Ve Frýdlantu se bojovalo o umístění a medaile a zároveň o nominaci na Mistrovství ČR, které se bude konat v Nymburce ve Sportovním centru. Nymburský Sokol vyslal sedm závodníků a ti všichni vybojovali nějaký cenný kov. Získali 4 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.

Mezi ženami se blýskla Kateřina Hyblerová v kategorii do 52 kg, vytvořila si osobní rekordy ve dřepu a mrtvém tahu a první zlatá byla na světě. Další závodník byl v kategorii do 100 kg, Jaromír Sršeň a František Stříska. Sršeň pokořil 200 kg v benčpresu a velmi solidním výkonem v trojboji si podmanil Mistrovskou výkonnostní třídu, dovezl druhou zlatou medaili. I Střískovi se dařilo a získal svou první medaili z takovéto soutěže, a to bronzovou.

Kategorii do 110 kg suverénně pokořil další nymburský borec Zbyněk Krejča, to byla už třetí zlatá pro Nymburk. Ve stejné kategorii bojoval Tomáš Břinčil, který se až do konce závodu bil o bronzovou medaili, a až posledním pokusem v mrtvém tahu se mu podařilo medaili ukořistit. Musel však překonat svůj osobní rekord, aby ostatní borce předčil.

V kategorii do 125 kg měl nymburský Sokol opět dva závodníky. Josef Drahota se po obrovském zlepšení ve všech třech disciplínách stal překvapením tohoto šampionátu a bral poslední nymburské zlato. Martin Urban získal po velmi zdařilém taktickém boji stříbro. Jeho klání bylo třešničkou na dortu na tomto šampionátu, protože o stříbrný stupínek se rvali hned tři závodníci s velmi vyrovnanými výkony.

V hodnocení bez rozdílu vah byl vyhlášen jako nejlepší Zbyněk Krejča a třetí Josef Drahota. V hodnocení oddílů z devatenácti zúčastněných suverénně zvítězil nymburský Sokol před Frýdlantem a Sporting APIS Praha.