Ve 12. kole prohrál Nymburk na vlastním ledě s Milevskem. V sestavě Nymburka se po rok a půl dlouhé pauze zaviněné zraněním objevil Martin Turinský.

Nymburk – HC Milevsko 2010 2:3

Nymburk nastoupil do zápasu po desetidenní pauze a začátek zápasu byl z jeho strany hodně vlažný. Ani hosté se však nikam nehnali, a tak byl úvod zápasu dosti nezáživný. Až v 10. minutě domácí Kazatel vystřelil a Panec stačil puk jen lapačkou vyrazit na břevno. Hosté odpověděli nájezdem Nikodéma, ovšem Rückl se překvapit nenechal. Krátce nato hostující Štěrba tvrdě atakoval u mantinelu Kazatele, pro kterého tímto zápas skončil.

Rozhodčím nepotrestaný atak přinesl na hřiště hodně emocí a dalších tvrdých soubojů. Nervy na uzdě neudržel Turinský a za sekání putoval na trestnou. V přesilovce ukázal svůj přehled Štych, který přesně našel nastavenou hokejku Fořta a hosté šli do vedení. Domácí odpověděli ranou do tyče, do které mířil Sirotek. Do konce třetiny ještě mířil do tyče hostující Štěrba a domácí Vacek.

Hned v úvodu druhé části hry využil sólem přes celé hřiště přesilovku Sirotek a bylo vyrovnáno. Zvýšit vedení mohl Šimek ale v tutové šanci nedal. Do vedení se tak domácí dostali až přesně v polovině utkání ve dvojnásobné výhodě. To nahodil puk před branku Zadina a hostující obránci si sami srazili puk do vlastní sítě. Puk se však hned odrazil od zadní tyče ven a hosté protestovali, jenže rozhodčí toto postřehl a branku okamžitě uznal. Ve 45. minutě bylo ale opět vyrovnáno. Kořánek zůstal na chvíli nekrytý mezi kruhy a okamžitě propálil Rückla mezi betony.

Vyrovnaný zápas pokračoval i v poslední dvacetiminutovce. Už se zdálo že utkání dospěje do prodloužení, když domácí chybovali a hosté po perfektně sehrané kombinaci rozhodli o svém vítězství. Domácím už nepomohla k vyrovnání ani power play.

Branky: 21. Sirotek (Ulrych), 30. Zadina (Hudíček) – 14. Fořt (Štych, Nikodém), 35. Kořánek (Šulčík, Květoň), 57. Květoň (Kořánek). Rozhodčí: Schmejkal. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 250. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:1. Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:3.

Nymburk: Rückl – Ulrych, Hataš, Krejčík, Sem, Houser, Kozák – Dvořák, Sirotek, Klíma – Kazatel, Šimek, Zadina – Hudíček, Turinský, Vacek – Kinkor, M. Protivný.