VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve druhé sérii První republiky se bude závodit v autech, prozradil producent

Sadská - Při natáčení scén z pánského klubu pro druhou sérii První republiky jsme požádali o rozhovor režiséra Bisera A. Arichteva a producenta Filipa Bobiňského. 

15.2.2017
SDÍLEJ:

Režisér Biser A. ArichtevFoto: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

V seriálu se objeví i scény z automobilových závodů a odkaz na Elišku Junkovou, říká producent Filip Bobyňski.

Pane producente, jaká bude druhá série První republiky?

Industriálnější. Dostali jsme se z toho krásného období, které navazovalo na Rakousko – Uhersko do období rozjeté první republiky. Poměrně dobře funguje byznys, všechno kvete. My se dostáváme v druhé sérii do roku 1928, na konci pak začne období krize, do kterého se dostaneme ve třetí sérii. My potřebujeme nyní pomoci naší postavě Jaroslava, který na konci první série musel jít do vězení za to, že se nějakým způsobem spolupodílel, byť asi ne úplně úmyslně, na vraždě Lébla. On se vrací z vězení a potřebuje získat zpátky respekt jak rodiny, tak společnosti. A získat pozici v byznysu. Chce se znovu stát lídrem rodiny. Vrací se do situace, kdy přišel o manželku, ta je s Vladimírem. Vladimír je povahově jiný, není tak dravý jako Jaroslav. To, že drží rodinu nad vodou, vychází částečně i z jeho legionářské minulosti. Do toho se vrací postava Kloudy, což je jeho kamarád z války, kterého jsme ukázali jen na začátku v bitvě. Pak zmizel. A Jaroslav měl jeho poklad, věci, které Klouda nabral už před válkou i za války od zabitých vojáků. Klouda se nyní vrací do Prahy, zjišťuje, že Vladimír je velmi dobře zajištěný, a chce ten poklad zpátky. Trošku tu rodinu přiskřípne. To rozvíjí detektivní linku této série.

Čtěte také: Prvorepublikový pánský klub láká hříšníky v Sadské

Necháváte si otevřené dveře i pro třetí řadu?

Určitě. S natáčením třetí řady se počítá. Asi by měla být rychleji, než se teď čekalo na natáčení druhé řady. Druhá řada bude mít třináct dílů, stejně jako ta třetí. Ta by měla navázat ve vysílání zhruba po roce.

A tato druhá řada se na obrazovkách objeví kdy?

Myslím, že to bude už podzim tohoto roku.

Promítá se posun dějového času od první série nějak v kostýmech a kulisách?

Samozřejmě. Jdeme cestou takové naší stylizace. Snažíme se dělat ty věci sice dobově správně, ale přesto se je snažíme dělat modernější, svěžejší. Používat i styly a šaty, které v té době nebyly používané v životě běžného Pražana, ale někde se určitě objevily. Třeba ve Vídni nebo v Paříži. Takže budeme lehce stylizovat. Co se architektury týče, hlavní vizuál seriálu tvoří vila, kterou máme všichni rádi. I tam se přes nějaké doplňky té době přiblížíme. Velkým výtvarným a vizuálním prvkem této série budou automobilové závody. Vyrostly nám Irenka a Eliška, holky Valentovy. Eliška studuje medicínu, je taková emancipovaná žena, jedna z prvních žen, které v té době studovaly tento obor. Irenka studuje rodinnou školu, není tak ambiciózní jako Eliška. Nicméně zalíbí se jí řízení aut. Je to takový odkaz k Elišce Junkové, o které tam i mluvíme. Ony se sice nepotkají, Eliška Junková v roce 1928 zemřela. Irenka jezdí jakoby po tom. Takže se bude hodně jezdit autama, jsou tam hezky vizuálně zpracované jízdy.

Kdo hraje Irenku a Elišku?

Irenku hraje Anička Fialová a Elišku ztvárnila Brigita Cmuntová.

REŽISÉR ARICHTEV: RODINU POTKÁ VYDÍRÁNÍ I ÚNOSY

V čem je posun od první ke druhé sérii? Na co chcete diváky druhé řady nalákat?

Druhá série je maličko utaženější. Je více o obchodě, o chlapských věcech. Rodina se dostává do velmi složitých situací. Jsme daleko více uzavření mezi rodinou a rodinným byznysem. Rodinu potká vydírání, únosy, je tam boj o pozici na trhu i boj o samotný rodinný podnik, o který najednou mohou přijít. A celá rodina řeší hodně existenčních věcí. I samotní členové rodiny to někdy dost komplikují.

Čtěte také: První republika je moje srdcovka, říká představitel Vladimíra Jan Koleník

Dá se říci, že je druhá série akčnější?
Co se týče akce, tak bych řekl, že je to tak vyrovnané s první sérií. Je tu více emotivních rozhovorů. Lídrem série se stává Jaroslav, který se vrací z vězení a je to jakási jeho rehabilitace. Je motivován to té rodině vrátit, ukázat co umí, rozšířit podnik. A potkávají ho různé peripetie, ne každý mu to přeje. Ale pořád zůstáváme v konceptu romantického seriálu, hrajeme to o emocích, naváže se i nový vztah, který je poměrně zajímavý. On chce být dobrý obchodník, ale právě ten vztah mu umožní zjistit, že jsou i důležitější věci, než jenom ten obchod.

Autor: Miroslav Jilemnický

15.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hnojte popelem

Vinotéka. Ilustrační foto.

Dnešní nocí startuje vinařská sezona

Hasiče čeká krušná noc

Region - Zítra po setmění budou na kopcích v téměř každém městě a vesnici plát tradiční čarodějnické ohně. Zatímco pro děti je filipojakubská noc zábavou a pro teenagery bujarým večírkem, hasiči mají napilno. Často jim přibývají vrásky na čele zbytečně, když vyjíždějí k požárům, aby na místě zjistili, že jde o neohlášené pálení čarodějnic.

FOTO: Právě jsme se narodili

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku v 16. a 17. týdnu.

Začala výluka na trati Praha-Nymburk-Kolín

Nymbursko – Cestujete vlakem? Pak byste měli zpozornět. Cestující na Kolínsku, ale také v sousedních okresech čeká hned několik výluk, které zkomplikují dopravu.

Dneska první liga! míří na Berounsko. Siegl chce vidět Kuku na lopatkách

Střední Čechy – Dohromady mají na kontě přes tři stovky ligových gólů. Jeden střílel za Spartu, druhý za Slavii. Na vojně v Chebu, později v Kaiserslauternu a Voticích se jejich kariéry přímo proťaly. V sobotu (začátek ve 14.30) se ale znovu postaví proti sobě. Horst Siegl povede v rámci projektu Dneska první liga! jako patron fotbalisty domácích Zdic, Pavel Kuka hosty z Komárova. Oba se na Berounsko velmi těší.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies