VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NYMBURK

Manželskou smlouvu může sepsat jen notář

Nymbursko - Manželství berou české páry čím dál méně vážně. Je stále víc těch, kteří nechtějí, aby byl jejich majetek včleněn přímo do společného jmění manželů (SJM), které vzniká automaticky při uzavření sňatku.

OBRAZEM: Známé osobnosti hrály exhibici

Nymburk - Po 23 letech se na nymburském náměstí Přemyslovců hrála plážová odbíjená. Tuto nevšední sportovní podívanou vytvořili pro veřejnost volejbalisté Jindřich Licek a Vojtěch Věchet. V pondělí se proti sobě postavila zajímavá tříčlenná družstva.

Kino kavárna hledá řešení, letní posezení zahájí v pátek

Nymburk - Záměr města využít foyer městského kina Sokol v Nymburce jako další prostor pro kulturní vyžití stále trvá, jen se nečekaně zkomplikovalo jeho dokončení. Ovšem avizované venkovní posezení před kinem zahajuje provoz koncertem už v pátek 16. června.

OBRAZEM: Děti závodily o nejlepšího cyklistu

Nymburk - O nymburského cyklistu 2017. Tak se jmenoval druhý ročník závodů pro děti, který na hřišti za hasičárnou pořádal o víkendu cyklistický oddíl TJ Lokomotiva Nymburk.

Nezájem diváků zavřel většinu letních kin

Nymbursko - Letních kin je jako šafránu. Doba, kdy se nacházela skoro v každém městě, je nenávratně pryč. Lidé dávají přednost sálům s obrovskými plátny nebo domácímu pohodlí u obrazovek.

Strážníky čeká stěhování do bývalého sídla radnice

Nymburk - Záměr přestěhovat sídlo nymburských městských strážníků do bývalého sídla radnice je ve fázi příprav projektu.

OBRAZEM: Plný kostel tleskal v rytmu reggae

Nymbursko - Podle návštěvnosti velmi úspěšná akce s názvem Noc kostelů zaplnila řadu církevních objektů také na Nymbursku.

Hasiči očima dětí. Vítězové soutěže dostali odměny

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Požární ochrana očima dětí – Záchranáři 2017. Tak zní celý název soutěže, jejíž vyhodnocení se konalo v pátek v sídle nymburského územního odboru hasičů.

Věk ani nemoc neodradily spisovatelku od plnění snů

Dymokury /ROZHOVOR/ - Jaroslava Šrejmová, rodačka z Dymokur u Nymburka, má na svém kontě pět knih, v nichž líčí své zážitky z cest po převážně exotických destinacích. Na tom by nebylo až tolik zvláštního, nebýt toho, že tato dáma se vydala na první dobrodružnou výpravu v důchodovém věku, po přestálé těžké nemoci a s trvalým srdečním hendikepem.

OBRAZEM: Čtyřicet posádek usedlo do dračích lodí

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Týmy soutěžící za pekaře, hospůdky, polici, klub sportovní gymnastiky nebo za Škodovku. I takové posádky se objevily na startu letošního Dragon festu na nymburském přístavišti.

V červnu nastala nejtěžší doba pro alergiky

Nymbursko /ANKETA/ – Alergologické ambulance praskají ve švech. Nejhůř jsou na tom lidé alergičtí na pyl. Pylová sezona je totiž v plném proudu.

OBRAZEM: Na náměstí frčí plážový volejbal

Nymburk - V centru města volejbalové hřiště místo parkoviště, to je od čtvrtka do úterý realita na nymburském náměstí Přemyslovců. Po řadě let se sem vrátila sportovní atrakce v podobě beach volejbalu. Akce, kterou zorganizovali nymburští volejbalisté za podpory města, je určená předně dětem a mládeži z Nymburka a okolí. Ve čtvrtek se od rána rozjel našlapaný program. Dopolední zápasy smíšených čtveřic středoškoláků vystřídaly odpoledne volejbalové přípravky, večer patřil pískový kurt klubu Poděbrady beach. Program dalších dní bude navíc zpestřený exhibicemi známých osobností ze sportu i kultury.

Vandalové v kraji řádí. Ničí stromky i vlaky

Nymbursko - Města se téměř denně potýkají s vandalstvím. To má nejrůznější podoby od polámaných stromků, přes zničené závory u přejezdu nebo sprejerství.

FOTO: Bosá chůze je zdravější, než si myslíte

Nymburk - V mateřském centru Svítání v Nymburce proběhl seminář s netradičním tématem: bosá chůze. Účastnice hlavně z řad maminek malých dětí seznámila lektorka Blanka Šarlota Jurková s významem chůze naboso a zároveň s úskalími špatné techniky bosé chůze. Vysvětlila, jak využít přirozený bosý pohyb jako terapii při nejrůznějších tělesných obtížích, ale také jak začít chodit či běhat naboso.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies