VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

dnes 12:03

Zlaté lány řepky pomáhají zemědělcům i včelařům

Nymbursko /ANKETA/ - Žluté lány řepky, které zaplavily střední Čechy i další kraje, přinášejí zisk zemědělcům. Myslivci jsou z nich ale nešťastní. Je totiž zabijákem pro srny, které ji s chutí spásají. Předseda mysliveckého sdružení v Lysé nad Labem Radomír Koňák potvrzuje, že každý rok hynou stovky kusů srnčí zvěře, které otráví vražedná kombinace látek obsažených právě v řepce.

dnes 06:02

Nordic walking zdaleka není jen pro důchodce

Nymburk - Nordic Walking, v překladu severská chůze, je sportovní i relaxační aktivita, která v posledních letech získává na oblibě. Důvod je nasnadě: jde o univerzální pohyb, který může praktikovat takřka každý bez ohledu na věk a fyzické schopnosti. Představa, že severská chůze je jen pro dámy v důchodu, je hrubý omyl.

AKTUALIZOVÁNO
včera 18:37

Nejmladší milovické hříbě se jmenuje podle boha blahobytu

Milovice /FOTOGALERIE/ – Krodo. Tak zní nové jméno nejmladšího hřebečka divokého koně v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru u Milovic na Nymbursku. Ve slovanské mytologii jde o označení boha blahobytu. Hříbě v neděli pokřtila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). „Tito koně nám tu pomáhají s obnovou přírody," konstatovala. „Jsem ráda, že se divokým koním na pastvinách v Milovicích daří," poznamenala.

včera 15:51

OBRAZEM: Nejlepší guláš umí rybáři a skauti

Městec Králové - Už počtvrté to vonělo na zahradě kulturního domu v Městci Králové po speciálně na ohni a v kotlících uvařeném guláši.

včera 14:54

OBRAZEM: Narozeniny stavebnin slavil i herec Kohák

Nymburk - Jakub Kohák byl jedním z hlavních hostů a také gratulantů na oslavě pětadvaceti let nymburských stavebnin Peťura. V pátek odpoledne připravila firma pro příchozí zábavné pásmo, v němž se kromě zmíněného hercea režisér a představily i místní kapely Hitfakers a Crossband. Hlavní hudební hvězdou večera pak byl zpěvák Marek Ztracený.

včera 08:29

FOTO: Pacienti už nemusí dojíždět na dialýzu

Nymburk - Ve čtvrtek bylo v Nymburce slavnostně otevřeno nové dialyzační středisko. Sídlí v citlivě zrekonstruovaném objektu v Nádražní ulici a slouží pacientům, kterým selhaly ledviny.

27.5.2017

Houbaři čekají na déšť

Nymbursko – Hub je v lesích zatím málo. Sem tam pár voňavých májovek, kačenek nebo smržů. Stačí ale pořádný déšť a houbaři se mohou těšit i na hříbky.

26.5.2017

Sídliště o prázdninách ovládne stavební ruch

Nymburk – Ani o letošních prázdninách nebude na nymburském sídlišti stavební klid. Už za pár dnů tam začíná šestá etapa revitalizace, která se bude týkat ulic Jurije Gagarina, Karla Čapka, Vítkovické a Okružní.

26.5.2017

Sebevrazi volí nejčastěji smrt pod koly vlaků

Nymbursko - Jaro je podle statistik obdobím, kdy lidé páchají sebevraždy nejčastěji. Příčinami jsou většinou rodinné a finanční problémy nebo deprese. Právě ty mohou lidi dovést až na kraj propasti. První příznaky přitom nemusí být pro jejich okolí jasně patrné. V poslední době je jednoznačně nejhojnějším způsobem dobrovolného odchodu ze života smrt na kolejích.

25.5.2017

Novou knížku Jana Řehounka pokřtil Pavel Pafko

Kersko /FOTOGALERIE/ - „Tu knihu jsem věnoval Bohouškovi," uvedl na úvod křtu své nové knížky Kerskem ve stopách Bohumila Hrabala její autor Jan Řehounek. Prozradil, že tím splatil svůj dluh slavnému spisovateli.

25.5.2017

O část snůšky včelaři přišli, med ale bude

Nymbursko – Včelaři jsou stejně jako zemědělci odkázáni na rozmary počasí. To s nimi a jejich včelami letos sehrálo pěkně divokou hru. Po velmi teplých dnech na začátku jara nastalo prudké ochlazení, včely přišly o část snůšky z ovocných stromů a některé méně zakrmené se rozplodovaly a následně umíraly hlady.

24.5.2017

OBRAZEM: Pušky, pruty i včelí med. Zahájila Natura Viva

Lysá nad Labem - Jedna z každoročně nejnavštěvovanějších výstav v Lysé nad Labem Natura Viva byla slavnostně zahájena.

24.5.2017

Odsouzení lékaři pracují dál v nemocnici

Nymburk – Tři lékaři, kteří byli nepravomocně odsouzeni za podíl na smrti pacienta a následné falšování dokumentace, jež měla jejich pochybení zakrýt, i nadále působí v nymburské nemocnici. „Podle našich informací nejsou rozsudky doposud pravomocné, nebyly proto podniknuty žádné kroky ze strany vedení nemocnice," uvedla její mluvčí Pavlína Stránská.

23.5.2017

Miss Polabí 2017 chce být herečkou jako Jiřina Bohdalová

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Jedenáctý ročník čím dál prestižnější soutěže Miss Polabí vyvrcholil v neděli finálovým večerem v poděbradském divadle Na Kovárně. Hlediště bylo naplněné k prasknutí, většinou sedadla zaplnily fan kluby jednotlivých krasavic.

23.5.2017

Rodiče, kteří nezapsali děti do školek, mají ještě šanci

Nymbursko - Řada rodičů letos nesplnila svou zákonnou povinnost a nepřivedla své pětileté potomky k povinnému zápisu do mateřských škol.

23.5.2017

Pivovar uvaří více piva, dostavěl nové sklepy

Nymburk - V minulosti se v této části pivovaru stáčely sudy. Pak byly prostory nevyužité. Od března fungují jako nové oddělení ležáckého sklepa. Pivovar tak zhruba o desetinu navýší svůj výstav piva. Za rok uvaří namísto stávajících 150 tisíc hektolitrů přibližně 170 tisíc. Do celé stavebně náročné akce investoval více než 3 miliony korun.

22.5.2017

OBRAZEM: Vařili, hodovali a pomohli charitě

Nymburk - Populární Restaurant Day měl v sobotu v Nymburce další díl. Amatérští restauratéři si tentokrát dali dostaveníčko na unikátní farské zahradě, kam za nimi dorazily stovky gurmánů z města i okolí.

22.5.2017

Třináct obcí ze středních Čech bojuje o titul Vesnice roku 2017

Nymbursko - Mezi třinácti středočeskými obcemi, které se přihlásily do letošního 23. ročníku prestižní soutěže Vesnice roku, jsou i Cítov a Hostín z Mělnicka nebo Dolní Slivno z mladoboleslavského okresu. Na celorepublikovém seznamu je dalších více než dvě stě vesnic z celé České republiky, které se budou ucházet o Zlatou stuhu pro vítěze, Zelenou stuhu za životní prostředí, Modrou stuhu za společenský život nebo o Bílou stuhu za činnost mládeže.

22.5.2017

Cyklisté dojedou na kolech z Poděbrad až do Kouřimi

Nymbursko - Sokoleč, Cerhenice, Velim a Plaňany se chtějí v budoucnu spojit s Poděbrady cyklostezkou. Zlepší se tím jejich dopravní obslužnost a zároveň se zvýší turistická atraktivita. V současné době už je podepsaná smlouva, v níž se obce zavazují zaplatit společně projektovou studii. Pak budou čekat na vhodný dotační titul. Realizace se předpokládá v příštích letech.

21.5.2017

Přípona -ová z ženských příjmení pomalu mizí

Nymbursko - Vzít si po svatbě příjmení manžela, ale v mužské podobě bez přechýlení, už není pouze výsadou českých celebrit. Mezi ženami ve městech i na malých vesnicích to začíná být populární.

20.5.2017

Mirakulum by se mohlo zdvojnásobit

Milovice – Majitel zábavního parku Mirakulum Jiří Antoš požádal město Milovice, aby mu prodalo pětadvacet hektarů pozemků, které s parkem sousedí. Chce tuto atrakci zdvojnásobit, aby přilákal do města i zahraniční klientelu. Zastupitelé zatím s prodejem váhají.

19.5.2017

Zavřené silnice prodlouží jízdy až o desítky minut

Nymbursko - S jarem začala na silnicích doba objížděk a čekání v kolonách.

19.5.2017

V Poděbradech mohou řidiči za parkování platit přes mobil

Poděbrady – Už žádné hledání mincí po kapsách a zjišťování, jestli je parkovací automat v provozu. Řidiči, parkující v oranžových zónách v Poděbradech, mohou pouze vytáhnout mobil a nacvakáním pár údajů ve stažené aplikaci mají o zaplacení parkovného postaráno.

18.5.2017

Hráči petanque z Nymburka jsou vicemistři republiky

Nymburk - Tak tomu se říká raketový strat sportovní kariéry! V únoru vznikl v Nymburce nový sportovní oddíl, který nese název Mimo Done – Petanque Club Nymburk. Zkrátka hráči oblíbené hry rozšířené především ve Francii se sdružili pod hlavičkou klubu, aby se mohli účastnit oficiálních akcí. A hned na jedné z prvních získali junioři tohoto týmu titul vicemistrů České republiky.

18.5.2017

Městské záhony rozkvétají. Ulice provoněly tisíce květin

Nymbursko - S jarním počasím se do ulic měst a vesnic vydali zahradníci, aby zkrášlili veřejná prostranství.

18.5.2017

Hrabalovo nádraží září novotou

Kostomlaty nad Labem /FOTOGALERIE/ - Spisovatel Bohumil Hrabal by zajásal. Jeho oblíbené nádraží v Kostomlatech nad Labem, které se stalo předlohou pro jeho Ostře sledované vlaky, bylo ve středu slavnostně otevřeno po rozsáhlé opravě.

18.5.2017

V tůni Doubka už nebudou v létě hynout ryby

Ostrá – Po letošním létu už nebudou v tůni Doubka hynout ryby. Ke zlepšení kvality vody tam přispěje spojení slepého ramene s řekou Labe, na kterém se dohodly místní radnice a Český rybářský svaz s Povodím Labe.

17.5.2017

Dan Bárta natáčel v Milovicích

Milovice - Nový dokumentární seriál o přírodě v rezervaci velkých kopytníků natáčeli režisér Zdeněk Suchý a muzikant Dan Bárta, který se v dokumentu představí jako moderátor, ale i jako kameraman.

17.5.2017

Voda v kašnách není většinou ke koupání

Nymbursko - Blíží se léto a s ním i vysoké teploty, při kterých mnozí lidé ve městech vyhledávají osvěžení v kašnách, bazénech a dalších vodních nádržích. Všem je sice jasné, že voda v nich není pitná, nepočítají ale s tím, že může být chemicky upravená. Nejčastěji chlórem.

17.5.2017

KRÁTCE: V Poděbradech kopou plynovod

Poděbrady – Položení nových trubek plynovodu je důvodem, proč některé ulice projdou větší rekonstrukcí. To je aktuálně případ Puškinovy ulice, kde právě začaly stavební práce kolem pokládky nového plynovodu, ovšem nezůstane pouze u nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies