FOTOGALERIE: Hokejisté Stadionu Poděbrady se pořádně rozjeli. Vyhráli už totiž popáté za sebou

Poděbrady - Zápas pro sebe poděbradští hokejisté rozhodli ve druhé třetině, kdy dali čtyři branky. Hosté zápas třemi góly v řadě zdramatizovali, ale domácí si výhru nakonec pohlídali.

26.1.2009

Z hokejového střetnutí krajské soutěže Stadion Poděbrady - Kladno 88 (5:3)Foto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

V šestnáctém kole krajské hokejové soutěže zvítězily Poděbrady doma nad týmem Kladno 88 a popáté za sebou si tak připsaly do tabulky tři body za vítězství.

Poděbrady – HC Kladno 88 5:3

Kladno nastoupilo jen s deseti hráči do pole, v sestavě ovšem nechyběl kladenský exligista Jan Kruliš.

Během první dvacetiminutovky se diváci branky nedočkali, i když příležitostí bylo na obou stranách několik. Tu největší zmařili hosté, když se řítili dva osamocení útočníci sami na Krále, ovšem neproměnili.

Bezbrankový stav vydržel více než polovinu zápasu. Potom dvakrát zaúřadoval agilní junior Buldra a poslal domácí do dvoubrankového vedení. To do přestávky ještě navýšil využitou přesilovkou Pozník a Skokan, který střelou zpoza kruhů vymetl šibenici Kolískovy branky.

Do poslední třetiny tak nastupovali domácí s vedením 4:0. Hosté však třemi brankami vstřelenými v rychlém sledu za sebou značně zdramatizovali vývoj utkání. Domácí se ale zkoncentrovali a vyrovnat hostům nedovolili.

Přesně v čase 58:00 se hosté odhodlali k power play a domácí několikrát vyhodili na zakázané uvolnění. Až v čase 59:18 ujel Skokan a svojí druhou brankou v utkání definitivně rozhodl o vítězství domácích.

Branky: 31. Buldra (Dedek), 37. Buldra (Hurt), 38. Pozník (Hurt), 40. Skokan (Pozník), 60. Skokan (Pittel) – 44. Novák (Kruliš), 45. Poláček, 47. Pritoka (Poláček). Rozhodčí: Kučera - Kvapil, Tomandl. Vyloučení: 4:4, navíc Šebesta (P) Kolísek (K) 10 min. os. tr., Skála (K) dku. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 110. Třetiny: 0:0, 4:0, 1:3. Vývoj skóre: 4:0, 4:3, 5:3.

HC Stadion Poděbrady: Král – Pozník, Hurt, Hněvsa, Dedek, Šulc, Terč – Šebesta, Pittel, Skokan – Kadeřábek, Novotný, Buldra – Hejtmánek, Struhala, Čmejrek.

Jakub Marvan

26.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kmotrem nové knížky spisovatele Jana Řehounka byl profesor Pavel Pafko.
7

Novou knížku Jana Řehounka pokřtil Pavel Pafko

Profesionální hasiči změřili své síly v krajské soutěži Nejtvrdší hasič přežije
63

O část snůšky včelaři přišli, med ale bude

Nymbursko – Včelaři jsou stejně jako zemědělci odkázáni na rozmary počasí. To s nimi a jejich včelami letos sehrálo pěkně divokou hru. Po velmi teplých dnech na začátku jara nastalo prudké ochlazení, včely přišly o část snůšky z ovocných stromů a některé méně zakrmené se rozplodovaly a následně umíraly hlady.

IKEM hlásí objev: cukrovka je pryč během několika minut

Praha – Zcela nový léčebný postup, který může znamenat naději na nový život nejen pro statisíce obyvatel naší země, které trápí onemocnění cukrovkou druhého typu, ale doslova by mohl znamenat revoluční objev v lékařství pro celý svět, se chystá testovat Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. Aktuálně hledá 150 tlouštíků trpících diabetem, na kterých bude ověžovat účinnost metody DiaGone vyvinuté v Izraeli. Tam se již léčbě podrobilo 27 pacientů – a to nejen s velice nadějnými výsledky, ale hlavně bez komplikací. Ukazuje se, že pacienti trpící cukrovkou mohou žít i bez cukrovky – a bez toho, že by se museli výrazněji omezovat ve svém životním stylu (třeba drastickými dietami). Ověřovat tyto experimentální poznatky se budou v příštích třech letech nejen v Praze, ale také ve Španělsku – a další dvě centra mají vzniknout rovněž v Izraeli.

Kolonáda bude patřit basketu

Poděbrady - Na poděbradské lázeňské kolonádě vyrostou čtyři hřiště pro venkovní basketbal. O příštím víkendu se na nich odehraje mezinárodní turnaj s účastí sportovních celebrit. Velkolepé oslavy sedmdesáti let od založení basketbalu ve městě budou provázet i kulturní akce.

Boleslavsko by se mohlo obejít bez úpravny vody

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Na Boleslavsku teče z kohoutků možná ta úplně nejkvalitnější voda v celém Česku. Také proto místní společnost Vodovody a kanalizace už před několika lety upustila od chlorování
i jiných způsobů hygienického zabezpečování vody. Potvrdil to Tomáš Zahrádka, které v boleslavské firmě šéfuje výrobně vody.