VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Astrolog: volbě prezidenta v únoru hvězdy nepřejí

Téměř každého člověkav souvislosti se začátkem nového kalendářního roku napadne otázka: Jaký bude? Část příštích událostí můžeme odhadnout, protože jejich základy byly položeny v minulosti. Pokusme se z pohybu planet poodhalit roušku tajemství budoucích událostí. Příští rok bude rokem tvrdé práce a pragmatické expanze. Na osobní i společenské úrovni budeme také překonávat důsledky minulých chybných nebo nedůsledných rozhodnutí, protože některé staré hodnoty nebyly doceněny.

3.1.2008
SDÍLEJ:

Nymburský astrolog Ivan ČernovskýFoto: DENÍK

Dočká se svět nového pořádku?
Nejvzdálenější a nejpomalejší planeta Pluto souvisí s globálními společenskými přeměnami zásadního rázu provázenými velkými transformacemi. Pluto koncem ledna po dlouhých 13 letech opustí znamení Střelce a vstoupí do znamení Kozoroha, ve kterém setrvá až do roku 2024 mimo krátkého období od června do listopadu. Kozoroh je znamení, které souvisí s politickými a ekonomickými mocenskými strukturami, ctižádostí a vůdcovstvím. Naposledy bylo Pluto v Kozorohu v letech 1762 až 1777. V těchto letech vznikaly nové koncepce vlády. Do této doby spadá i vyhlášení americké nezávislosti.
Je pravděpodobné, že v době pohybu Pluta Kozorohem dojde k položení základů nové formy světovlády, tzv. nového světového pořádku. Existence globálních problémů, ať již jsou reálné či nikoli, jako je oteplování, terorizmus, nebezpečí pandemií, v určité části světa pak nedostatek potravy, energií a pitné vody, současně probíhající procesy sjednocování i rozpadu států za stále viditelnější neschopnosti vlád řešit tyto problémy, ukazuje právě na možnost zavedení nové formy světovlády.
Nové technologie mají zelenou
Další pomalá planeta Neptun symbolizující duchovní proudy, masové emoce, ale také klamné ideologie, marné iluze a bludné nauky se bude i v tomto roce pohybovat znamením Vodnáře. Neptun je planetou tajemnou, duchovní, spojenou vždy s úniky a přesahy. Vystupňuje touhu lidí po pravdivém poznání minulosti, odkazu různých kultur a náboženství za účelem nalezení duchovní harmonie v přítomnosti.
Zintenzivní se využívání nových technologií a hledání nových zdrojů energie. Čím dál více si lidé budou klást otázku, jestli někdo ví o současných událostech i minulosti více, než je oficiálně známo. Vliv Neptuna nejvíce pocítí Vodnáři, Blíženci, Váhy, Střelci a Berani, kteří dostanou příležitost k naplnění svého života na základě soucitu, všestrannosti a obětavosti.
Čekají nás v létě další katastrofy?
Planeta Uran se bude po celý rok pohybovat mystickým znamením Ryb. Uran je planetou působící šokem. Je to bořitel tradic spojovaný s revolučními skoky. Vyvolává rychlé, zdánlivě nahodilé události. Setkáme se s dalšími rozsáhlými výpadky informačních systémů a dodávek energie. Emoce budou vyvolávat i různá ohrožení epidemiemi. Na osobní úrovni příznivý vliv Uranu nejvíce pocítí Ryby, Raci, Štíři, Býci a Kozorozi. Mohou se těšit na nárůst intuitivních schopností a zvídavosti.
Obávaná planeta Saturn se bude do září pohybovat znamením Panny. Saturn je učitel, který dává tvrdé lekce. Nezapomíná a neodpouští. Zcela jistě nikomu nedá nic zadarmo. Saturn v tomto znamení bude preferovat praktičnost, preciznost, účelnost a pracovitost. Saturn bude příznivě ovlivňovat Panny, Kozorohy, Býky, Štíry a Raky, kteří využijí saturnské moudrosti spočívající ve schopnosti se zastavit, zkoncentrovat a přehlédnout dosavadní cestu.
Planeta rozvoje, prosperity a svobody, Jupiter, se bude pohybovat znamením Kozoroha. Jupiter rozšíří zájem lidí o filozofii, vzdělání, cestování a společenské systémy. Na osobní úrovni bude pomáhat Střelcům, Lvům, Beranům, Vodnářům a Vahám, kterým dodá ctižádost, trpělivost a organizační talent.
Přírodní katastrofy většího významu se ve světě mohou objevit začátkem května, června a července. U nás může v této době dojít ke zvýšení hladiny řek.
V politice bude rušno v srpnu
Nejrušnějším měsícem na domácí politické scéně bude srpen. Na obzoru je vyhrocení konfliktu mezi levicí a pravicí. Nepůjde o nic víc než o peníze. Situace na finanční scéně nemusí být růžová ani v celosvětovém měřítku.
Také v únoru půjde o hodně. Volba prezidenta proběhne mezi zatměním Slunce a zatměním Měsíce. Obhájci úřadu, jak se zdá, v uvedeném termínu hvězdy moc nepřejí. Takže, kdo ví?

3.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Ilustrační foto.

KRÁTCE: Paličkování je stále moderní

Milovice čeká velká rekonstrukce bitvy u Zborova

Milovice – Rekonstrukce legendární bitvy u Zborova, od které uplynulo letos přesně 100 let, se bude konat 8. července na ploše Hakenova stadionu v Milovicích.

OBRAZEM: Projekt EDISON učí studenty toleranci

Nymburk - Nymburské Gymnázium Bohumila Hrabala se zapojilo i letos do mezinárodního projektu EDISON. Škola a rodiny žáků se staly na týden domovem studentů z Hongkongu, Číny, Singapuru, Bahrainu, Mexika, Kanady nebo Íránu, aby při společných besedách, prezentacích, ale třeba i přípravě typických pokrmů navzájem srovnávali zvyky, tradice jednotlivých zemí a snažili se jim lépe porozumět.

OBRAZEM: Vzpomněli na výsadkovou skupinu Silver A

Senice - Příběh legendární výsadkové operační skupiny Silver A znovu ožil v v sobotu v Senicích. Pietní a vzpomínková slavnost Pocta statečným připomněla 75. výročí úspěšného působení skupiny v okupované vlasti, ale bohužel i její tragický konec.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies