VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NYMBURK

S Merkurem skončil nymburský tým ve finále čtvrtý

Nymburk – Čtvrťáci a páťáci ze Základní školy Komenského v Nymburce a studenti místní střední odborné školy a učiliště pod vedením kapitána družstva, zástupce partnerské firmy firmy AZ Elektrostav Jaroslava Kvíze, a učitele odborného výcviku Jana Jakuba Rufera společně dosáhli úspěchu v talentové soutěži T-Profi (Talent pro firmy). V celostátním kole získali čtvrté místo.

Chybné parkování? Řidiči se snaží hájit výmluvami

Nymbursko /ANKETA/ - Dopravní přestupky, špatné parkování, znečišťování veřejných prostranství lidmi i psy. To jsou situace, kdy přichází na řadu udělování pokut městskými strážníky.

Nymburákům vadí parkování a špatný stav chodníků

Nymburk - Špatné parkování, nevyhovující dopravní situace v ulicích, mizerný stav chodníků, ošetřování zeleně nebo úklid vozovek byly hlavními tématy prvních dvou letošních setkání občanů s nymburskými radními v ulicích města.

OBRAZEM: Dětem z mateřinek tleskal plný sál

Nymburk - Celostátní festival mateřských škol je už stálicí na nymburském kulturním nebi. Předškoláci je obohacují nejen svou dětskou roztomilostí, ale hlavně svým umem už dvaadvacet let.

Vandalové poničili mladé stromky v Nymburce

Nymburk - Čtyři vzrostlé stromky poničili neznámí vandalové o víkendu v Havlíčkově ulici.

Spory vedou k novým volbám

Nymbursko – Pět zastupitelů podle zákona stačí. Neshody mezi nimi ale mohou obce na čas ochromit.

Prvňáčci neusednou do přeplněných tříd

Nymburk – K zápisu do nymburských základních škol přišlo na jaře letošního roku 267 budoucích školáků.

Zahájení sezony na letních koupalištích ohrožuje počasí

Nymbursko - Letní sezona je za dveřmi, i když tomu rozmarné počasí zrovna neodpovídá. Provozovatelé koupališť ve středních Čechách jsou připraveni jejich brány otevřít, jen co začne slunce pořádně hřát.

Cyklootvírák jelo na dva tisíce lidí

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Obrovské oblibě se těší tradiční společenská cyklovyjížďka, kterou každoročně pořádá nymburský pivovar pod názvem Cyklootvírák.

OBRAZEM: Na Labi se to hemžilo loděmi a čluny

Nymburk - Pátý ročník akce Lodě na Labi, která se konala o víkendu pod Šafaříkovým mlýnem v Nymburce, přilákal stovky zájemců.

Dotované obědy pomáhají dětem z chudých rodin

Nymbursko - Projekt ministerstva práce a sociálních věcí, který hradí už druhý rok obědy dětem ze sociálně slabých rodin, provází stoupající zájem.

Cestující na Nymbursku musí počítat s výlukami

Nymbursko – Cestující se budou v příštích dnech potýkat s komplikacemi v podobě výluk na železniční trati. Týkají se především odklonu tras některých rychlíků a nezbytných úprav časů odjezdů i příjezdů u dalších vlaků.

OBRAZEM: Školáci zvládli i jízdu zručnosti

Nymburk - Dopravní soutěž mladých cyklistů přilákala děti ze základních škol hned z několika regionů. Ve dvou dnech soutěžily na několika stanovištích.

Radnici šokuje výrok soudkyně v kauze Azos

Nymburk – V kauze firmy AZOS nepadl ani v tomto týdnu verdikt. Město požaduje u soudu, aby zakázal další výrobu zinkovny na Zálabí kvůli zápachu v ovzduší. Ten tak zatím neučinil a ve čtvrtek vyzval město, aby předložilo další důkazy, jinak provoz nezakáže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies