VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

dnes 14:31

Nymburský deník hledá fotografy

 Není vám cizí fotoaparát? Rádi fotíte vše, co se kolem vás děje? Pak byste právě vy mohli být našimi spolupracovníky.

dnes 10:51

Pátrací akce objevila muže v ohrožení života

Nymburk – Nestává se často, aby se během tak krátké doby na Nymbursku ztratili dva lidé. Právě to se však ve středu stalo. 

dnes 06:43

Policisté vyhlásili sbírku pro zraněného kolegu

Nymburk – Pomoci rodině policisty, který se zotavuje po vážném zranění a jehož léčba je velmi nákladná. To je cílem sbírky, kterou vyhlásilo vedení nymburských policistů ve spolupráci s odbory.

včera 17:18

FOTO: Nový bytový dům Hynek vyvolává diskuze

Nymburk /ANKETA/ - Před několika dny skončily dokončovací práce na stavbě nového bytového domu Hynek na Velkých Valech. Netradiční dům vyrostl za rok a půl a jako každá nová stavba, která mění tvář Nymburka, vyvolává diskuze. Od těch nadšených až po ty nejkritičtější. 

včera 15:55

KRÁTCE: Mrtvým byl hledaný muž

Tatce – Testy DNA bohužel potvrdily, to co příbuzní očekávali. Mrtvola muže nalezená v červenci u nádraží v Tatcích je šestapadesátiletý místní obyvatel.

včera 14:53

KRÁTCE: V pivovaru očešou chmel

Nymburk – Základní surovinou pro výrobu piva je chmel. Svůj vlastní, sice jen na ukázku, budou sklízet v nymburském pivovaru v sobotu 26. srpna.

včera 06:34

Nejhorší poděbradská křižovatka čeká na verdikt

Poděbrady – Lidé z Poděbrad a okolních vesnice mají příležitost nejpozději do dnešního odpoledne hlasovat na sociální síti na stránkách města, která křižovatka je v lázeňském městě nejnebezpečnější.

15.8.2017

OBRAZEM: Hadraplány parkovaly pod koněm

Poděbrady - Tradiční sraz netradičních vozítek se uskutečnil nedaleko Poděbrad. Akce s názvem V pátek v Pátku oslovila majitele zhruba čtyř desítek velorexů z celé republiky a užili si během několika dnů zábavný program včetně několika spanilých jízd po našem regionu. Velorexy byly také k vidění v centru Poděbrad na Jiřího náměstí. Kolemjdoucí si tak mohli prohlédnout i historické stroje z 50. let minulého století, nebo auto vyzdobené jako beruška sedmitečná. Jeden ze strojů měl dokonce nad „očima“ i překrásné umělohmotné řasy! 

15.8.2017

KRÁTCE: Traktory čeká slalom

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

15.8.2017

Povodeň se stala vzpomínkou na solidaritu

Nymbursko /FOTOGALERIE/ – Dnes je to přesně patnáct let, co se ničivá povodeň prohnala krajem.

14.8.2017

FOTO: Modelové kolejiště otevřelo své dveře

Nymburk - Zájemci si o víkendu mohli prohlédnout velké modelové kolejiště, které je k vidění v domě na výjezdu z Nymburka směrem na Drahelice. O víkendu po čase opět otevřel pro veřejnost a rodiče s dětmi nadšeně sledovali, jak vlaky nejrůznějších typů se zvuky známými ze skutečných nádraží jezdí po složitých tratích, zajíždí do tunelů, nebo staví u budov nádraží. Sečteno a podtrženo: děti byly nadšené a rodiče se vrátili do jejich věku. 

14.8.2017

Opravy v nymburské nemocnici se prodraží

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Původně mělo jít o rekonstrukci rehabilitačního oddělení v budově A, o vybudování nového sociálního zařízení a kuchyňky v přízemí chirurgického oddělení v téže budově plus stavební úpravy v podobě podhledů na chodbě a rekonstrukce rozvodů vody a topení. Nyní se situace zkomplikovala.

12.8.2017

Pokračuje budování nových parkovacích míst

Nymburk – Denně jsou v ulicích kolem centra vidět silničáři, kteří malují nová parkovací stání a vymezují nové zóny. „Z tohoto důvodu je v závislosti na probíhajících pracích a klimatických podmínkách dočasně omezena doprava značkou zákaz zastavení postupně v jednotlivých ulicích. Po ukončení prací bude zákaz zastavení odstraněn,“ řekl mluvčí radnice Petr Černohous.

10.8.2017

Lidé z Pátku se bojí každého zahřmění

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Po letních parnech předpovídají meteorologové deště, které mohou provázet bouřky. V Pátku na Nymbursku mají od letošního jara strach z každého zahřmění. Tehdy tam blesk uhodil do stromu těsně za domem starosty Jiřího Buluška a plameny se rychle šířily do podkroví, kde spaly děti. Naštěstí je dospělí stihli dostat do bezpečí.

9.8.2017

Skřivan se léčí po srážce s autem

Nymbursko - Všichni jeho jméno znají, ale jen málokdo ho doopravdy viděl živého nebo alespoň na snímku. Řeč je skřivanovi polním. Mládě tohoto pěvce se v těchto dnech dostalo do Záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku.

9.8.2017

Hledají se dobrovolníci na doučování

Nymburk – Trable sedmáka Martina se školní němčinou skončily poté, co začal docházet na doučování do Dobrovolnického centra Farní charity v Tyršově ulici. S pomocí speciální pedagožky si dokázal na konci roku zlepšit známku dokonce o dva stupně. Deváťačku Denisu zase úspěšně připravila dobrovolnice z centra k přijímacím zkouškám na gymnázium. 

9.8.2017

KRÁTCE: V Křečkově chystají košt pálenek a vín

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

9.8.2017

Obec Ostrá a dešťová voda? Velký problém!

Ostrá – Nedávno lilo jako z konve a některé komunikace v obci se opět ocitly pod vodou. Po prudkých lijácích, které jsou v dnešní době spíš pravidlem než výjimkou, je to v obci častý jev. Ne dosti na tom. Jakmile trochu víc zaprší, průtok vody v nové kanalizaci se až ztrojnásobí. Hrozí poškození čerpacích stanic i čistírny odpadních vod. Na vině je špatné zacházení s dešťovou vodou. Obec to nehodlá nechat jen tak.

8.8.2017

OBRAZEM: Skleníky v Dymokurech jsou plné příšerek

Dymokury - Jaroslava Bittmanna, majitele zahradnictví v Dymokurech, fascinují odjakživa rostliny s nevšedními odchylkami. Jejich množením a křížením získává zahradník stovky jedinečných exemplářů, které se nenajdou ani v botanické zahradě. 

8.8.2017

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Nymburský deník

Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

8.8.2017

Dluhy mají řešení. Je však nutné komunikovat s věřiteli

Nymbursko – Dcera dluží za nájem městského bytu přes dva miliony korun, v současné době je vedena na Úřadu práce bez nároku na podporu. S touto informací přišel nešťastný otec do občanské poradny Respondea. Nevěděl, jak dceři pomoci.

8.8.2017

KRÁTCE: Přejezd v Boučkově ulici čeká oprava, bude uzavřen

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

8.8.2017

Nejnebezpečnější křižovatku vidí Poděbradští na Žižkově

Poděbrady – Nejnebezpečnější křižovatka ve městě. Právě tu hledají obyvatelé lázeňského města. Zajímavý projekt prezentují facebookové stránky Město Poděbrady. „Po několika dnech dojde k vytvoření ankety a Vy rozhodnete, kterou křižovatkou by se mělo město důkladně zabývat,“ vyzývají autoři akce. 

7.8.2017

OBRAZEM: Řidiči dostávali plechovky nealkoholického piva

Nymburk - Řídím, piju nealko. To je název už tradiční akce, kterou policisté ve spolupráci se sdružením BESIP pořádají několikrát ročně po celé republice. Konala se i v Nymburce. Spočívá v klasické dopravní kontrole provedené policejní hlídkou zaměřené na požití alkoholu před jízdu. Šoféři, kteří nenadýchají, pak za odměnu dostanou nealkoholické pivo a alkotester. 

7.8.2017

Lesy jsou prázdné, houbaři se modlí za déšť

Nymbursko – Srpnové týdny patří většinou do hlavní houbařské sezony. V letošním roce je to ale sporné. Ve středních Čechách je naděje na plné košíky, pouze bude-li zbytek léta plný přeháněk.

6.8.2017

OBRAZEM: Výstava prezentovala bonsaje v duchu starého čínského umění

Činěves - Samostatnou komorní akcí na faře byla v rámci setkání majitelů veteránů výstava bonsají. Kdo z návštěvníků si chtěl na chvíli odpočinout od ruchu panujícího kolem vystavených historických vozidel, mohl vystoupat po několika schodech do úplně jiného světa: světa ticha, vzácných stromů, kamenů a pergamenových svitků. Část své sbírky bonsají zde představil Luboš Šebek z Městce Králové. 

6.8.2017

OBRAZEM: Fara hostila sraz automobilových a motocyklových veteránů

Činěves - Milovníci veteránů se sjeli v sobotu zblízka i zdaleka na zdejší faru, kde se konalo tradiční setkání sběratelů historických vozidel.

6.8.2017

Letošní sklizeň: kukuřice výborná, obilí na průměru

Nymbursko - Přes dvě třetiny zrna už mají zemědělci na Nymbursku pod střechou. Moc radosti z letošní sklizně obilí však nemají. Především ti, kteří zaseli jarní ječmen.

4.8.2017

Policie vysvětlovala situaci na technoparty

Poděbrady /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Kolem šesti tisíc technařů, stovky aut, nesnesitelný hluk v obcích a zablokovaná silnice z Poděbrad na Kolín i dálnice D11. Tak to vypadalo minulý víkend u Osečku, kde se na louce konala nelegální technoparty. Tisíce lidí z okolních obcí včetně Poděbrad měly kvůli obrovskému hluku dvě bezesné noci. Setkání příznivců techna skončilo až v neděli kolem poledne. Mnozí z obyvatel nechápali, proč policie nezasáhla a nechala další auta najíždět na louku.

3.8.2017

KRÁTCE: Výkopy v centru Nymburka mají zmizet do úterý

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení