Kutná Hora – Nymburk 6:5

Hosté z Nymburka se na začátku třetí třetiny dostali do tříbrankového vedení, ovšem pak trochu ukolébáni náskokem čtyřikrát za sebou inkasovali a o vítězství přišli.

V nymburském týmu se skvěle uvedla první útočná trojice Dulovec, Protivný, Martinec, která zatížila konto soupeře čtyřmi brankami.

„Jsem spokojen především s výkony mladých hráčů. Pokud to takhle půjde dál, myslím, že by to mohlo být dobré. Je jen škoda, že jsme v závěru vlastní laxností v obraně přišli o vítězství,“ litoval trenér Nymburka Pavel Bičiště.

„Pro oba týmy to byl první zápas sezony a bylo vidět, že oběma týmům hapruje především obranná činnost. Na tu se budeme muset ještě zaměřit. Jsem spokojený se závěrem utkání, kdy mladí hráči, kteří hrají o místo v sestavě, ukázali svoje schopnosti a otočili vývoj utkání v náš prospěch,“ řekl po utkání asistent trenéra Kutné Hory Petr Růžička.

Branky: 24. Nakládal, 38. Hemský, 49. Prachař, 52. Musil, 52. Čech, 56. Čech – 14. Protivný (Dulovec), 23. Vacek (Krejčík), 25. Martinec (TS), 44. Martinec (Dulovec), 47. Dulovec (Protivný, Martinec). Třetiny: 0:1, 2:2, 4:2. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 6:5.

Nymburk: Rückl – Vlach, Kříž, Krejčík, Pánek, Švácha, Drak – Dulovec, Protivný, Martinec – Vacek, Mareš, T. Hladík – Němeček, Fišer, Hloušek.

Příští přípravné utkání sehrají hokejisté Nymburka doma dnes od 18 hodin proti Jablonci.

Další přípravné zápasy: úterý 25. srpna 18:00 Nymburk A-tým - Nymburk junioři, pátek 28. srpna 18:00 Kolín - Nymburk, úterý 1. září 18:00 Nymburk - Kolín, čtvrtek 3. září 18:00 Jablonec - Nymburk, čtvrtek 8. září 18:00 Nymburk - Kutná Hora.