Slavnostní vyhlášení se uskuteční v pondělí 16. ledna 2017 v Obecním domě v Nymburce.

Nyní bude na stránkách tištěného Nymburského deníku každý den vycházet kupon, na kterém označíte svého favorita. A kupon doručíte do redakce (Palackého třída 78/40, 288 02 Nymburk).

Jednotlivci dospělí

Alena Krčmářová – vicemistryně republiky v silovém trojboji

Jan Stehlík – tahoun druholigového týmu Nymburka, nejlepší střelec mužstva

Pavol Demčák – na mistrovství republiky v silovém trojboji vyhrál, na mistrovství Evropy v klasickém (RAW) silovém trojboji byl třetí

Vít Müller – nymburský atlet startoval poprvé mezi dospělými a na republikovém šampionátu získal bronz. Navíc poté splnil limit pro mistrovství Evropy v Amsterdamu, kde měl poprvé v historii nymburský oddíl díky němu zastoupení. Na republikovém šampionátu na dráze byl druhý

Martin Fuksa – startoval poprvé na olympijských hrách. Skončil na pátém místě na trati tisíc metrů

Karel Ruso – silový trojbojař Sokola Nymburk se stal mistrem Evropy kategorie Masters, později byl druhý na světovém šampionátu, mistr republiky Masters

Michaela Drabálková – silová trojbojařka Sokola Nymburka se stala mistryní republiky v silovém trojboji, v benčpresu a klasickém (RAW) benčpresu

Ondřej Petr – rychlostní kanoista Lokomotivy Nymburk se stal podruhé za sebou mistrem světa v maratonu v kategorii Masters

Michal Kotalík – účastník profi ligy M-1 Global v Rusku

Tereza Semecká – atletka ze Semic vybojovala na mistrovství republiky bronz na 100 metrů překážek i skoku dalekém

Jednotlivci mládež

Ondřej Hodboď – na mistrovství republiky staršího žactva v atletice skončil druhý a čtvrtý

Daniel Tirkal – boxer poděbradského oddílu vybojoval bronz na mistrovství republiky

Tereza Krejčíková – dvě zlaté medaile získala na mistrovství států evropské unie v twirlingu. K tomu ještě přidala dvě stříbra a jeden bronz

Petr Fuksa – rychlostní kanoista Lokomotivy Nymburk získal na mistrovství republiky devětkrát zlato a vyhrál Český pohár, na mistrovství světa juniorů byl pátý a sedmý

Dan Kořínek – rychlostní kanoista Lokomotivy Nymburk získal na mistrovství republiky zlato, na mistrovství světa juniorů byl pátý

Anna Vitoušová – v barvách pražského klubu Corridoor se stala dvanáctiletá závodnice z Poděbrad mistryní Evropy i mistryní světa v aerobiku

Julie Vrchotová – závodnice Poděbrad získala titul vicemistryně republiky v aerobiku

Tereza Konšelová – plavkyně Lokomotivy Nymburk se stala pětinásobnou přebornicí kraje, na mistrovství republiky brala bronz

Kateřina Martínková – na mistrovství Evropy v aerobiku poděbradská závodnice získala stříbrnou medaili, hájí barvy pražského Fit studia D

Dominika Herzánová – se svými kolegyněmi se závodnice z Poděbrad stala mistryní Evropy v aerobiku. Nastupuje ze tým Corridoor Praha

Michal Hájek – vyplaval si dvě bronzové medaile na mistrovství republiky

Nela Vohradská – závodnice z Nymburka se stala podruhé za sebou mistryní republiky v aerobiku

Jan Zavadil – mladý veslař ze Semic hájící barvy VK Lysá nad Labem se stal mistrem Evropy a mistrem světa

Michael Vrbenský – tenista z Poděbrad se stal vítězem mezinárodního turnaje ITF 2 ve dvouhře v Budapešti a ve španělském Pontevederu skončil ve finále, vítěz dvouhry na prestižní Pardubické juniorce

Adéla Pokorná – poděbradská závodnice se stala vítězkou skokových závodů v Olomouci

Daniel Mrázek – krasobruslař z Poděbrad se stal popáté v řadě mistrem republiky, šestkrát vyhrál v závodech Českého poháru, kde bral prvenství i celkově, na Zimní olympiádě dětí a mládeže byl třetí

Kateřina Mrázková – krasobruslařka z Poděbrad byla třetí na mistrovství republiky, celkově první v Českém poháru, kde šestkrát vyhrála, v Trnavě vyhrála při klání 9th Tirnavia Edea Ice Cup 2016

Zdeněk Polívka – mistr republiky v bojovém sportu MMA, účastník mistrovství světa i Evropy

Jiří Němeček – stříbrný z wrestling turnaje American Top Team Miami

Eliška Semecká – atletka ze Semic získala bronz ve sprintu, v překážkovém závodě byla čtvrtá

Matyáš Kubát – plavec Lokomotivy Nymburk bral na Poháru Čech stříbro a bronz

David Volák – kanoista Nymburka skončil devátý na MS juniorů, na „Evropě" byl o příčku lepší

Tomáš Hradil – kanoista Nymburka se stal mistrem republiky

Lukáš Bacílek – čtyřnásobný mistr republiky v rychlostní kanoistice, člen Lokomotivy Nymburk

Jonáš Papoušek – rychlostní kanoista Nymburk vyhrál dvakrát titul mistra republiky

Týmy dospělí

Basketbalisté Nymburka – potřinácté za sebou se stali mistry republiky

Hokejisté Nymburka – základní část druhé ligy zakončili na osmém místě, v předkole play off jejich sezona skončila

Basketbalistky Nymburka – poprvé v historii vyhrály Český pohár, v nejvyšší soutěži skončily na druhém místě

Volejbalisté Nymburka – prvoligový tým obhájil loňské třetí místo v soutěži

Fotbalisté Ostré – poprvé v historii postoupili do divize

Squash Poděbrady – první družstvo oddílu dokázalo postoupit do první ligy

Fotbalisté Poříčan – postoupili z druhého místa do krajského přeboru

Dragonteam Nymburk – nymburská dračí loď je několikanásobným mistrem republiky, v celkovém pořadí Českého poháru skončila druhá

Silový trojboj Nymburk – družstvo skončilo druhé na mistrovství republiky

Týmy mládež

Basketbalisté Nymburka U19 – junioři skončili v extralize na druhém místě

Basketbalisté Nymburka U17 – kadeti skončili na druhém místě

Basketbalisté Nymburka U15 – do sbírky klubových úspěchů přidali také žáci druhou příčku

Basketbalistky Sadské U12 – na mistrovství republiky skončilo družstvo na druhém místě

Basketbalistky Sadské U13 – na mistrovství republiky skončilo družstvo na šestém místě z dvanácti účastníků

Volejbal Nymburk kadetky – vybojovaly historický postup do první ligy, tým tvoří výhradně vlastní odchovankyně