VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za kulturou do Kutné Hory vlakem se slevou

Praha - Výrazně levněji mohou cestovat vlakem za kulturou do Kutné Hory lidé z celé republiky. Díky spolupráci Středočeského kraje s Českými drahami mohou milovníci historie a vlakové dopravy až do 30. září zakoupit na každém místě republiky zpáteční jízdenku do Kutné Hory s 25procentní slevou.

17.7.2012
SDÍLEJ:

Za kulturou do Kutné Hory vlakem se slevou.Foto: Krajský úřad Středočeského kraje

A tam pak návštěvníci získají další 10procentní slevu na vstupné do Galerie Středočeského kraje (GASK) na unikátní výstavu Europa Jagellonica. Podmínkou akceptace slevy průvodčím při zpáteční jízdě cestujícího do výchozího místa je, že zpáteční jízdenka VLAK + Europa Jagellonica bude orazítkovaná razítkem galerie GASK.

„Jsme rádi, že můžeme nabídkou zvýhodněného cestování podpořit významnou mezinárodní výstavu," řekl náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu Antonín Blažek. „Věřím, že díky ní přicestuje do Kutné Hory mnoho zájemců o dobu Jagellonců, kteří by si jinak tuto cestu v současné ekonomické situaci nemohli dovolit. Spojení vlakem z celé České republiky do Kutné Hory je velmi snadné a rychlé," dodal s tím, že třeba mezi Kolínem a Kutnou Horou jezdí osobní vlaky nebo rychlíky přibližně každou hodinu.

Přesné spojení pro své výchozí místo a plánovaný den cesty radí náměstek Blažek vyhledat přímo na webových stránkách Českých drah www.cd.cz.

„V posledních třech letech investoval Středočeský kraj stovky milionů do historických objektů v Kutné Hoře, kterou bezpochyby můžeme nazvat centrem kultury regionu. Chceme, aby ojedinělé exponáty v Galerii Středočeského kraje i samotné město poznalo co nejvíce turistů nejen ze zahraničí, ale i z tuzemska," podotkla hejtmanka Středočeského kraje Zuzana Moravčíková a doplnila: „Proto jsme s naším výhradním železničním dopravcem připravili akci, jejímž cílem je nabídnout cenově zajímavý turistický balíček kombinující výhodné jízdné a zlevněný vstup do krajských památek."

A nejenom to. Náměstek hejtmanky pro dopravu Robin Povšík připomíná: „Při této akci poznají občané, že také samotné cestování může být kulturním zážitkem, jestliže ve Středočeském kraji bylo zmodernizováno již 90 procent vozového parku." Podle Povšíkových slov je to nejvíce v ČR.

Podmínky akce VLAK + Europa Jagellonica jsou jednoduché

- zakoupení zpáteční jízdenky s názvem VLAK + Europa Jagellonica do stanice Kutná Hora hl. n. nebo Kutná Hora město (a zpět);
- při návštěvě výstavy Jagellonci si nechat orazítkovat jízdenku, kterou při cestě zpět průvodčí uzná;
- další 10procentní slevu na vstupné kdykoli do 30. září poskytne galerie GASK na
výstavu Europa Jagellonica při předložení platné jízdenky VLAK + Europa Jagellonica.
Pokud ale nebude jízdenka VLAK+Europa Jagellonica označena razítkem z pokladny GASK, nebude pro cestu zpět uznána a průvodčímu ČD cestující musí doplatit zpětně plné obousměrné jízdné.
Při jakýchkoliv nejasnostech mohou cestující kontaktovat kontaktní centrum ČD na 840 112 113 nebo napsat na e-mail info@gask.cz.

Europa Jagellonica

Tuto mimořádnou výstavu můžete navštívit do 30. září v Galerii Středočeského kraje - GASK v Kutné Hoře. Na ploše téměř 2000 metrů čtverečních ožívá historie jedné z nejzajímavějších dynastií Evropy pozdního středověku - rodu Jagellonců, a to prostřednictvím 300 unikátních exponátů z 11 zemí Evropy.

Česko - německo - polský výstavní projekt představuje umění a kulturu ve střední Evropě na přelomu pozdního středověku a raného novověku, a to vůbec poprvé v širokých mezinárodních souvislostech. Výstava komplexně ukazuje historický přelom mezi gotikou a renesancí, středověkem a novověkem - vše je ilustrováno na vzácných originálech, mezi nimiž nechybí díla největších jmen své doby: Albrechta Dürera, Lucase Cranacha st., Hanse Elfeldara, Hanse Krella, Bernharda Striegera a mnoha dalších. Návštěvník se zde seznámí i s luxusními předměty každodenní potřeby, které přibližují život v pozdním středověku.

Do 19. srpna je tam vystavena Kutnohorská iluminace z konce 15. století, která byla vydražena 8. prosince 2009 v aukční síni firmy Sotheby´s v Londýně. Jde o zcela unikátní památku české knižní malby.

Do Kutné Hory lze na výstavu o Jagelloncích jet i zdarma

Středočeský kraj ve spolupráci s Českými drahami a Galerií Středočeského kraje nabízí bezplatnou cestu vlakem do Kutné Hory na výstavu o Jagellovcích, a to zvláštním vlakem vypraveným ze stanice Praha hl. n. ve čtvrtek 19. července těsně po deváté hodině.

Podmínkou cestování zdarma je předložení kuponu ze Středočeského magazínu. Jeho držitelé navíc dostanou 25procentní slevu na rodinné vstupné do Galerie Středočeského kraje na výstavu Europa Jagellonica (vstupenka po slevě 300 korun).

Grafikon zvláštního vlaku Českých drah do Kutné Hory a zpět: Praha hlavní nádraží (9.01), Úvaly (9.19), Český Brod (9.28), Pečky (9.38), Kolín (9.48) a Kutná Hora (9.57). Na tamním nádraží bude čekat autobus, který návštěvníky dopraví zdarma do galerie. Vlak zpět z Kutné Hory vyjede v 17.20 hodin, do Prahy hl. nádraží dorazí v 18.23 hodin. Je pouze nutné nechat si v pokladně GASK nechat orazítkovat vystřižený kupon jako potvrzení nároku na zpáteční cestu vlakem - opět zdarma.

Středočeský magazín dostávají do schránek domácnosti ve Středočeském kraji, k dispozici je také v mnohých infocentrech. V Praze jej lze získat třeba v infocentru na středočeském hejtmanství ve Zborovské ulici na Smíchově nebo v GATE galerii v Husově ulici přímo v centru metropole.

Milan Smutný

Autor: Redakce

17.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Už po osmnácté se konalo na kolbišti Pod Hůrou Semické derby koňských spřežení.
36

OBRAZEM: Koňská spřežení se sjela do Semic

Odehrál se 4. ročník festivalu Rock of Sadská

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Hudební festival Rock of Sadská rozjel u jezera rockovou smršť v pátek v 17 hodin a pokračoval v sobotu od 12 hodin. Hlavní hvězdou byl letos newyorský Pro-Pain, ale i řada dalších zahraničních jmen stála za to, například Ost+Front, Parasite Inc. nebo Voice of Ruin.

OBRAZEM: Labe zažilo paddleboarding

Nymburk – Zažít zábavu a přilákat lidi k vodě byl cíl pořadatelů sobotní soutěže v paddleboardingu, která se konala na Labi v areálu Vesláku.

OBRAZEM: Zdeněk Troška po roce opět diktoval

Přerov nad Labem - Skanzen v pohádkách Zdeňka Trošky je už tradiční srpnová akce, kterou připravuje k radosti stovek nadšených dětí i dospělých Polabské muzeum. Před desátou hodinou v sobotu dopoledne stála k pokladně u vstupu do skanzenu dlouhá fronta.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení