Nymburk s lídrem statečně bojoval, ale nakonec prohrál

Nymburk - Druholigoví hokejisté Nymburka hostili v dalším pokračování soutěže lídra z Písku. Domácí ještěpo druhé třetině vedli, nakonec prohráli.

4.11.2009

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Nymburk – Písek 4:5

Domácí hokejisté podali v zápase proti vedoucímu týmu skupiny výborný výkon a jen těsně podlehli. Nymburk nastoupil do zápasu značně oslaben. Chyběl obránce Kříž, Cicvárek a místo brankáře Rückla musel být na poslední chvíli povolán Hrubý, který ještě dopoledne absolvoval dvouhodinový trénink s A – týmem Mladé Boleslavi.

Písek hned od začátku zápasu dával najevo, že není na prvním místě náhodou. Po soustavném tlaku povolil domácím první střelu až v 11. minutě. Hned nato však přišla od domácích hráčů druhá, třetí a čtvrtá, přičemž obě sudé skončily až za Pinkasem. Poprvé jej překonal Drak, podruhé zamířil přesně Toma. Hosté však rychle odpověděli Mošovským.

V úvodu druhé třetiny nezahráli domácí dobře hru 4 na 4 a R. Procházka si sám dorazil vlastní střelu za záda Hrubého. Přesně v polovině zápasu byl v nájezdu zahákován domácí Vacek a sudí nařídil trestné střílení. Toma však proti Pinkasovi neuspěl. Krátce nato potrestal Mošovský faul Martince a poslal hosty do vedení. Další přesilovka však hostům nevyšla. Právě naopak. Vlach obral o puk váhajícího Všetečku a v oslabení svým premiérovým gólem v kariéře vyrovnal. Parádní obrat Nymburka pak dokonal Ferebauer.

Nadějné vedení ovšem domácí v poslední části neudrželi. Hned na začátku třetí třetiny totiž vyrovnal Květoň. Hosté se po vyrovnání mohutně tlačili za vítězstvím, domácí hráči ale dobře bránili a útokům soupeře odolávali. Když už se zdálo, že utkání dospěje k prodloužení, využil zmatků před nymburskou brankou Mošovský a svým třetím gólem v zápase rozhodl. Nymburku už nepomohla ani krátká power play.

Branky: 11. Drak (Sirotek), 11. Toma (Sirotek, M. Krejčík), 38. Vlach, 39. Ferebauer (Martinec) – 13. Mošovský (P. Procházka), 26. R. Procházka (Žlůva), 34. Mošovský (Slavík), 42. Květoň (Šulčík, Ježek), 57. Mošovský (Gába). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 250. Třetiny: 2:1, 2:2, 0:2. Vývoj skóre: 2:0, 2:3, 4:3, 4:5.

Nymburk: Hrubý – M. Krejčík, Švácha, Vlach, Houser, Drak, Pánek – Němeček, Sirotek, Toma – Ferebauer, Dulovec, Martinec – Velechovský, Protivný, Vacek – Mareš, T. Hladík, Hloušek.

Jakub Marvan

4.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Poděbradské dny poezie tradičně vyvrcholily předáním Křišťálových růží v Divadle Na Kovárně. Na začátku poděbradský starosta Ladislav Langr předal čestnou medaili města slovenské herečce Emílii Vašáryové.