VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NYMBURK

Bez střechy nad hlavou bývají často staří lidé

Nymbursko - Lidí bez domova v posledních letech přibývá. Přes léto přespávají kdekoli na veřejných místech. Často pohoršují kolemjdoucí, kteří se obracejí na městské strážníky. Ti však mají k řešení pouze omezené možnosti.

Plevel se bude v Nymburce hubit horkou vodou

Nymburk - Ekologický horkovodní systém WAP, určený k hubení plevele, je jednou z položek na seznamu plánovaných investic Technických služeb města Nymburk (TS). „Plevel se postříká horkou vodou 98˚C, která jde až do kořenů, a tím ho vymýtí," vysvětluje ředitel TS Martin Netolický a připomíná, že systém WAP byl zvolen rovněž s ohledem na blížící se zákaz používání herbicidů. Jak potvrdil místostarosta města Jan Ritter, město bude díky tomu připraveno, až zákaz herbicidů vstoupí v platnost.

OBRAZEM: Prvňáčci byli pasováni na rytíře

Nymburk - 308 prvňáčků z nymburských základních škol, ale i z Poříčan nebo Krchleb či Budiměřic uvedli v Městské knihovně Nymburk do světa knih a fantazie královna Abeceda, rytíř Háček a šašek Písmenko.

OBRAZEM: Hřiště pro plážový volejbal už rostou!

Nymburk - Od čtvrtka až do úterý se nymburské náměstí Přemyslovců promění v jedno velké sportoviště. Už od úterý však hřiště pro plážový volejbal rostou. První vzniká po pravé straně na parkovišti při příjezdu od mostu.

Tábory hlásí: Máme plno!

Nymbursko /ANKETA/ - Do prázdnin zbývá sotva měsíc a většina letních táborů už má skoro všechna místa obsazená. Rodiče ještě na poslední chvíli přihlašují své děti na pobytové i příměstské tábory, ze kterých se školáci vracejí na noc domů. Na některé tábory už jsou dokonce dlouhé seznamy náhradníků.

Náměstí se plní sto padesáti tunami písku

Nymburk - Nymburk bude žít šest jarních dní plážovým volejbalem.

OBRAZEM: Nymburk hostil folklorní soubory

Nymburk - Mezinárodní folklorní festival Šebkův Nymburk 2017 Polabská vonička se konal v Nymburce už po jednadvacáté. Obyvatelé města měli tradičně možnost seznámit se s jeho účastníky už před začátkem festivalu. Krojovaní muzikanti a tanečníci totiž procházeli městem a hraním lidových písniček zvali své obdivovatele do Parku Pod Hradbami, kde se folklorní odpoledne odehrávalo. Samozřejmě nechyběl domácí Šáteček ze Semic, přijely i soubory z Karlových varů, Havlíčkova Brodu a Prahy. Jediným zahraničním účastníkem byl polský soubor Czestochowa z jižní části Polska.

Elektronické cigarety možná nahradí v hospodách tabák

Nymbursko - Od minulého týdne už si kuřáci v hospodách a na dalších místech běžné tabákové cigarety nezapálí, podle zákona tam ale smí kouřit cigarety elektronické.

Řidiči nechávají zlodějům klíčky za stěrači vozů

Nymbursko - Krádeží, které jsou nejčastějším přestupkem proti zákonu, se ve středních Čechách stanou každý rok tisíce. Někdy jde o památné případy, na které policisté léta vzpomínají. Patří mezi ně i krádeže, překvapující naivitou obětí i chmatáků.

Veřejnost poprvé spatřila vzácné langury duk v ZOO

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Součástí oslav 20. výročí založení Zoo Chleby byla také premiéra představení vzácných opiček langur duk veřejnosti.

Většina firem nekuřákům žádné bonusy nenabízí

Nymbursko - Ve středu začal platit zákaz kouření v hospodách a barech, na autobusových zastávkách a dalších místech. Kouření na pracovištích zatím v Česku zákon nezatrhnul. Záleží na benevolentnosti majitelů firem a zásadách, které pro své zaměstnance stanoví.

Stavba kruhových objezdů čeká na příští jaro

Nymburk – Vážná nehoda cyklisty na provizorním kruhovém objezdu rozpoutala debatu o dopravě v Nymburce.

Sadská požádala o převod kaple do majetku města

Sadská – Římskokatolická církev nabídla městu Sadská k bezplatnému převodu Kapli Panny Marie Bolestné z 18. století u bývalé Polygrafie. Jde o jednu z dominant obce při hlavní silnici od Prahy, která je ovšem už dlouhá léta nevyužívaná a církev nemá peníze na její opravu.

Kuřákům nahrává teplo. Využívají zatím zahrádky

Nymbursko – Kuřákům se od středy citelně zmenšil prostor, kde si mohou dát svou oblíbenou drogu. Nový protikuřácký zákon jim v podstatě omezil možnost kouřit už jen doma, nebo na ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení