VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NYMBURK

Restaurace se připravují na zákaz kouření. Úbytku zákazníků se nebojí

Nymbursko /ANKETA/ – Zákaz kouření v restauracích, divadlech, či kinech začne platit 31. května, tedy na Světový den bez tabáku. Norma má mimo jiného zavést také zákaz kouření i na některých nekrytých částech zastávek hromadné dopravy a omezení se bude týkat i elektronických cigaret, jejichž užívání už nebude povoleno ani v nemocnicích, školách či nákupních centrech. Naopak v kavárnách, restauracích i barech bude elektronická cigareta akceptována. Výjimku mají rovněž vodní dýmky.

Nepůjde elektřina, zavírají obchody a další služby

Nymburk – Město zažije v příštích dnech a týdnech částečné ochromení. Na řadě míst včetně centra a hlavních tříd s obchody nepůjde častokrát téměř celý den elektřina.

Oprava domu dětí přinese větší bezpečnost školáků

Nymburk - Dům dětí a mládeže (DDM) v Nymburce, který sídlí v ulici 2. května, se dočká zásadní opravy. Dvě stě šedesát dětí, které každý týden toto zájmové zařízení navštěvují, získá bezpečnější a hygienicky komfortnější zázemí.

Svoz odpadu je pro obce i lidi stále dražší

Střední Čechy – Obce nesouhlasí s citelným zdražováním, které přináší návrh nového zákona o odpadech. Zvýšení nákladů na odpadové hospodářství by se promítlo do jejich rozpočtů i peněženek občanů. Petice upozorňuje také na fakt, že navrhovaný zákon není v souladu s připravovanou evropskou legislativou.

OBRAZEM: Pod nymburskými hradbami si lidé připomněli boje Čechů proti Čechům

Nymbursko - Členové klubů vojenské historie a legionářské obce z celé České republiky připomněli pod nymburskými hradbami události z července roku 1917, kdy se během Kerenské ofenzívy dostali v bojích paradoxně Češi proti Čechům.

Herec Lukáš Pavlásek: Jsem větší čtenář než tanečník

Nymburk – Do posledního místa zaplněná kavárna Café Society čekala na herečku Lenku Krobotovou, jednu ze čtyř známých hereckých osobností, které přijaly pozvání městské knihovny na první Noc literatury v Nymburce.

Policisté lapili cizince, který byl v Česku načerno

Nymburk, Vestec – Jako reakci na řádění nepříčetného cizince policisté prověřili ubytovnu ve Vestci. A jak se ukázalo, nebyli tam nadarmo. Podle policejní mluvčí Petry Potočné lapili cizího státního příslušníka, který je v Česku načerno.

Dopravní policisté mají nové motocykly

Nymburk - Dva nové motocykly BMW 880 se staly součástí vozového parku dopravních policistů. I s Yamahou 1300 tak aktuálně disponují třemi silnými stroji.

OBRAZEM: Děti vyráběly dárky maminkám k svátku

Nymburk - Dárek pro maminku k nedělnímu Dni matek se nemusí kupovat. Stačí chuť a šikovné ruce a srdíčko z papíru nebo veselý tulipán je na světě.

Fanouškové hokejistům věří, se zlatem však nepočítají

Nymbursko - V ulicích se občas mihne skupinka lidí v národních dresech. Městy jezdí auta s českými vlaječkami. O hokeji diskutuje skoro všude. Má-li nějaké dění srovnatelnou odezvu jako domácí politická bouřka, pak je to právě probíhající šampionát v hokeji. A šance českého výběru na medaili.

Parkoviště před nádražím se může změnit v park

Nymburk – O radikálních změnách na nymburském nádraží a v okolní lokalitě se na radnici mluví už několik volebních období. Současní radní rozdělili akci na čtyři samostatné, na sebe navazující projekty.

Festival mateřských škol obdivoval i Robert Fulghum

Nymburk – Celostátní festival mateřských škol Mateřinka, jehož dvaadvacátý ročník v nymburském sportovním centru právě skončil, se stal za dobu svého trvání fenoménem. Americký spisovatel Robert Fulghum, který ho před pár lety navštívil, prohlásil, že se nikdy v životě nesetkal s tak koncentrovanou radostí jako tam.

Na varhany v katedrále svatého Víta přispělo jen pár obcí

Nymbursko - Nádherné a majestátní katedrále svatého Víta, která je ozdobou Pražského hradu, schází hlas, velké varhany, které by nahradily ty provizorní. Přispět k tomu má i celonárodní sbírka srovnatelná s někdejší sbírkou na výstavbu Národního divadla.

Rekonstrukce zavře jídelnu pro skoro tisíc dětí

Nymburk – Kvůli osm měsíců trvající rekonstrukci budovy Hlaholu, ve které se nacházejí třídy prvního stupně základní školy Komenského a vyvařovna pro 950 dětí, zvýší kapacitu další jídelny v místním učilišti a škole Letců R.A.F. i penzion Panorama.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies