VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Ve skanzenu zazní Dvořák

Přerov nad Labem – Polabské národopisné muzeum připravilo na neděli 18. června poctu slavnému českému skladateli Antonínu Dvořákovi.

14.6.2017
SDÍLEJ:

Skanzen v PřerověFoto: Deník / Šmejdová Ivana

Od 10 hodin bude ve skanzenu uvedena Dvořákova Lužanská mše, a to u příležitosti dvojitého jubilea této skladby, sto třiceti let od prvního uvedení a sto dvaceti pěti let od jejího uvedení s orchestrem. Účinkovat budou spojené smíšené sbory, Kolínská filharmonie, řídí Alena Jelínková.

Hasiči závodí o pohár

Vestec – Sbor dobrovolných hasičů pořádá již 25. ročník závodů v požárním útoku Vestecký Pohár, které jsou zároveň i ligovým kolem. Klání se koná v sobotu 24. června. Začínají mladí hasiči, jejichž první požární útok se uskuteční v 8.45 hodin. Budou startovat v pořadí starší, mladší a přípravka. Vedle dětí se zúčastní muži a ženy. Každé družstvo má dva pokusy, z nichž se časy sčítají. Všichni budou moci použít erární motorové stříkačky.

Žáci ZUŠ nastudovali operu

Nymburk – Základní umělecká škola B. M. Černohorského připravila se svými žáky operu českého skladatele Viléma Blodka V studni. Nastudování se ujal Petr Dolejší. Ve středu 21. června od 10 hodin je představení v Hálkově městském divadle určeno školám, ve čtvrtek 22. června od 18 hodin je zvána veřejnost. Jedná se o první operní jednoaktovku a první prokomponovanou komickou operu. Bývá přirovnávána k Prodané nevěstě Bedřicha Smetany. Autorem libreta je Karel Sabina.

Halíř Trio zahraje ve čtyřech

Nymburk – Koncert pro milovníky vážné hudby se uskuteční ve středu 21. června v rámci Mezinárodního festivalu Bohuslava Matěje Černohorského. V budově Nymburského kulturního centra přednese Halíř Trio skladby E. Granadose Trio C Dur, op. 50 a R. Strausse Klavírní kvartet c moll, op. 13. Trio vystoupí ve složení Eduardo García Salas – houslista, Jana Podolská – violoncellistka a Václav Mácha – klavírista, doplní je Jakub Fišer – violista. Začátek koncertu je v 18 hodin.

Muzeum vystavuje hračky

Nymburk – Výstavu, která přibližuje význam hračky v životě dítěte, otevře Vlastivědné muzeum v pátek 16. června. Výstava nese název Hračky od konce 19. do poloviny 20. století a je sestavená ze sbírek muzea. Návštěvníci se přesvědčí, že hračky provázejí lidstvo od jeho počátků. Po staletí se ve světě hračka rozvíjela nezávisle na sobě, a přece si je všude podobná a plní stejnou funkci. Ve Vlastivědném muzeu bude možné vrátit se alespoň na pár chvil do dětství až do 17. září.

Na kolech se pojede Polabím

Kostelní Lhota – Šestý ročník Lhotecké cyklo-třicítky aneb na kole s rodinou či s kamarády Hrabalovým Polabím se koná v sobotu 24. června v Kostelní Lhotě. Start je už tradičně u sila u rybníka. Prezentace závodníků se uskuteční od 9.30 do 11 hodin. Trasa, která vede přes Hořátev, Písty, Hradištko, Kersko, Zvěřínek a zpátky do Kostelní Lhoty, je dlouhá 34 kilometrů. Pro děti ale platí kratší verze. Na trase je šest kontrolních bodů. Rovinatý nenáročný terén je vhodný i pro nejmladší cyklisty.

Senice připomenou hrdiny

Senice – U Senic a Podmok seskočili v roce 1941 členové skupiny Silver A, která se podílela na přípravách atentátu na Reinharda Heydricha. K uctění památky odvážných vojáků Alfréda Bartoše, Josefa Valčíka a Jiřího Potůčka je v obci připraven na sobotu 24. června od 13.30 vzpomínkový program s názvem Pocta statečným.

Doprovodný program nabídne ukázky historické i současné vojenské techniky, seskok parašutistů, muziku a ohňostroj.

Děti si vyrobí lichožrouty

Nymburk – Výtvarný workshop pro děti proběhne v kině Sokol v neděli 18. června od 15 hodin. Účastníci se setkají s výtvarnicí, režisérkou a autorkou Lichožroutů Galinou Miklínovou, která ve foyer kina workshop povede. Rezervace v Nymburském kulturním centru předem je nutná. Na závěr bude v 16 hodin promítnut film Lichožrouti. Vypráví o malých tvorech, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí.

Běžci podpoří Františka

Poděbrady – Charitativní běh Run For Help Poděbrady se koná v neděli 18. června u hotelu Golfi. Nabízí kratší rodinný běh na jeden okruhv délce 3,3 kilometru, který startuje v 10 hodin,a hlavní závod na deset kilometrů se startem ve 12 hodin. Závody startuje senátorka Emílie Třísková a reprezentant České republiky v ledním hokeji Radim Vrbata. Ten v rámci akce uspořádá také autogramiádu. Je připraven i bohatý kulturní program. Letošní ročník charitativního běhu Run For Help Poděbrady se koná ve prospěch šestiletého Františka s epilepsií.

Autor: Redakce

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Rozhodčí. Ilustrační foto.
1

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

KRÁTCE: Děti si užijí prohlídky zámku

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Festival Soundtrack Poděbrady je za dveřmi

Poděbrady – Mezinárodní Festival Filmové Hudby a Multimédií Soundtrack Poděbrady je jedinečný počin nejen svým zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie, které proměňují pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek. Letos jede už naostro, po loňské ochutnávce se představí od čtvrtka 24. do neděle 27. srpna v celé parádě 1. ročník.

FOTO: V Sokolči se vody nikdo nebojí

Sokoleč – Koupaliště se stalo v neděli místem vodních radovánek malých i velkých Sokoláků. Sokolečská lávka je veselá akce pro milovníky vody na věk nehledě. Osvědčila se už vloni, a tak letos místní sokolové spolu s dobrovolnými hasiči opět připravili soutěž pro ty, kdo měli kuráž překonat pohyblivou lávku z polystyrenových pontonů co nejrychleji a hlavně – nespadnout do vln. Ti nejmenší capali s vozíkem, o něco větší utíkali s gymballem, ještě větší s pingpongovou pálkou a míčkem. I dospělé čekaly na trati nemalé nástrahy. Došlo i na přetahování lanem či tanec, poslední borci se pokusili přejet lávku na kole. Bavili se skvěle účastníci i početné fandící publikum. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení