Během tří týdnů už druhou trafiku chtěli vykrást zloději pomocí otvoru v zadní stěně objektu. Poslední pokus jim ale nevyšel.

První případ se stal v noci z 22. na 23. srpna ve stánku s cigaretami a tiskovinami u bývalého cukrovaru. Zloděj vytvořil díru do zadní části trafiky a tou si odnesl cigarety různých značek. „Neznámý pachatel vytvořil v zadní stěně trafiky otvor, kterým následně vlezl dovnitř. Odtud si pak odnesl přibližně dvacet kartonů cigaret různých značek,“ uvedla tehdy nymburská policejní mluvčí Petra Potočná.

Škoda za krádež byla vyčíslena na devatenáct tisíc korun, na dalších tisíc korun si majitel ocenil poškození samotné zadní stěny stánku.

Druhá krádež provedená téměř shodným způsobem se málem podařila opět neznámým pachatelům, opět z pondělí na úterý, tentokrát ze 12. na 13. září. Tentokrát si na mušku vzali zloději trafiku na nymburském sídlišti u Skleníku. Policie šetří případ jako přestupek. „Neznámý pachatel vytvořil v zadní části stánku díru do vlnitého plechu, ale dovnitř se nedostal. Škoda byla vyčíslena na dva tisíce korun,“ uvedla k pokusu o krádež nymburská policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Majitel trafiky u Skleníku na sídlišti měl nepříjemný budíček ve 2.28 ráno. „Mám v trafice zabezpečovačku, která zaznamenala pohyb ve stánku a na místo vyjela bezpečnostní agentura. Když jsem přijel na místo, v zadní části trafiky byl vystříhaný plech a odlomené jedno prkno,“ říká trafikant Jiří Boháč s tím, že čidlo, které je v místnosti se zbožím instalováno, reaguje naštěstí i na otřesy. „Nejdřív zřejmě opatrně vystříhali plech, až se dostali na prkna. Jak se snažili první prkno odtrhnout, čidlo zaznamenalo pohyb a na centrálním pultu to ukázalo pohyb v trafice,“ popisuje možný průběh pokusu o krádež majitel. Podle něj se už několik majitelů trafik v Nymburce rozhodlo k tomuto způsobu ochrany majetku. „Hned jsem také zavolal státní policii, která na místě čin prošetřila,“ zakončil Jiří Boháč.