VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NYMBURK

Nemocnice lákají mladé lékaře na bonusy. Marně

V českých nemocnicích chybí lékaři. Vedení zdravotnických zařízení nabízejí nejrůznější motivační bonusy, které mají mladé lékaře přilákat, přesto to nestačí.

Chodník změní Dlabačovu ulici v bezpečné místo

Chybějící chodník v částech nymburské Dlabačovy ulice, chaotické parkování aut při krajnici, to je dlouhodobě neutěšený stav v tomto místě. Neměl by však už dlouho znepříjemňovat život jejím obyvatelům. Rada města odsouhlasila výstavbu nového chodníku za přibližně 5 milionů korun.

Radnice asi vykoupí větší pozemek kvůli kruhovým objezdům

Nymburk - Kvůli nedořešeným majetkovým poměrům s pozemky, které se v blízké budoucnosti mají stát součástí kruhových objezdů u nemocnice, se jejich výstavba opět odložila a během letošních prázdnin není reálná. Právě jednání o pozemcích v přilehlém parku u železniční polikliniky se však během posledních týdnů údajně výrazně pohnulo kupředu.

Svátek žen se slavil rovnou v pracovní době

Mezinárodní den žen (MDŽ) se v Česku stále nemůže zbavit nepříznivé socialistické nálepky svátku, při kterém se ženy vracely z práce domů ještě za světla s nachovými karafiáty, levnou bonboniérou a balíčkem pruhovaných utěrek, zatímco muži pili na jejich zdraví až do pozdní noci.

Nymburská radnice poprvé vyvěsí vlajku pro Tibet

Premiérově se nymburská radnice připojí ke stovkám měst v republice a tisícům měst po celém světě. Přihlásí se k akci Vlajka pro Tibet. Ta bude vyvěšena u nymburské radnice v pátek 10. března v 8 hodin ráno.

Motivovat žáky ke studiu řemesel se stále nedaří

Gymnázium, nebo škola s ekonomickým zaměřením. To jsou školy, které si podle ředitelů škol nejčastěji vybírají absolventi devátých tříd. Přihlášky jsou od 1. března podané. Ředitelé však vidí, že ne všechny děti mají na studium, raději by viděli mnohé z nich na středním odborném učilišti, kde by se mohli věnovat řemeslu, ke kterému mají vlohy.

Stěhování AZOSu? Žádný přesun, mírní nadšení Nymburáků mluvčí firmy

Nymburk - Po Nymburce běží zpráva, že zinkovna místními viněná ze zamořování ovzduší se bude stěhovat. Zjišťovali jsme realitu.

Po zimě jsou v ulicích měst metráky psích exkrementů

S tunami soli, písku a dalšího posypového materiálu se musí po letošní dlouhé zimě v nadcházejících dnech popasovat radnice měst a obcí. Navíc pod sněhem bylo ukryto množství dalšího nepořádku včetně psích exkrementů. „Je to doslova tragédie. Psí výkaly jsou opravdu téměř všude a odpadky nevyjímaje. Nejhorší situace je tradičně na sídlištích, kde odpad házejí lidé klidně na zem," říká Stanislav Hejduk z kralupských technických služeb.

Soud s AZOSem: Viděli jsme otvor u spalovací jednotky, vypověděl radní

Nymburk - V Nymburce pokračoval už třetím stáním soud mezi městem a zinkovnou AZOS. Obyvatele města totiž už od roku 2014 obtěžuje nepříjemný chemický zápach, město proto podalo žalobu o ukončení jejího provozu.

Elektronická evidence tržeb zavřela některé prodejny

Druhá vlna elektronické evidence tržeb (EET), která v Česku startuje právě dnes, zavřela rolety některých provozoven ve středních Čechách.

Děti psaly scénáře, režírovaly i hrály

Nymburská plácačka je divadelní soutěž, ve které se utkávají skautské oddíly z různých měst. Pořadatelské středisko Krahujec letos přivítalo sedm družin s originálním vystoupením na téma Vynálezy. Zážitek všem účastníkům přinesly nejen samotné výstupy, ale i vtipné scénky, které je uváděly, či soutěž dvojic v krmení kamaráda poslepu.

Internu v krizi posílí lékaři z dalších ambulancí

Nymburk – Interna nymburské nemocnice se po zveřejnění případu, ve kterém jsou tři lékaři obžalováni ze zavinění smrti pacienta, dostala pod palbu kritiky jak ze strany veřejnosti, tak některých opozičních zastupitelů.

Poplach na náměstí: světlík u obchodu zaplnil dým

Nymburk - Před obchodním domem na nymburském náměstí zasahovalo v úterý před polednem několik hasičských vozidel.

Na výstavě uvidíte i Hrabalův psací stroj

Nymburk - Výstava s názvem Knižní svět Bohumila Hrabala, která připomíná 20. výročí spisovatelovy smrti, je k vidění ve Vlastivědném muzeu Nymburk do 31. května.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies