VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NYMBURK

Rekonstrukce bazénu: Vstupní a šatnovou část čeká demolice

Nymburk /VIZUALIZACE/ - Město zveřejnilo podrobnější studii, jak by měl být v nejbližší době zrekonstruován nymburský bazén.

Lesní zvěř i myslivci už cítí jaro

Nymbursko - Sotva skončilo náročné zimní období, myslivci už musí chystat zásoby na to příští. Bez jejich pomoci by zvěř strádala.

I s exekucí se dá žít, ví senior Josef díky Respondeu

Nymburk – „Nemohl jsem spát, strašily mě mé dluhy a exekuce. Ten pocit, že mi exekutor všechno vezme, byl nesnesitelný," říká Josef, který se na občanskou poradnu obrátil v situaci, která se mu zdála zoufalá.

Novinky v dopravě: Nymburk pořádá besedy pro veřejnost

Nymburk - V souvislosti s chystanými změnami v autobusové dopravě na Nymbursku pořádá vedení města a zástupci společnosti ROPID besedy pro veřejnost, při nichž se občané budou moci seznámit se všemi novinkami a zeptat se na vše, co je v této souvislosti zajímá.

Nymburk se dočká veřejného přístaviště

Nymburský Přístav je jedním z míst na Labi, kde se má vybudovat veřejné přístaviště. Lodě zde měly kotvit už v roce 2015.

Zákaz kouření je příliš tvrdý, myslí si i nekuřáci

Nymbursko /ANKETA/ - Zákaz kouření. Tento nápis už od 31. května uvidí návštěvníci všech restaurací, hospod, kaváren, barů, klubů a dalších zařízení provozujících stravování. Plošný zákaz kouření v těchto provozovnách nařizuje protikuřácký zákon, který nedávno schválila sněmovna.

Žantovský mluvil v knihovně o Havlovi i Trumpovi

Blížící se prezidentské volby, dobré i špatné povahové rysy Václava Havla, jak by se dnes cítil jako velvyslanec v USA v časech Donalda Trumpa. To byla některá témata, kterými se zabýval ve svém diskusním pořadu v nymburské knihovně Michael Žantovský.

Tibetská vlajka zavlála na radnicích i školách

Tibetská vlajka zavlála v pátek ráno na 751 radnicích v celém Česku. Mezi nimi jsou také radnice v Mladé Boleslavi, Mělníku a Nymburce. V posledně jmenovaném městě pestrobarevnou vlajku vyvěsili vůbec poprvé. „Vnímáme to jako symbolickou podporu vyjádřenou nejen tibetskému lidu, ale všem utlačovaným národům," řekl starosta Nymburka Pavel Fojtík. 

Pachatel nechal na černé skládce výplatní pásku

Ještě před pár lety bylo okolí měst a vesnic ve středních Čechách zaplaveno odpadky. V přírodě se povalovaly plné pytle, děravé gauče, staré televize nebo pneumatiky. Se zavedením sběrných dvorů se počet černých skládek snížil. Stále se ale objevují, zejména na opuštěných místech u lesních nebo polních cest.

Motorkáři vjíždějí do nové sezony, nehody přibývají

Na silnicích se s oteplení začínají objevovat motocyklisté, kteří po zimě opět z garáží vytáhli své stroje. Mnozí z nich si ovšem mohou začátek motoristické sezony znepříjemnit a přidělat práci dopravním policistům i záchranářům. Často si totiž k prvním projížďkám vybírají nebezpečné úseky silnic, kde každoročně dochází k vážným haváriím.

Strážníci mají své okrsky. Potřebují ale posílit počet

Nymburk - Strážníci znající dokonale svůj rajón a jeho obyvatele. Model známý především z dob první republiky inspiroval vedení Nymburka k současným krokům. Město bylo rozděleno na šest okrsků, přičemž každý okrsek má svého strážníka a jeho zástupce. Byl také pro každý rajón zřízen speciální mail, na kterém mohou jeho obyvatelé oslovovat „svého" strážníka s aktuálními problémy v místě svého bydliště a okolí.

Kormoráni útočí. Škody jdou do milionů korun

Černá smrt. I tak někdy nazývají rybáři ptačí predátory, kormorány velké, kteří v posledních letech doslova devastují na některých místech rybí společenstva. Pro rybáře jejich hejna znamenají obrovské škody, které jim bohužel nikdo nezaplatí. Dočkají se pouze částečných kompenzací ze zvláštního programu od ministerstva zemědělství.

Zloděj si odvezl z městského lesa 15 borovic

Poděbrady – Letošní relativně tuhá a dlouhá zima jako by generovala nové zloděje dřeva. Krádeže stromů přímo z lesa hlásí jak revírníci z menších obcí, tak správci městských lesů. Poslední a aktuální případ je hlášen z babínského lesa mezi Poděbrady a Nymburkem.

Policisté nezjistili viníka úhynu ryb na Labi

Nymburk - Kriminalistům se nepodařilo vypátrat viníka, který by byl zodpovědný nebo přímo způsobil říjnový úhyn ryb na Labi. Informaci potvrdila policejní mluvčí Petra Potočná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies