Rána Kulicha byla za dva body

Klášterec nad Ohří – Ve 26. kole zvítězili nymburští druholigoví hokejisté v prodloužení na ledě severočeského Klášterce.

21.1.2015

Z utkání druhé hokejové ligy Nymburk - Klášterec (2:5)Foto: Foto: Vlastimil Čech

KLÁŠTEREC N. O. – NYMBURK 3:4 PP

V úvodu se hrálo nahoru – dolů, protiútoky na obou stranách se rychle střídaly, velké šance se ale nerodily. Až ve 12. minutě potrestali domácí hokejisté druhé Cicvárkovo vyloučení a zásluhou Koblitzovy bekhendové střely se ujaly vedení. V poslední minutě první části roztočili Nymburští kolotoč před domácím brankářem, pěkná akce nymburské lajny však gólem neskončila.

Další příležitost k vyrovnání měli hosté až ve vlastním oslabení, kdy ujel Král, jeho tvrdá střela ovšem mířila jen do boční sítě. V témže oslabení však Nymburští inkasovali podruhé. Krátce poté, co se utkání přehouplo do své druhé poloviny, dokázali skórovat i hosté. A také jim k tomu pomohla přesilová hra. Kříž napálil puk od modré až za Kaššákova záda.

Vstup do poslední periody hostům nevyšel. Po sedmdesáti jedna vteřinách se dostal k dorážce Bečvář a vrátil domácím dvoubrankové vedení. Nymburk se však nevzdával. Jeho snaha byla odměněna v 51. minutě, kdy se ujala střela Šimka. A za necelé tři minuty bylo vyrovnáno. Agilní Eis vyjel z chumlu hráčů a vyrovnal.

Ve zbytku utkání již žádná branka nepadla, a tak přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. V něm si počínal lépe Nymburk. Kulich zamířil přesně od modré a vystřelil tak svému týmu bod navíc.

Branky: 12. Koblitz (Hrdlička, Žižka), 28. Boušek (Váňa), 42. Bečvář (Boušek) – 34. Kříž (Eis, Král), 51. Šimek, 54. Eis (Král), 62. Kulich (Šimek). Rozhodčí: Luczków. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 105. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2.
Nymburk: Brázdil – Kříž, Rittig, Pokorný, Kulich, Dvořák, Cicvárek – Brzák, Král, Eis – Bičiště, Šimek, Protivný – Wszolek, Kadlec, Dvořák.