Do odvetných zápasů vstoupili hokejisté Nymburka porážkou

NYMBURK - Hokejisté Nymburka vstoupili do odvetných utkání základní části druhé ligy porážkou od Benešova.

13.11.2007

Hokejisté Nymburka (v modrém) vstoupili do odvetných zápasů základní části druhé ligy porážkou na svém ledě od Benešova Foto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Nymburk – Benešov 0:2

Čtyři přesilovky v první, čtyři ve druhé a jedna ve třetí třetině a všechny trvající celé dvě minuty. Tedy 18 minut čistého času v přesile pěti proti čtyřem. Ani to nestačilo nymburským hokejistům ke vstřelení jednoho jediného gólu. Domácí sice celý zápas tlačili, ale hostující obranu v čele s brankářem Malíkem nepřekvapili ani jednou. Hostům tak stačil jeden jediný brejk za celý zápas, ke kterému se dostali a který zásluhou Jaegra proměnili ve vedoucí a nakonec i vítězný gól. Nymburk se ještě v závěru pokusil vyrovnat, když odvolal brankáře Fikrta, ale výsledkem byl jen inkasovaný gól do prázdné brány.

Branky: 44. Jaeger (Oberreiter, Dušek), 60. Novák (Moravec, R. Verbík). Rozhodčí: Neťuka – Goder, Svoboda. Vyloučení: 2:9, navíc Sirotek, Šimek (oba N), Bartoš (B) 10 min. os. tr. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 250. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2. Vývoj skóre: 0:2.

Nymburk: Fikrt – Kos, Zeman, Kaulfus, Kříž, Vlach, Dvořák – Fišer, Nýč, Sirotek – Turinský, Šimek, Tondr – Dulovec, Hertl, Kadeřábek – Lipták.

Kouč Haken: rozhodlo to, že
jsme nevyužili přesilovky

V druholigovém utkání skupiny Střed prohráli hokejisté Nymburka na svém ledě s celkem Benešova 0:2. Obě branky dali hosté až v poslední třetině.
„Soupeř hrál jednoduše a účinně,“ načal hodnocení zápasu nymburský trenér Petr Haken. Domácí byli sice aktivnější, ale hosté pozorně bránili a hrozili rychlými výpady. „Ačkoli jsme celý zápas tlačili, do vyložené šance nás hosté nepustili ani jednou. Naopak benešovští nás za celý zápas nedostali pod tlak ani jednou,“ řekl nespokojený Haken.

Domácí hráli devět přesilovek, ale branku nedali „Rozhodlo to, že jsme nevyužili přesilovky. Kdybychom vstřelili gól, soupeř by musel otevřít hru a zápas by pak vypadal jinak. Nakonec rozhodla jediná chyba, kdy náš hráč nedokázal zachytit puk a hosté z brejku skórovali,“ dodal kouč.

13.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Řidiči nechávají klíčky na kolech. Pro zloděje

Česká spisovatelka Hana Hindráková zakončila své turné autorského čtení v městské knihovně v Odoleně Vodě.
13

Spisovatelka Hana Hindráková: Na psaní mě baví toulat se v zákoutích fantazie

Nymburský mistr už piluje kádr, získal nejužitečnějšího Čecha sezony

Nymburk – Sotva utichly oslavy čtrnáctého mistrovského titulu, v basketbalovém Nymburku už myslí na příští sezonu. Novými přírůstky na soupisce budou Jaromír Bohačík a Hunter Mickelson, pokračovat má i Eugene Lawrence.