O kvalifikaci do II. ligy budou bojovat V. Popovice a K. Hora

Střední Čechy -Hokejový krajský přebor má o finalistech jasno. O postup do kvalifikace o II. ligu se střetnou dva nejlepší týmy základní části Kutná Hora a Velké Popovice.

24.2.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Oprávněnost postupu do finále předvedli Sršni z Kutné Hory už ve Slaném, kde první třetinu vyhráli 2:0. Po přestávce Slaný nastoupil jako vyměněný a srovnal na 2:2. V poslední části už Sršni znovu excelovali, když během dvou minut vedli opět o dvě branky. Domácí sice snížili na 3:4, ale Sršni další gólem vítězství pojistili. V odvetě v Kutné Hoře domácí rozhodli o zápase už v první třetině, kdy dali tři branky. V prostředí části sice polevili, ale v poslední třetině čtyřmi góly postup pojistili.

Velké Popovice to měli v Rakovníku určitě těžší, když musely dotahovat jednobrankové vedení domácích. To se povedlo, Popovice udělaly třemi trefami dokonalý obrat, a tak bylo na Rakovníku, jak se s vedením vypořádá. Ten dokázal vyrovnat jen na 3:3, a tak se rozhodovalo ve Velkých Popovicích. V prvních dvou třetinách stále nebylo rozhodnuto, Popovice vedly jen 3:2, ale v poslední třetině hosty k ničemu nepustily a vyhrály 6:2.

UHK Lev Slaný – Sršni Kutná Hora 3:5 (0:2, 2:0, 1:3) Jaroš 2, Eitler – Kraučuk 2, Hemský 2, Florián. Kutná Hora – Slaný 8:1 (3:0, 1:1, 4:0) Hemský 2, Pomichálek, Florián, Kraučuk, L. Muras, Mizera, Kišš. HC Rakovník – Sj. V. Popovice 3:3 (1:0, 1:3, 1:0) Ságner 2, Brotánek – Němeček, Lucker, Čachotský, Velké Popovice – Rakovník 6:2 (2:1, 1:1, 3:0) Netopilík 2, Hobza Lucker, Čachotský, Sup – Rambousek, Douda.

Autor: Vlastimil Dudáček