FOTOGALERIE: Poděbrady doma o gól prohrály

Poděbrady - Hokejisté Poděbrad v zápase se Sedlčany dvakrát vedli, ale nakonec prohráli.

8.12.2008

Ze zápasu krajské soutěže Poděbrady - Sedlčany (3:4)Foto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

Vdalším zápase krajské hokejové soutěže prohrály Poděbrady doma s celkem Sedlčan.

Poděbrady – Sedlčany 3:4

Celé utkání provázela velice dobrá atmosféra. Hosty přijela podpořit skupina fanoušků a ti se na konci zápasu mohli radovat ze zisku tří bodů. Hrál se útočný a poměrně rychlý hokej, pohledný i pro oko diváka.

V první třetině se Poděbrady dostaly do vedení krásnou akcí Kadeřábka a Buldry. Hosté však ještě do přestávky potrestali chybu obránců a vyrovnali na 1:1.

Ve druhé třetině se domácí hokejisté dostali znovu do vedení, když se v přesilové hře prosadil věkem ještě juniorský hráč Kadeřábek. Hosté ovšem rychle odpověděli akcí Moravce, a tak svítil na ukazateli skóre i po druhé třetině vyrovnaný stav.

V poslední části hry šly Sedlčany poprvé v zápase do vedení, když využily dalších dvou chyb v obranné činnosti Poděbrad – 2:4. Domácí se ovšem nevzdávali a bojovali do poslední minuty zápasu. Dvě minuty před koncem se po vyloučení hostujícího hráče odhodlaly k power play, ve kterém se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky, na vyrovnání však už zbylo málo času.

Branky: 11. Buldra (Kadeřábek), 35. Kadeřábek (Pozník), 59. Terč (Pittel, Hurt) – 16. R. Moravec, 36. P. Moravec, 48. Pešta, 53. R. Moravec (Šimurda). Rozhodčí: Kubát. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 100. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:2.

Poděbrady: Král – Pozník, Hurt, Žoha, Hněvsa, Zápotočný, Struhala – Šebesta, Čmejrek, Terč – Kadeřábek, Novotný, Buldra – Hájek, Hejtmánek, Pittel.

Jakub Marvan

8.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Kmotrem nové knížky spisovatele Jana Řehounka byl profesor Pavel Pafko.
7

Novou knížku Jana Řehounka pokřtil Pavel Pafko

Profesionální hasiči změřili své síly v krajské soutěži Nejtvrdší hasič přežije
63

O část snůšky včelaři přišli, med ale bude

Nymbursko – Včelaři jsou stejně jako zemědělci odkázáni na rozmary počasí. To s nimi a jejich včelami letos sehrálo pěkně divokou hru. Po velmi teplých dnech na začátku jara nastalo prudké ochlazení, včely přišly o část snůšky z ovocných stromů a některé méně zakrmené se rozplodovaly a následně umíraly hlady.

IKEM hlásí objev: cukrovka je pryč během několika minut

Praha – Zcela nový léčebný postup, který může znamenat naději na nový život nejen pro statisíce obyvatel naší země, které trápí onemocnění cukrovkou druhého typu, ale doslova by mohl znamenat revoluční objev v lékařství pro celý svět, se chystá testovat Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. Aktuálně hledá 150 tlouštíků trpících diabetem, na kterých bude ověžovat účinnost metody DiaGone vyvinuté v Izraeli. Tam se již léčbě podrobilo 27 pacientů – a to nejen s velice nadějnými výsledky, ale hlavně bez komplikací. Ukazuje se, že pacienti trpící cukrovkou mohou žít i bez cukrovky – a bez toho, že by se museli výrazněji omezovat ve svém životním stylu (třeba drastickými dietami). Ověřovat tyto experimentální poznatky se budou v příštích třech letech nejen v Praze, ale také ve Španělsku – a další dvě centra mají vzniknout rovněž v Izraeli.

Kolonáda bude patřit basketu

Poděbrady - Na poděbradské lázeňské kolonádě vyrostou čtyři hřiště pro venkovní basketbal. O příštím víkendu se na nich odehraje mezinárodní turnaj s účastí sportovních celebrit. Velkolepé oslavy sedmdesáti let od založení basketbalu ve městě budou provázet i kulturní akce.

Boleslavsko by se mohlo obejít bez úpravny vody

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Na Boleslavsku teče z kohoutků možná ta úplně nejkvalitnější voda v celém Česku. Také proto místní společnost Vodovody a kanalizace už před několika lety upustila od chlorování
i jiných způsobů hygienického zabezpečování vody. Potvrdil to Tomáš Zahrádka, které v boleslavské firmě šéfuje výrobně vody.