Nymburk – V. Popovice 4:6

Domácí tým začal proti vedoucímu celku dobře. Nejen že si vytvořil více šancí, ale také po dvou třetinách vedl 3:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté mohli utkání otočit.

Jenže v poslední části přišel neuvěřitelný zkrat. Domácí totiž hráli v této třetině téměř pořád v oslabení. Dostali šest dvouminutových trestů a tři z nich soupeř potrestal. Otočil tak skóre na 5:4. Poslední nadějí Nymburka byla závěrečná minuta. V ní se nechal vyloučit Bareš a Nymburk tak postavil šest hráčů proti čtyřem. Jenže k puku se na poslední chvíli dostal Fiala a se závěrečnou sirénou pečetil výhru Popovických střelou do prázdné brány.

Branky: 23. T. Hladík (L. Volf), 27. Hertl (Zörkler), 29. J. Hladík (Hampl), 45. Němeček (Hampl) – 24. Strnad (Císař), 43. Šimota (Fára, Lucker), 51. Fára (Fiala), 52. Stejskal (Strnad), 60. Fiala. Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 16:17, navíc Němeček a Vacek 10 min. os. tr. a Mýto (všichni Nbk) trest do konce utkání. Využití: 2:3. V oslabení: 0:2. Třetiny: 0:0, 3:1, 1:5.

Nymburk: Heneš – Mýto, Houser, J. Volf, Vlach, Cicvárek, Pánek, Kovář – T. Hladík, Klaban, Vacek – Němeček, Hampl, J. Hladík – Hertl, L. Volf, Zörkler.

Rokycany – Nymburk 9:2

Nymburk nezvládl ani zápas na ledě druhých Rokycan. První třetinu prohrál 2:0, ovšem ve 25. minutě snížil Lukáš Volf. Jenže bak domácí rozjeli brankostroj. Během pětiminutovky nastříleli tři góly a bylo po zápase. Poslední třetinu se už odehrála pouze z povinnosti. Výsledek je nakonec hrozivý, neboť hosté inkasovali v 58. a v 59. minutě dohromady tři branky. „První třetina byla docela vyrovnaná, ale pak jsme se naproto sesypali. Podobně jako v zápase proti Popovicím. Jestli se to v příštím utkání nezmění, budeme nuceni přistoupit k razantním opatřením. Je možné, že povoláme na výpomoc hráče z Mladé Boleslavi,“ zlobil se jeden z trenérů nymburského týmu Petr Znamenáček.

Branky: 13. Nový (Šlauf), 17. Michálek (Pejchar), 34. Křížek. 35. Pejchar (Chudý), 39. Michálek (Švec), 51. Michálek, 58. Valenta (Michálek, Pejchar), 58. Malý (Polívka), 59. Pejchar (Švec) – 25. L. Volf, 60. T. Hladík (Pošík). Vyloučení: 7:7, navíc Lukeš (brankář Nbk) 10 min. os. tr. Využití: 2:0. Třetiny: 2:0, 3:1, 4:1.

Nymburk: Lukeš (38. Heneš) – Erbrt, Houser, Pošík, Vlach, Cicvárek, Pánek, Kovář – T. Hladík, Klaban, Vacek – Němeček, Hampl, J. Hladík – Rys, L. Volf, Zörkler.

Další zápas hrají junioři v neděli na ledě pražské Kobry, která je v tabulce šestá, na pátý Nymburk ztrácí tři body.

10. Č. Krumlov  27   6 0 3 0 18  75:96  27

Zápasy 28. kola (neděle): Kobra – Nymburk, Tábor – Příbram, Rokycany – Kolín, Velké Popovice – Písek, Jindřichův Hradec – Český Krumlov. ⋌(tom)