Ruso má zlato ze světového šampionátu

Plzeň – Na 27. mistrovství světa masters v silovém trojboji, které se konalo v Plzni, se dařilo českému reprezentantovi, závodníku nymburského Sokola, Karlu Rusovi. Ve velmi silné konkurenci získal zlatou medaili a titul mistra světa ve dřepu. Šampionát se uskutečnil v plzeňském Parkhotelu a zúčastnilo se ho 258 závodníků ze 34 zemí světa.

7.10.2010

Nymburský Karel Ruso vystoupil při mistrovství světa v Plzni na stupeň nejvyšší, když vyhrál ve dřepu Foto: Foto: Miroslav Vacek

Ruso soutěžil v kategorii do 67,5 kilogramu, kde se sešli mimo jiné i mistr světa Američan Gregory Simmons, mistři Evropy Fin Timo Heiskanen a Estonec Peep Päll.

Po dramatickém souboji ve dřepu si bronz odvezl Kanaďan Lewis Noppers a stříbro Fin Heiskanen. Oba zdolali 247,5 kg. Zlato bral Ruso za 250 kg.
V benčpresu zvládl Ruso 102,5 kg a v mrtvém tahu 232,5 kg, což mu vyneslo v celkovém pořadí velmi slušné šesté místo. Zvítězil překvapivě Kanaďan Noppers, druhý skončil Heiskanen a třetí příčku obsadil Alžířan Aissa Abdelkader.

Nymburský závodník dopomohl svým vystoupením v soutěži národů k sedmé pozici a byl nominován na mistrovství světa mužů, které se koná v listopadu v Jihoafrické republice, kde bude nymburský Sokol reprezentovat ještě Milan Špingl.

7.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Tradiční výstava modelových kolejišť opět zaujala.

OBRAZEM: Modely železnic přilákaly spousty návštěvníků

U příležitosti 75.výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha se v Praze konala rekonstrukce útoku u tramvajové zastávky U Kříže.
28

Po 75 letech Gabčík a Kubiš znovu v Praze zaútočili na Heydricha

Václav Neckář kdysi přečetl Ostře sledované vlaky přes noc

Kersko /FOTOGALERIE/ - Na letošním Hrabalově Kersku patřil k vzácným hostům. Doprovázel ho bratr Jan a skupina Bacily. Zpěváckou legendu Václava Neckáře spojuje s Bohumilem Hrabalem především slavný oskarový film Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, natočený v šedesátých letech minulého století. Tehdy třiadvacetiletý Václav Neckář v něm tehdy nezapomenutelně ztvárnil roli železničního eléva Miloše Hrmy.

Policisté jsou v pohotovosti, aby ohlídali Prahu

Praha – Hned několik velkých akcí (s očekávanou velmi početnou návštěvou) i sportovních utkání zaměstná o víkendu pražské policisty. Ti nejen budou zajišťovat bezpečnost návštěvníků, veřejný pořádek a plynulost dopravy, ale jejich specialisté spolupracovali s pořadateli už při přípravě konkrétních opatření a poskytovali jim i potřebné poradenství. Připomněla to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.