Nymburk srazila v derby nedisciplinovanost

BENÁTKY NAD JIZEROU -Vosmém kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk v Benátkách.

23.10.2007

Nymburský Václav Dvořák (vpravo) zápas kvůli trestu nedohrálFoto: Foto: František Stýblo

Benátky – Nymburk 6:3

Středočeské derby proti sobě svedlo hned dvě bratrské dvojice, když proti sobě nastoupili bratři Tondrové a Kadeřábkové.
Nymburk srazila na zem nedisciplinovanost. Benátky vstřelily čtyři góly ze šestiv přesilovkách.

Hosté v Benátkách dvakrát vedli, když se trefil novic Kadeřábek, jenž přišel právěz Benátek a poprvé v sezoně také Sirotek. První třetinu však vyhrály Benátky.

Nymburk dokázal ve 26. minutě vyrovnat dalším premiérovým gólem Protivného, ale pak už střílely jen Benátky. Nejprve poslal domácí do vedení Stehno a pak ještě přesně zakončil M. Tondr.

V poslední části hry se hokej ze hřiště zcela vytratil. Rozhodčí Hrubý trestal na obou stranách jeden faul za druhým, tři hráče poslal předčasně do kabin. Konečnou podobu skóre zápasu dal tři minuty před koncem Zajíček, jak jinak než v přesilovce.

Branky: 10. Gajda (Zajíček), 17. Nedbal (Skořepa, T. Kadeřábek), 20. Kocman (Nedbal), 28. Stehno, 39. M. Tondr (Nedbal), 57. Zajíček (Stehno, Kocman) – 9. J. Kadeřábek (Dulovec), 17. Sirotek (Culka, Nýč), 26. Protivný (Nýč). Rozhodčí: Hrubý. Vyloučení: 12:11, navíc Mařík (B) 5+dku+OT, Sirotek, Dvořák (oba N) 5+dku. Využití: 4:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 250. Třetiny: 3:2, 2:1, 1:0. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3.

Nymburk: Matoušek (od 29. Kremina) – Zeman, Protivný, Kos, Krejčík, Dvořák, Kaulfus, Vlach – Culka, Nýč, Sirotek – Turinský, Šimek, L. Tondr – Dulovec, Hertl, J. Kadeřábek – Lipták, Fišer.

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Majáles Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce se konal již podesáté.
34

Majáles Pod Hrabami nezmokl

Hnojte popelem

Dnešní nocí startuje vinařská sezona

Mělník – Už dnes začíná v Mělníku letošní vinařská sezona. Vinná noc, která začíná v 16 hodin, je totiž první ze série akcí spojených s ochutnávkou vín a pěstováním vinné révy. Letošní ročník bude zaměřen především na mladá vína ročníku 2016 výhradně z regionálních vinic.

Hasiče čeká krušná noc

Region - Zítra po setmění budou na kopcích v téměř každém městě a vesnici plát tradiční čarodějnické ohně. Zatímco pro děti je filipojakubská noc zábavou a pro teenagery bujarým večírkem, hasiči mají napilno. Často jim přibývají vrásky na čele zbytečně, když vyjíždějí k požárům, aby na místě zjistili, že jde o neohlášené pálení čarodějnic.

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku v 16. a 17. týdnu.