VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NYMBURK

Většina firem nekuřákům žádné bonusy nenabízí

Nymbursko - Ve středu začal platit zákaz kouření v hospodách a barech, na autobusových zastávkách a dalších místech. Kouření na pracovištích zatím v Česku zákon nezatrhnul. Záleží na benevolentnosti majitelů firem a zásadách, které pro své zaměstnance stanoví.

Stavba kruhových objezdů čeká na příští jaro

Nymburk – Vážná nehoda cyklisty na provizorním kruhovém objezdu rozpoutala debatu o dopravě v Nymburce.

Sadská požádala o převod kaple do majetku města

Sadská – Římskokatolická církev nabídla městu Sadská k bezplatnému převodu Kapli Panny Marie Bolestné z 18. století u bývalé Polygrafie. Jde o jednu z dominant obce při hlavní silnici od Prahy, která je ovšem už dlouhá léta nevyužívaná a církev nemá peníze na její opravu.

Kuřákům nahrává teplo. Využívají zatím zahrádky

Nymbursko – Kuřákům se od středy citelně zmenšil prostor, kde si mohou dát svou oblíbenou drogu. Nový protikuřácký zákon jim v podstatě omezil možnost kouřit už jen doma, nebo na ulici.

OBRAZEM: Na pikniku četla dětem i ježibaba

Nymburk - Součástí nymburské akce Radnice dětem byl i piknik v trávě s knížkou pod Vodárenskou věží. Městská knihovna se tak připojila k projektu Celé Česko čte dětem a pozvala děti ze školek a škol i rodiče s dětmi, aby se vydali spolu s hosty z řad nymburských osobností do světa pohádek. „Předčítající si vybírali knížky sami, děti si poslechnou klasiku jako Perníková chaloupka, Trnkova zahrada, ale i nové tituly," říká Marie Lebdušková z městské knihovny. Řada hostů přišla v pohádkovém kostýmu a děti poslouchaly s o to větším nadšením.

Zoo Chleby prvně vypustí do výběhu vzácné opice

Chleby /FOTOGALERIE/ - V Zoo Chleby vrcholí v těchto dnech přípravy na největší akci, kterou kdy tahle malá zoologická zahrada zažila. O víkendu 3. a 4. června tu oslaví tři významné momenty, 20. výročí založení zahrady, Mezinárodní den dětí a Světový den her. Zlatým hřebem oslavy bude slavnostní první vypuštění převzácných opic langurů duk do venkovního výběhu.

Zákaz kouření! Odlivu štamgastů se bojí v pivnicích a na venkově

Nymbursko /ANKETA/ - Dnes je onen Den D, dnes se mnohá restaurační zařízení otřásají v základech, dnes začíná platit bezvýhradný zákaz kouření v restauracích, hospodách i barech. Co na to podniky, kde se nekouřilo už dávno? Nemají obavu z odlivu zákazníků? A jak novinku vnímá veřejnost?

OBRAZEM: Nymburskou špičku zaplnily obrazy a sochy

Nymburk - Už tradiční prodejní přehlídka prezentovala řadu autorů s originálními díly, jejichž vyznění umocnilo umístění v přírodním prostoru. Návštěvníci se mohli pokochat jak dřevěnými objekty, tak na místě dotvářenými obrazy. 

OBRAZEM: Radnice pozvala děti na sportoviště

Nymburk - V rámci tradičního týdne Radnice dětem se konal v pondělí v Nymburce Dětský sportovní den na atletickém stadionu Sportovního centra, které se pravidelně spolupodílí na jeho organizaci. „Děti si můžou vyzkoušet florbal, fotbal, basketbal, běžecké slalomy, opičí dráhy, chůzi po lavičce a řadu dalších aktivit," vypočítává studentka Vyšší odborné školy České unie sportu Dominika Máchová, která se dětem se svými kolegy na jednotlivých stanovištích věnuje. „Chodíme sem každý rok, je to super," říká maminka Dominika, Míši a Alexe z Nymburka. Škoda jen, že na Tyršák nepřivedlo své ratolesti víc rodičů.

Pro vážně zraněného cyklistu přiletěl vrtulník

Nymburk – Vážná havárie se odehrála v pondělí kolem půl desáté večer na provizorním kruhovém objezdu. Před budovou policejního ředitelství se po pádu z kola těžce zranil cyklista.

Spojení s úřadem usnadní neslyšícím Tichá linka

Nymburk - Lidé se sluchovým postižením mohou v Mělníku, Mladé Boleslavi, Nymburce a dalších městech snadněji vyřizovat své záležitosti na úřadech práce. Komunikační bariéru pomáhá odstranit nová, zdarma poskytovaná služba Tichá linka, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Tichý svět.

ANKETA: Od středy zakazuje zákon kouřit v hospodách. Je to správný krok?

Zeptali jsme se, co si lidé myslí o protikuřáckém zákonu. Jsou pro nebo proti?

Nový přístroj na plicním pomůže s diagnózou

Nymburk – Nymburská nemocnice zaplatila za nový přístroj téměř milion korun Nymburk – Málokdo název tohoto přístroje vysloví, zato ale pomůže spoustě lidí, kteří mají problémy s plícemi. Nový přístroj, který koupila nymburská nemocnice, se jmenuje bodypletysmograf.

OBRAZEM: U vodárenské věže zněl folk

Nymburk - Desátý ročník folkového festivalu Ve stínu vodárenské věže se konal přesně tam, kam jej pasuje jeho název. Pod vodárenskou věží se sešly stovky příznivců i muzikantů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies