VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pomichálek: V Kolíně už mě ničilo, jak téměř nic nefunguje

Kolín - Šikovný hokejový střelec Milan Pomichálek odchází na hostování do Kutné Hory. S ní chce vybojovat postup z krajského přeboru do druhé ligy.

16.1.2009
SDÍLEJ:

Milan Pomichálek.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Měl velmi dobré osobní statistiky. Ve dvaceti zápasech posbíral 27 kanadských bodů (13 gólů a 14 asistencí). A v kolonce plus minus bodů měl pozitivní číslo 15. I přesto odchází. Jak Deník již dříve informoval, kolínský hokejový útočník Milan Pomichálek bude střílet góly za Sršně v Kutné Hoře.

Co vás vedlo k tomu, abyste požádal manažera Kmoníčka o uvolnění jinam? Proč jste chtěl z Kolína pryč?

Hned tohle bych chtěl uvést na pravou míru. Byl jsem tady sice nespokojen, ale o odchodu jsem nijak intenzivně nepřemýšlel. Jen jsem se chtěl ozvat, že tu věci nefungují a chtít po vedení, aby je konečně začalo řešit. Iniciativa k mému odchodu vznikla až u trenérů Bednáře a Tumpacha. Po zápase v Táboře minulou středu mě vyhodili z týmu. Údajně měli prohlásit, že už mě v mužstvu nechtějí. A když mi to ve čtvrtek ráno manažer Kmoníček přijel oznámit do práce, teprve jsem ho požádal, zda by mi mohl pomoci sehnat jiné angažmá. Svým způsobem jsem mu zavázaný, že to dohodl tak rychle a mohu jít hrát do Kutné Hory. Už tam trénuju.

Vy jste se s trenéry dostal do nějakého sporu, že vás už nechtějí?

Do sporu ne. Podle mého názoru si kouč Bednář myslí, že dva zápasy před Vánoci (proti Benešovu a Litoměřicím) a jeden po Novém roce (proti Děčínu) jsem neodehrál pro nemoc, ale že jsem se jen vymlouval. A to není pravda.

Ale po zimním stadionu kolovaly informace, že nemocný nejste a stávkujete kvůli tomu, že jste nedostal včas výplatu.

To není pravda. Ty tři zápasy, které jsem vyjmenoval, jsem opravdu vynechal jen kvůli svému zdravotnímu stavu. Před Vánoci jsem měl antibiotika a před nedělním zápasem proti Děčínu jsem zvracel a měl běhavku.

Ale byl jste uveden v zápise o utkání. A dokonce jste byl viděn přímo na stadionu.

Ano, byl jsem tam. V zápise to byl omyl, to Radek Kmoníček vysvětlil už ve vašich novinách, to je pravda. A na zimáku jsem byl proto, že večer už mi bylo lépe a přišel jsem se podívat na kluky. Byl jsem ale zesláblý a celý zápas bych nevydržel. A večer mi zase nebylo nejlépe, měl jsem teplotu.

Takže jít na zimák byl nerozum.

To souhlasím.

A co zápas minulou středu v Táboře? Z jakého důvodu jste tam nejel, když jste ještě v úterý trénoval?

Tam už jsem skutečně stávkoval. Ale to je opravdu jediný zápas, který jsem se záměrně vypustil.

A proč jste to udělal?

Protože už jsem měl dost věčných problémů v kolínském klubu. Už mě přestalo bavit se neustále doprošovat, aby byly k dispozici hokejky, izolačka a tkaničky do bruslí. To tady dlouhodobě nefunguje. Od té doby, co odešel z postu manažera pan Raška, to šlo z kopce. Vždyť já pamatuju jako hodně mladej kluk, že peníze a další věci okolo fungování A – mužstva byly v pořádku. Vím, že Milan Raška má mnoho odpůrců, protože si jel po svém, ale peníze byly. A co je teď? Klub mi peníze dluží. A ostatním klukům taky. A to je zřejmě i ten důvod, proč mě trenér Bednář vyhodil. Řekl jsem totiž na rovinu, že dokud peníze nedostanu, budu jen trénovat a k zápasu nenastoupím. Vím, že je to i vina partnerů klubu, kteří neplní své závazky, ale to mě teoreticky nemusí zajímat.

Bavili jste se o finančních potížích klubu i v kabině?

Konkrétně já jsem se o tom bavil ještě se dvěma staršími spoluhráči. Odkývali mi, že je to problém a uvažovali jsme i o možnosti nenastoupit k zápasu. Ale kluci řekli, že to prý ještě vydrží. Nechtěli situaci zbytečně hrotit. Zeptal jsem se jich, zda na mě budou naštvaní, kdybych stávkoval.

Co vám na to řekli?

Že je to moje rozhodnutí a budou ho respektovat. Ale že tím hodně podtrhnu trenéra Bednáře, který se tu v těžké situaci snaží kolínský hokej držet nad vodou. On se skutečně snaží, to uznávám, ale to není moje věc.

Je na vás kabina naštvaná?

Myslím si, že ne. Ale i kdyby ano, nehodlám to řešit.

Nevadí vám, že jste v tom zůstal sám?

Takhle jsem se rozhodl a hotovo. Musím si nést i následky svého rozhodnutí.

Bude vás někdo následovat?

Těžko. Kdyby to někdo chtěl udělat, už to udělal.

Nejdete špatnou cestou coby příklad pro mladší spoluhráče?

Možná ano, ale přemýšlel jsem sobecky. A chtěl jsem to v danou chvíli takhle udělat.

Schází vám údajně vyplatit jeden měsíc. Je to pravda?

Ano, ještě jsem nedostal peníze za listopad. A nevím, zda dostanu za prosinec. Výplatní termín je vždy patnáctého.

Jste na penězích z hokeje existenčně závislý?

To ne, mám svou práci, která mě živí.

Takže to opravdu ještě nešlo vydržet? Musel jít do stávky a prakticky se tak v Kolíně pro tuto sezonu odepsat?

Já už jsem to prostě nechtěl dál snášet. Za poslední čtyři roky toho bylo až dost. Podvodník Chromiak, k tomu nepříliš úspěšný manažer Pepa Hasil a tak dále. Hokej v Kolíně mě pomalu přestal bavit, jsem z toho zničený hlavně psychicky.

A hrajete pro peníze, nebo pro zábavu?

To je dost otázka na tělo. Jak to myslíte?

Tak, jak to říkám. Co je pro vás přednější? Peníze, nebo hokej jako takový?

Pokud to stojí takhle a na úrovni druhé ligy, pak musím říct, že peníze. Obětuji tomu spoustu volného času, téměř denně trénuji, zpravidla dvakrát v týdnu se hrají zápasy, a tudíž za to jako protislužbu vítám možnost přivýdělku. Je to klasické vedlejší zaměstnání. A když nedostanu výplatu, domnívám se, že mám právo se adekvátně tomu zachovat. A až budu chtít hrát hokej pro zábavu, pak budu hrát nějakou odborářskou ligu. Ale to zatím nechci.

Jste rodilý Kolíňák, na které fanoušci vždycky rádi chodili. Cítíte se jako patriot?

Jistě, Kolín jako takový mám rád. A chtěl bych za něj i hrát hokej. Ale zdejší podmínky už jsou prostě těžce stravitelné.

Takže se ve vás ani neprobouzí myšlenky ve stylu: Kolín mě vychoval, měl bych mu to teď jako dospělý vrátit a zkusit tady vedle sebe nechat vyrůst další mladé kluky podobně jako třeba Karel Nedbal v téměř sedmatřiceti letech?

Tuhle roli bych plnil rád, ale v současné chvíli to prostě nemohu udělat. Tady téměř nic nefunguje. Je trapné, když musím několikrát žádat o izolačku. A ve finále si ji jít koupit. Není mi líto té stovky, ale toho systému v mateřském klubu.

Ale vy jste byl údajně jedním z těch, na kterých se na začátku sezony při nakupování bruslí a další výzbroje zas až tolik nešetřilo. Spíše naopak. Jste prý dost náročný.

Ale jistě, přiznávám. Dostal jsem brusle, které jsem chtěl, hokejku taky. A nebyly to levné záležitosti. Ale to beru jako standard fungování klubu. Ale podle mě je špatně, když pak v průběhu sezony hrajete na tři pětky a z toho dvanáct hráčů má k dispozici jen jedinou hokejku. A když ji zlomí, musí si půjčit od spoluhráče, protože na střídačce druhou prostě nemá. A to je někdy v Kolíně i realita.

A nejednáte tak trochu jako primadona?

Ale pozor! V tomhle neremcám jen já. Jenže já to řeknu nahlas.

Někteří lidé o vás říkají, že jste namyšlený a vaším největším problémem je, že to v hlavě nemáte dlouhodobě srovnané. Co těm lidem vzkážete?

Že je to jejich názor a brát jim ho nebudu. Kdo mě zná, ví, jaký jsem. Kdo chce vidět špatné věci, najde si je.

Co by se podle vás muselo změnit, aby se kolínský hokej vrátil do lepších časů?

Bylo by potřeba více peněz.

Jak?

Mít schopného manažera jako byl pan Raška. Musí to být člověk, který bude peníze pro klub shánět v rámci plného pracovního úvazku a bude žít z provizí. Třeba Radek Kmoníček je teď podle mě velmi schopný člověk a hodně se snaží hokej pozvednout. Ale jde to ztuha.

A v Kutné Hoře jsou lepší podmínky?

Ten klub, nebo lépe řečeno A – mužstvo, funguje a to je pro mě podstatné.

Finančně si u sousedů polepšíte?

Bez komentáře.

Předpokládejme, že Kutná Hora postoupí a Kolín se zachrání. Postavíte se v příští sezoně v dresu Kozlů proti Sršňům, nebo opačně?

To je těžké předvídat.

Autor: Petr Koděra

16.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Právě tuto křižovatku uvádí Poděbradští nejčastěji jako nejnebezpečnější ve městě.
6

Nejhorší poděbradská křižovatka čeká na verdikt

Druhá Postřižinská dočesná
25

KRÁTCE: V pivovaru očešou chmel

KRÁTCE: Region slaví na kolonádě výročí

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Zdeněk Troška bude opět po roce zkoušet ve skanzenu z češtiny

Přerov nad Labem – Režisér Zdeněk Troška se představí v sobotu 19. srpna opět v roli učitele ve staré škole skanzenu. V režii Polabského muzea se zde koná tradiční Skanzen v pohádkách Zdeňka Trošky. Zájemcům z řad návštěvníků nadiktuje režisér záludný diktát.

KRÁTCE: Zloděj byl chycen při činu v domě v Drahelicích

Nymburk – Pět policejních aut, záchranka a drama odehrávající se uvnitř domu v ulici Ve Vilách v nymburské čtvrti Drahelice. Tak to vypadalo na místě v úterý večer.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení