VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PODĚBRADY

Město Poděbrady leží v malebné Polabské nížině na řece Labi 50 km východně od hlavního města při dálnici D11. Nadmořská výška 190 m n.m. řadí Poděbrady mezi nejteplejší místa v republice s nejstabilnějším počasím. Město má 13 400 obyvatel a přibližně stejné množství pacientů a návštěvníků město každoročně navštíví. Historie Poděbrad sahá daleko před počátky českého státu. Původní osada "pode brody" vznikla v blízkosti brodu přes Labe. V druhé polovině 13. století získal Poděbrady český král Přemysl Otakar II., který v letech 1262 - 1268 zbudoval na strategickém místě nad řekou kamenný hrad. V pozdějších dobách a po četných úpravách byl přebudován na zámek.

Cyklověž v Poděbradech může vyrůst v příštích týdnech

Poděbrady – Originální nová stavba sloužící cyklistům by mohla vyrůst vedle podchodu u nádraží během několika týdnů. Podle stránek Město Poděbrady dokonce zřejmě už v květnu.  To, že stavbě nestojí nic v cestě, potvrdili poděbradští zastupitelé, kteří odhlasovali přijetí potřebné dotace.

OBRAZEM: Přehlídku Gastro ukončil závod číšníků

Poděbrady - Tradiční veselý překážkový běh číšníků po kolonádě ukončil mezinárodní přehlídku učňovských škol Gastro Poděbrady 2017.

Kruhový objezd u dálničního přivaděče bude oválný

Poděbrady – Zastupitelé na svém posledním jednání posvětili vznik kruhového objezdu u dálničního přivaděče na křižovatce mezi Poděbrady a Pískovou Lhotou. Důvodem nového řešení křižovatky je počet vážných nehod často i s tragickými následky.

Hotelovka zaostřila na bio hovězí

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Poděbradská  hotelovka uspořádala další z cyklu seminářů zaměřených na osvětu budoucích kuchařů a hoteliérů. V rámci projektu Bio v regionu bylo tentokrát na stole hovězí maso.

Zloděje si všimli sousedi. Policie lumpa lapla

Libice nad Cidlinou – Hned několika věcmi je pozoruhodný případ z Libice. Určitě všímavostí a reakcí sousedů. I tím, že si lump vyslechl rozsudek za dva dny.

Minigolf vyroste na Jezeře, park za knihovnou

Poděbrady – Některé nové investiční akce schválili na svém posledním jednání poděbradští zastupitelé. K těm pro veřejnost nejzajímavějším patří určitě vznik minigolfového hřiště u místního Jezera, či kultivace lokality za Záložnou podél kolonády, kde jsou nyní stánky prodávající převážně rychlé občerstvení a zmrzlinu. Celý prostor by se měl v dohledné době proměnit ve veřejný park se samostatným vchodem do knihovny.

Pohřešovaná patnáctiletá dívka se vrátila domů

Poděbrady – Policisté odvolali pátrání po patnáctileté dívce z Poděbrad. Z domu odešla 3. dubna a nepodávala o sobě žádné zprávy.

Dětská hřiště mají nové a opravené prvky

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Hned několik dětských hřišť v Poděbradech aktuálně doznává poměrně viditelných změn.

Vyroste naproti Bílé Růži i Černá? Návrh je hotový

Poděbrady - Budou mít Poděbrady v brzké době novou architektonickou bránu do centra města? Svědčí o tom připravený návrh nového dvojdomu, který by měl vyrůst naproti stávající restauraci Bílá Růže přes hlavní silnici. Ponese název Černá Růže. Facebookové stránky Město Poděbrady už zveřejnily jeho vizualizaci.

Šéf Sněmovny dostal klíč od Poděbrad

Poděbrady - Na celodenní návštěvu Nymburska přijel třetí nejvyšší ústavní činitel země. Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček krátce před polednem dorazil na poděbradskou radnici, kde diskutoval se zástupci města, podnikateli, hasiči a dalšími osobnostmi.

Poděbradský výtvarník opraví nádražní podchod

Poděbrady – V letošním roce budou pokračovat opravy velkoformátových maleb, kterými se mohou kochat cestující i místní při procházení nádražního podchodu. A to buď při průchodu od lázeňského parku směrem na Žižkov, nebo při cestě mezi prvním a druhým nástupištěm vlakového nádraží. Oprav se ujme autor maleb, poděbradský výtvarník Lukáš Kladívko.

Policisté hledají patnáctiletou dívku z Poděbrad

Poděbrady - Policisté pátrají po patnáctileté Evě Benešové z Poděbrad. „Dívka odešla z místa bydliště po neshodách v rodině v pondělí v 16.30. Už dříve z domova několikrát odešla," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Žena tajila, že je HIV pozitivní. Partnera měla i v Poděbradech

Poděbrady, Hradec Králové – Pět let ve vězení by měla strávit 24letá Alžběta Dzurková, která pět mužů ohrozila virem HIV a virovou žloutenkou typu C. Za jedním z mužů, se kterými se sexuálně stýkala, dojížděla i do Poděbrad.

Senioři z Luxoru závodí na rotopedu

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Senioři z poděbradského domu pro seniory Luxor mají unikátní závod. V rámci rehabilitace jezdí na rotopedu a pracovnice Luxoru jim sčítají ujeté kilometry. Průměrný věk závodníků je 87 let!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies