VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Ve skanzenu zazní Dvořák

Přerov nad Labem – Polabské národopisné muzeum připravilo na neděli 18. června poctu slavnému českému skladateli Antonínu Dvořákovi.

14.6.2017
SDÍLEJ:

Skanzen v PřerověFoto: Deník / Šmejdová Ivana

Od 10 hodin bude ve skanzenu uvedena Dvořákova Lužanská mše, a to u příležitosti dvojitého jubilea této skladby, sto třiceti let od prvního uvedení a sto dvaceti pěti let od jejího uvedení s orchestrem. Účinkovat budou spojené smíšené sbory, Kolínská filharmonie, řídí Alena Jelínková.

Hasiči závodí o pohár

Vestec – Sbor dobrovolných hasičů pořádá již 25. ročník závodů v požárním útoku Vestecký Pohár, které jsou zároveň i ligovým kolem. Klání se koná v sobotu 24. června. Začínají mladí hasiči, jejichž první požární útok se uskuteční v 8.45 hodin. Budou startovat v pořadí starší, mladší a přípravka. Vedle dětí se zúčastní muži a ženy. Každé družstvo má dva pokusy, z nichž se časy sčítají. Všichni budou moci použít erární motorové stříkačky.

Žáci ZUŠ nastudovali operu

Nymburk – Základní umělecká škola B. M. Černohorského připravila se svými žáky operu českého skladatele Viléma Blodka V studni. Nastudování se ujal Petr Dolejší. Ve středu 21. června od 10 hodin je představení v Hálkově městském divadle určeno školám, ve čtvrtek 22. června od 18 hodin je zvána veřejnost. Jedná se o první operní jednoaktovku a první prokomponovanou komickou operu. Bývá přirovnávána k Prodané nevěstě Bedřicha Smetany. Autorem libreta je Karel Sabina.

Halíř Trio zahraje ve čtyřech

Nymburk – Koncert pro milovníky vážné hudby se uskuteční ve středu 21. června v rámci Mezinárodního festivalu Bohuslava Matěje Černohorského. V budově Nymburského kulturního centra přednese Halíř Trio skladby E. Granadose Trio C Dur, op. 50 a R. Strausse Klavírní kvartet c moll, op. 13. Trio vystoupí ve složení Eduardo García Salas – houslista, Jana Podolská – violoncellistka a Václav Mácha – klavírista, doplní je Jakub Fišer – violista. Začátek koncertu je v 18 hodin.

Muzeum vystavuje hračky

Nymburk – Výstavu, která přibližuje význam hračky v životě dítěte, otevře Vlastivědné muzeum v pátek 16. června. Výstava nese název Hračky od konce 19. do poloviny 20. století a je sestavená ze sbírek muzea. Návštěvníci se přesvědčí, že hračky provázejí lidstvo od jeho počátků. Po staletí se ve světě hračka rozvíjela nezávisle na sobě, a přece si je všude podobná a plní stejnou funkci. Ve Vlastivědném muzeu bude možné vrátit se alespoň na pár chvil do dětství až do 17. září.

Na kolech se pojede Polabím

Kostelní Lhota – Šestý ročník Lhotecké cyklo-třicítky aneb na kole s rodinou či s kamarády Hrabalovým Polabím se koná v sobotu 24. června v Kostelní Lhotě. Start je už tradičně u sila u rybníka. Prezentace závodníků se uskuteční od 9.30 do 11 hodin. Trasa, která vede přes Hořátev, Písty, Hradištko, Kersko, Zvěřínek a zpátky do Kostelní Lhoty, je dlouhá 34 kilometrů. Pro děti ale platí kratší verze. Na trase je šest kontrolních bodů. Rovinatý nenáročný terén je vhodný i pro nejmladší cyklisty.

Senice připomenou hrdiny

Senice – U Senic a Podmok seskočili v roce 1941 členové skupiny Silver A, která se podílela na přípravách atentátu na Reinharda Heydricha. K uctění památky odvážných vojáků Alfréda Bartoše, Josefa Valčíka a Jiřího Potůčka je v obci připraven na sobotu 24. června od 13.30 vzpomínkový program s názvem Pocta statečným.

Doprovodný program nabídne ukázky historické i současné vojenské techniky, seskok parašutistů, muziku a ohňostroj.

Děti si vyrobí lichožrouty

Nymburk – Výtvarný workshop pro děti proběhne v kině Sokol v neděli 18. června od 15 hodin. Účastníci se setkají s výtvarnicí, režisérkou a autorkou Lichožroutů Galinou Miklínovou, která ve foyer kina workshop povede. Rezervace v Nymburském kulturním centru předem je nutná. Na závěr bude v 16 hodin promítnut film Lichožrouti. Vypráví o malých tvorech, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí.

Běžci podpoří Františka

Poděbrady – Charitativní běh Run For Help Poděbrady se koná v neděli 18. června u hotelu Golfi. Nabízí kratší rodinný běh na jeden okruhv délce 3,3 kilometru, který startuje v 10 hodin,a hlavní závod na deset kilometrů se startem ve 12 hodin. Závody startuje senátorka Emílie Třísková a reprezentant České republiky v ledním hokeji Radim Vrbata. Ten v rámci akce uspořádá také autogramiádu. Je připraven i bohatý kulturní program. Letošní ročník charitativního běhu Run For Help Poděbrady se koná ve prospěch šestiletého Františka s epilepsií.

Autor: Redakce

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závodu Cyklotřicítka Hrabalovým Polabím se mezi 213 účastníky na startovní listině objevil i osmasedmdesátiletý Bohuslav Hanuš z Poděbrad.
8

V 78 letech ujel 900 kilometrů do Hamburku

Zahrada Lesního ateliéru Kuba v Kersku byla v sobotu opět po roce plná příznivců mistra slova Bohumila Hrabala.
20

V Kersku vystaví dílo autora obrázků Rychlých šípů

FOTO: Právě jsme se narodili

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku ve 24. a 25. týdnu.

OBRAZEM: V Lysé rozkvetla Růžová zahrada

Lysá nad Labe - Nepřeberné množství květů a barev nabízí už tradiční výstava Růžová zahrada v Lysé nad Labem. Přináší novinky ve šlechtitelské práci, kouzelná aranžmá řezaných i rostlých růží, ale i rady, jak na choroby a škůdce. V nabídce jsou tisíce růží, letních květin, ovocných i okrasných stromků a keřů.

Syfilis je opět na postupu, může za to lehkomyslnost

Praha – Aktuální situace je alarmující. To k tématu syfilis a ostatních pohlavních chorob uvedl Martin Šalek z Nemocnice na Bulovce. Před lehkomyslností, s níž si někteří lidé počínají ve svých vztazích, chtějí před začátkem hlavní sezony letních dovolených a prázdnin příští týden varovat nejen odborníci z Bulovky.

Petr Sedláček: Mou motivací byla přítomnost dědy a sázka

Poříčany /ROZHOVOR/ – Hodně povedený zápas. To si může říkat poříčanský útočník PETR SEDLÁČEK. V okresním derby krajského přeboru nasázel do sítě Semic čtyři branky a pomohl tím svému týmu k jasnému vítězství 5:2. Díky těmto zásahům vyhrál sázku nad bývalým trenérem týmu Jiřím Holatkou. „Sázka zněla, že pokud se mi v krajském přeboru podaří vstřelit šestnáct a více gólů, pan Holatka přeběhne poříčanské hřiště nahý," směje se autor čtyř gólů v posledním zápase sezony.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies