VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový oddíl má už dvacet členů. A přijme další

Písková Lhota – Novou možnost sportovního vyžití skýtá nově založený klub v Pískové Lhotě. A nejen tam. Jedná se o pozemní hokej. „K této myšlence nás přivedly děti," říká Natálie Kačmaříková z oddílu Pískové Lhoty.

26.3.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Michal Káva

V Pískové Lhotě jste založili oddíl pozemního hokeje. Co vás k tomu přimělo?
Děti nás k tomu přivedly. Začínali jsme pod záštitou Pražského klubu Kbely, ale děti chtěly hrát za svůj oddíl,  vesnický.

Kolik máte nyní členů a je to pro vás postačující počet nebo stále další zájemce přijmete?
Momentálně máme dvacet  členů, ale nicméně nábory děláme pořád.

Máte už za sebou nějaké zápasy nebo turnaje? Popřípadě s jakými výsledky nebo úspěchy?
Ano, naše děti odehrály již zápasy pod kbelským týmem a nějaké medaile si přivezly. Nicméně jak jsem již poukázala, děti chtějí hrát za svůj tým ne za pražský.

Máte vůbec kde pozemní hokej hrát nebo se spoléháte na pomoc jiných míst?
Trénujeme přes zimu v sokolovně a na jaře na umělém povrchu v Poděbradech. Zápasy a turnaje se hrají většinou venku. Letos chceme pořádat dva turnaje v Poděbradech a jeden v Praze díky kbelskému sokolu.

Určitě byste si nevystačili jen s dětmi z vaší obce. Odkud hráče máte a jak je sháníte?
Máme hráče z Kostelní Lhoty a Pískové Lhoty a také z Poděbrad. Nábory děláme letákovou formou a s pomocí vedení obce. Na úřadě nám vyhlásí kdy a kde se koná nábor.

Spousta klubů či oddílů se potýká s nedostatkem financí. Jak je tomu u vás? Kdo vás podporuje?
Sháníme si sponzory sami, ale také formou žádostí na Sokol o granty na mládež. Jsme klub který vznikl až letos po Novém roce. Zatím musím říct, že nám hodně pomohly Kbely a svaz pozemního hokeje s hmotnou pomocí. Také nám pomohl pan starosta obce Písková Lhota.

Jaké jsou vaše další představy o působení oddílu?
Teď je pro nás důležité dobře začít. V dubnu nám začíná herní sezona naplno. Doufám, že naše děti do toho půjdou naplno ač teprve začínají. Naše vize je, že v budoucnu se rozroste náš tým trenérů a dětí na počet, který ukáže, že  i vesnické oddíly tady mají co dělat.

Autor: Vladimír Malinovský

26.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nymburské Gymnázium Bohumila Hrabala se zapojilo i letos do mezinárodního projektu EDISON.
19

OBRAZEM: Projekt EDISON učí studenty toleranci

Příběh legendární výsadkové operační skupiny Silver A znovu ožil v neděli v Senicích. Pietní a vzpomínková slavnost Pocta statečným připomněla 75. výročí úspěšného působení skupiny v okupované vlasti, ale bohužel i její tragický konec.
24

OBRAZEM: Vzpomněli na výsadkovou skupinu Silver A

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Na tábor už se těší skauti z nymburského Krahujce

Nymburk - Týmová spolupráce, zručnost, samostatnost, to vše jsou vlastnosti, které u dětí rozvíjejí tradiční skautské tábory. Nezbytnou součástí je pobyt v přírodě, kde děti stráví celých čtrnáct dní. Na tradiční skautské tábory vyjedou i letos oddíly nymburského skautského střediska Krahujec.

Filmaři točí v našem regionu scény z války i pohádky

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Zahraniční i české filmové a televizní produkce mají zažité lokality, ve kterých vždy najdou potřebné kulisy ke svým filmovým scénám. A to bez ohledu na dobu, ve které se děj odehrává. Například bývalé vojenské prostory u Milovic se často objeví ve válečných scénách, nedávno se na tomto místě točila i bitva z dob povstání sedláků. Mělnická nemocnice se zase stala kulisou pro příběh o lásce, který nese název Májová romance doktora Mráze. Boleslavská věznice si zahrála v americkém velkofilmu Mission Impossible: Ghost Protocol, nebo dramatu Lidice.

OBRAZEM: Dechovka přilákala na kolonádu i mladé

Poděbrady - První ročník festivalu dechové hudby s názvem Hudbou k srdcím se konal na poděbradské kolonádě. Zahajovací koncert patřil těm nejpovolanějším, Městské hudbě Františka Kmocha z Kolína.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies