VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NYMBURK

FOTO: Zábradlí u mostků přes Malé i Velké Valy září čistotou

Nymburk - V těchto dnech mohou Nymburáci u mostků přes Malé i Velké Valy potkat muže, kterému jakoby se intenzivně kouřilo od rukou. I proto jsme se zeptali, co to s mostky nad vodou dělá. „Čistím všechna zábradlí od mechů, nánosů a dalších nečistot. Jak vidíte, zábradlí jsou pak dokonale čistá. Jen to trochu létá do obličeje,“ usmívá se zaměstnanec technických služeb. Onen zdálky viditelný kouř vytváří pouze wapka a tlak teplé vody. „Žádná chemie v tom není, jen teplá voda,“ ujišťuje čistič zábradlí. 

Sestry dostanou vyšší platy. Ale ne všechny

Nymbursko – Zdravotních sester je nedostatek a jejich platy nejsou slavné. Mají proto dostat dva tisíce korun navíc. Ovšem podle zjištění Nymburského deníku se to netýká všech.

FOTO: Kinematografu v Nymburce nepřálo počasí

Nymburk - Na letošní zastavení v Nymburce nebude kinematograf bratří Čadíků vzpomínat příliš v dobrém. Trefili se do chladného a především deštivého počasí, které moc zájemců pod hradby nepřilákalo. To dokumentují i snímky ve fotogalerii z úterního večera krátce před promítáním.

Centrum Nymburka hyzdí výkopy kvůli úniku plynu

Nymburk - Před radnicí na náměstí a u soudu v ulici Na Fortně. To jsou dvě místa, kde aktuálně rostou výkopy, které znepříjemňují především chodcům pohyb po centru města.

Nymburská nemocnice zůstává jablkem sváru

Nymburk – Zastupitelé údajně schválili dotování provozních ztrát nemocnice z městské kasy. „Tak to není,“ oponuje starosta Pavel Fojtík.

OBRAZEM: V knihovně mrzne, až praští

Nymburk - Opravdu mrazivé prázdniny si užívají malí čtenáři v nymburské městské knihovně. Dětské oddělení pro ně připravilo celoprázdninový program, který je tentokrát zaměřený na zimní radovánky a vůbec na všechno, co k zimě neodmyslitelně patří. Už 48 dětí se zapsalo a přichází tvořit, luštit, číst i hrát si. Několik úkolů z dvaceti splnily také devítileté slečny Amálka a Jolanka. Jen se obávají, že asi všechno nestihnou. Obě totiž kromě toho, že rády čtou a navštěvují knihovnu, také hodně sportují a v srpnu pojedou na soustředění.

V Nymburce bude možné platit parkovné mobilem

Nymburk /ANKETA/ - S parkováním zdarma v centru Nymburka bude od září konec. Řidiči se musí připravit na to, že ve všední dny od 6 do 18 hodin a v sobotu od 6 do 12 hodin budou muset zaplatit.

Happyend na komíně: čapí láska v Hořátvi kvete

Hořátev – Dojemných příběh čápů z Hořátve, který sleduje řada médií, má zatím šťastný konec. Ačkoliv další nepříjemnost po květnovém zveřejnění zvířecího dramatu přece jen ještě nastala. Podle aktuálních zpráv však nový čapí pár na komíně zahnízdil a mladé by mohl vyvést příští rok.

OBRAZEM: Hrabalovská výstava láká do pivovaru

Nymburk - Bohumil Hrabal byl Maďar, který náhodou psal česky. To s nadsázkou tvrdí skupina maďarských umělců nazvaná Kruh přátel Černého vola, která si klasika české literatury neodmyslitelně spjatého s Nymburkem oblíbila natolik, že tvoří v jeho duchu. A nejen literární dílka. Obrazy, plastiky, sochy, zajímavé objekty. To vše je nyní až do 26. srpna k vidění ve sladovně pivovaru, kam zmíněná skupina umělců přijela instalovat svoji výstavu nazvanou Momentky z Hrabalovy galaxie.

Kde a za kolik zaparkujete ve středočeských městech

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty, co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy, nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna. Deník pro vás proto provedl průzkum kde a za kolik zaparkujete, ať už na Nymbursku, nebo ve větších středočeských městech. Nádavkem přidáváme pár tipů, kde můžete poblíž centra měst parkovat ještě pořád zcela zdarma.

Trest pro lékaře potvrzen, primář v nymburské nemocnici skončil

Nymburk, Praha – Krajský soud v Praze potvrdil, že lékaři nymburské interny jsou zodpovědní za smrt pacienta a následné falšování lékařské dokumentace. U primáře Václava Hulínského a lékaře Michala Křižanoviče tresty potvrdil. U lékařky Tamary Malcevové, která se podílela na falšování dokumentace, trest snížil. Primář a zmíněný lékař v nymburské nemocnici končí, lékařku čeká podle jednatelky nemocnice Aleny Havelkové „pracovně-právní postih“.

Město nechá opravit rozpadající se památku

Nymburk - O tom, že Staré děkanství v Nymburce je nutné v nejbližší době opravit, jelikož je přinejmenším jeho část ve vysloveně havarijním stavu, o tom se mluví už dlouho. První krok k záchraně místa, které navštěvují stovky turistů i místních, činí radnice právě teď. U Starého děkanství a slavné věže Kaplanky, která je součástí nymburských hradeb, město opraví chátrající ohradní zeď.

Výstavu o Hrabalovi připravili maďarští znalci

Nymburk – Fotografie, texty, sochy, plastiky. To všechno bude k vidění na velmi netypické výstavě, která má dnes vernisáž na velmi netypickém místě.

Hodboď s Müller na ME medaili nezískali

Nymburk – Dvojice atletů z Nymburka reprezentovala Českou republiku na ME v atletice do 23 let v polské Bydhošti. Vítek Müller a Lukáš Hodboď se kvalifikovali s přehledem na šampionát a patřili mezi opory českého týmu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení