Písek -Hokejisté Nymburka prohráli v 11. kole II. ligy na ledě Písku.

28.10.2008

Ilustrační fotoFoto: Petra Slámová

Písek - Nymburk 3:1

Nymburk hrál díky fantastickým zákrokům brankáře Jágra alespoň o jeden bod až do závěrečné minuty. Za stavu 2:1 zkusil power play, ovšem jeho šance zmařila Kicova střela do opuštěné klece.

Písek byl jednoznačně lepší a taky šel brzo do vedení. Už ve druhé minutě se totiž trefil díky dorážce Bláha. Druhý gól pak přidal v 8. minutě Kica. Ve 33. minutě mohl zvýšit už na 3:0 Kica, naštěstí pro hosty však skákavý kotouč minul. Chvíli poté hrál Nymburk oslabení, ale hned jak byl v plném počtu, překonal vracející se Kratzer ležícího Pinkase, a vrátil Nymburk do hry. Domácí tým pak měl čtyři velké šance, ale uspěl až v power play.

Branky: 2. Bláha, 8. Kica (Pitel, Míka), 60. Kica – 38. Kratzer (Šafář, Jágr). Rozhodčí: Würtherle. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 0:1, 1:0.

Nymburk: Jágr – Kaulfus, Kříž, Haschka, Šafář, Sem, Topič – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Mrňa, Škaloud, Zelenka – Turinský, Kratzer, Šimek

Autor: Tomáš Koníček

28.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Z turnaje v malé kopané Praga cup v Milovicích
76

Ze streetballového klání na nymburské Remanenci
59

Městec Králové - Pohodová atmosféra a tuhé boje na trávníku. K tomu ještě fanynky a jejich dýmovnice. To byl turnaj v malé kopané starých gard v Městci Králové.

OBRAZEM: V Pístech zavzpomínali na Michala Tučného

Písty - Tělovýchovná jednota Sokol společně s kapelou Flexiband uspořádala na hřišti v Pístech vzpomínkovou akci, která měla připomenout písničky jednoho z nejuznávanějších country zpěváků Michala Tučného. Na místním hřišti se sešlo kolem dvou stovek jeho příznivců. Protagonisté pořadu Tomáš Kukal a Petr Zápotocký si pozvali ještě další hosty. Michal Tučný by měl určitě radost.

OBRAZEM: Lhotecká Cyklotřicítka 2017

Nymbursko - Letošního ročníku Cyklotřicítky se zúčastnilo 213 jezdců. Nejlépe a také nejrychleji si s tratí poradil Václav Krejsa z Nymburka. Trať dlouhou 34 kilometrů ujel za 1 hodinu 29 minut.

V 78 letech ujel 900 kilometrů do Hamburku

Kostelní Lhota /ROZHOVOR/ - Závodu Cyklotřicítka Hrabalovým Polabím se mezi 213 účastníky na startovní listině objevil i osmasedmdesátiletý Bohuslav Hanuš z Poděbrad. Už to, že ve svých letech zdolal více než třicetikilometrovou trať v terénu, je neuvěřitelné. Když ho pořadatel závodu Jan Havlas představil, že před nedávnem zdolal 900 kilometrů dlouhou cestu do Hamburku za osm dní, mezi cyklisty to vyvolalo obrovský potlesk. Nymburskému deníku se svěřil, jak se k takovému výsledku dopracoval.