VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PODĚBRADY

Žena tajila, že je HIV pozitivní. Partnera měla i v Poděbradech

Poděbrady, Hradec Králové – Pět let ve vězení by měla strávit 24letá Alžběta Dzurková, která pět mužů ohrozila virem HIV a virovou žloutenkou typu C. Za jedním z mužů, se kterými se sexuálně stýkala, dojížděla i do Poděbrad.

Senioři z Luxoru závodí na rotopedu

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Senioři z poděbradského domu pro seniory Luxor mají unikátní závod. V rámci rehabilitace jezdí na rotopedu a pracovnice Luxoru jim sčítají ujeté kilometry. Průměrný věk závodníků je 87 let!

Známí herci dostanou v Poděbradech Křišťálové růže

Poděbrady - Spolek příznivců mluveného slova Slovo a hlas ve spolupráci s městem Poděbrady a městským kulturním centrem připravil jubilejní 55. ročník Poděbradských dnů poezie.

Tisíce lidí a motorek zaplnily Poděbrady

Poděbrady /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Mezi tisíci účastníků poděbradského aprílového zahájení motorkářské sezony byl i letitý milovník motorek Stanislav Rück z Mělníka, který do Poděbrad dorazil už po sedmé.

Motorkář zmlátil řidiče, do jehož auta narazil

Poděbrady – Takovou nehodu policisté na Nymbursku ještě zřejmě neřešili. Její aktéři jsou podezřelí hned z několika přestupků a trestného činu. Na úvod je však nutné konstatovat, že jako hlavní faktor celé události se jeví naprosto bezdůvodná agresivita dvou motorkářů.

OBRAZEM: Básníci četli až na knihamol

Už čtvrtým rokem se na začátku jara koná v poděbradské knihovně poeticko – hudební koláž s názvem Večer na knihamol. Letos tato událost připadla na úterý 28. března.

Poděbrady opraví i chodník od statku k mlékárnám

Poděbrady – Celkem jedenáct chodníků nebo jejich úseků se v letošním roce chystá na zásadní opravu. Seznam těch, kterých se opravy týkají, zveřejnila facebooková stránka Město Poděbrady.

Poděbradští houbaři mají první úlovky

Poděbrady - V sobotu 25. března se mimo domluvený roční plán na rok 2017 uskutečnila mimořádná vycházka houbařského spolku Poděbrady, která byla již druhou v tomto kalendářním roce. Letošní teplejší a poměrně deštivé březnové počasí dávalo určité šance nalézt některé časné jarní druhy hub – zejména penízovku smrkovou – jedlou a chutnou jarní houbu, která v mírných zimách roste i v lednu.

Studenti bodovali v evropské soutěži

Studenti čtvrtého ročníku oboru agropodnikání poděbradské zemědělské školy Václava Pecinová a Jaroslav Košťák dosáhli obrovského úspěchu na zemědělské soutěži mladých Evropanů v Paříži.

Stavba hudebního altánu se opět odkládá. Posune se o šest metrů

Poděbrady – Už dvakrát byla posunuta stavba očekávaného hudebního pavilonu u poděbradské kolonády. Jeden ze zásadních projektů letošního roku v Poděbradech však už podruhé posunul termín zahájení stavby. Tentokrát kvůli tomu, že se celé dílo posune o šest metrů a musí se upravit stavební dokumentace.

Policisté hromadně darovali krev

Pomoci dobré věci a zároveň přivést další k lidi k dárcovství krve. To sledovalo vedení nymburské policie, které využilo půjčený objekt poděbradského Handicap centra Srdce a zorganizovalo odběr krve u desítek příslušníků sboru.

Motorkáři zahájí sezónu spanilou jízdou na apríla

Tisíce motorkářů a další tisíce jejich příznivců. Tak vypadá každoročně zahájení motorkářské sezóny, v jehož rámci se jede spanilá jízda na trati Praha - Poděbrady. Setkání se účastní fandové nablýskaných silných krasavců z celé republiky.

Aplikace Zvíře v nouzi pomůže zachraňovat životy

Poděbrady - Studenti hradecké vysoké školy vymysleli novou aplikaci do chytrých telefonů. Radost z ní mají v Záchranné stanici pro zraněné živočich a Ekocentru na Huslíku.

Kdo bude další Miss Polabí? Blíží se casting

Další ročník soutěže krásy Miss Polabí se blíží. Letošní královna krásy bude jedenáctá v pořadí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies