VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NYMBURK

Nezájem diváků zavřel většinu letních kin

Nymbursko - Letních kin je jako šafránu. Doba, kdy se nacházela skoro v každém městě, je nenávratně pryč. Lidé dávají přednost sálům s obrovskými plátny nebo domácímu pohodlí u obrazovek.

Strážníky čeká stěhování do bývalého sídla radnice

Nymburk - Záměr přestěhovat sídlo nymburských městských strážníků do bývalého sídla radnice je ve fázi příprav projektu.

OBRAZEM: Plný kostel tleskal v rytmu reggae

Nymbursko - Podle návštěvnosti velmi úspěšná akce s názvem Noc kostelů zaplnila řadu církevních objektů také na Nymbursku.

Hasiči očima dětí. Vítězové soutěže dostali odměny

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Požární ochrana očima dětí – Záchranáři 2017. Tak zní celý název soutěže, jejíž vyhodnocení se konalo v pátek v sídle nymburského územního odboru hasičů.

Věk ani nemoc neodradily spisovatelku od plnění snů

Dymokury /ROZHOVOR/ - Jaroslava Šrejmová, rodačka z Dymokur u Nymburka, má na svém kontě pět knih, v nichž líčí své zážitky z cest po převážně exotických destinacích. Na tom by nebylo až tolik zvláštního, nebýt toho, že tato dáma se vydala na první dobrodružnou výpravu v důchodovém věku, po přestálé těžké nemoci a s trvalým srdečním hendikepem.

OBRAZEM: Čtyřicet posádek usedlo do dračích lodí

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Týmy soutěžící za pekaře, hospůdky, polici, klub sportovní gymnastiky nebo za Škodovku. I takové posádky se objevily na startu letošního Dragon festu na nymburském přístavišti.

V červnu nastala nejtěžší doba pro alergiky

Nymbursko /ANKETA/ – Alergologické ambulance praskají ve švech. Nejhůř jsou na tom lidé alergičtí na pyl. Pylová sezona je totiž v plném proudu.

OBRAZEM: Na náměstí frčí plážový volejbal

Nymburk - V centru města volejbalové hřiště místo parkoviště, to je od čtvrtka do úterý realita na nymburském náměstí Přemyslovců. Po řadě let se sem vrátila sportovní atrakce v podobě beach volejbalu. Akce, kterou zorganizovali nymburští volejbalisté za podpory města, je určená předně dětem a mládeži z Nymburka a okolí. Ve čtvrtek se od rána rozjel našlapaný program. Dopolední zápasy smíšených čtveřic středoškoláků vystřídaly odpoledne volejbalové přípravky, večer patřil pískový kurt klubu Poděbrady beach. Program dalších dní bude navíc zpestřený exhibicemi známých osobností ze sportu i kultury.

Vandalové v kraji řádí. Ničí stromky i vlaky

Nymbursko - Města se téměř denně potýkají s vandalstvím. To má nejrůznější podoby od polámaných stromků, přes zničené závory u přejezdu nebo sprejerství.

FOTO: Bosá chůze je zdravější, než si myslíte

Nymburk - V mateřském centru Svítání v Nymburce proběhl seminář s netradičním tématem: bosá chůze. Účastnice hlavně z řad maminek malých dětí seznámila lektorka Blanka Šarlota Jurková s významem chůze naboso a zároveň s úskalími špatné techniky bosé chůze. Vysvětlila, jak využít přirozený bosý pohyb jako terapii při nejrůznějších tělesných obtížích, ale také jak začít chodit či běhat naboso.

Lidé v Sadské rozhodují o investici 220 tisíc korun

Sadská - Podílet se na rozdělení 220 tisíc korun z rozpočtu města v rámci takzvaného participativního rozpočtu mohou obyvatelé města svým hlasováním do 22. června. Mají k dispozici šest návrhů.

Letní festivaly lákají na hvězdy, pivo i příjemné prostředí

Nymbursko - Už od začátku 90. let je jedním ze symbolů českého léta řada zpravidla víkendových festivalů. Hudebních, pivních, vinařských a jinak specifických. Série festivalů je na začátku a my nabízíme přehled těch nejzajímavějších v našich i sousedních regionech.

FOTO: Dětský den v Pístech navštívilo 120 lidí

Písty - Více než 120 účastníků se registrovalo v Pístech se čtyřmi sty obyvateli k účasti na Dětském dnu. Podílely se na něm zejména místní spolky sokolů, hasičů, zahrádkářů, obecní úřad, ale aktivní byli i rodiče a prarodiče malých účastníků.

FOTO: Plakát z Křince obdivují v Pekingu

Křinec, Peking - Plakát z unikátní sbírky secesních plakátů H-Posters sběratele Zdeňka Harapese z Křince zdobí prostory české ambasády v Pekingu. Autorem vícebarevné litografie o rozměrech 155 x 150 cm je významný český malíř Viktor Oliva, který mimo jiné spolupracoval na výzdobě Národního divadla. Plakát, vydaný k příležitosti Jubilejní všeobecné výstavy v Praze v roce 1908, byl ambasádě zapůjčen při příležitosti nedávné návštěvy prezidenta Zemana v Číně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení