Nymburk se musel opět sklonit před Kozly

NYMBURK - I ve druhém vzájemném zápase sezony slavili vítězství hokejisté Kolína. Tentokrát vyhráli v prestižním derbyna ledě Nymburka.

21.11.2007

Kolínský kapitán Jan Kubišta (vlevo) předvádí své umění nymburskému obránci Miroslavu Zemanovi. Po derby byl spokojenější Kubišta, který přispěl k výhře svého týmu brankou Foto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

V dalším kole druhé hokejové ligy skupiny Střed na sebe narazily celky Nymburka a Kolína. Nymburk se musel před kolínskými Kozly sklonit letos i podruhé.

Nymburk - Kolín 1:4

Rozhodně bylo na co koukat. Urputný boj o každý kousek ledové plochy, hodně šancí a výborné zákroky obou gólmanů. „Byl to pěkný zápas,“ pochvalovali si po závěrečném klaksonu odcházející diváci.

Jako skvělý prorok se ukázal kolínský kapitán Jan Kubišta. „Vyhrajeme 4:1,“ hlásil hostující vůdce před zápasem. A jeho tip vyšel úplně přesně.
Hosté se v Nymburce prezentovali pečlivou defenzivou a ve vyrovnaném utkání byli produktivnější. Oba gólmani totiž museli v průběhu zápasu ukázat několikrát svoje umění.

Jako první se přesně trefil v 5. minutě Komárek, další branku diváci v první třetině neviděli. Nejblíže gólu byl nymburský obránce a kapitán Kos, ale jeho ránu od modré čáry v přesilové hře zastavila spojnice břevna a tyče.

Ve druhé části padly tři branky. Na dva nula pro hosty zvýšil Pomichálek, ovšem za minutu snížil Kříž. V té době domácí ožili, ale ze své převahy nic nevytěžili.

Rozhodující úder si kolínští hokejisté schovali na poslední třetinu. Ve 35. minutě vydoloval před brankou puk Čtvrtečka a prostřelil bezmocného Jágra v nymburské bráně. Poslední branku dal do prázdné klece kapitán hostí Kubišta.

Vzrušení přinesla ještě bitka Ivičiče se Sirotkem minutu před koncem. I tu vyhrál kolínský obránce.

Branky a nahrávky: 29. Kříž – 5. Komárek (Ivičič), 28. Pomichálek (Pelán, Čtvrtečka), 35. Čtvrtečka, 60. Kubišta (Pomichálek). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. Oslabení: 0:2. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1.

Nymburk: Jágr – Kos, Zeman, Kaulfus, Kříž, Vlach, Kumstát – Fišer, Sirotek, Martinec – Turinský, Nýč, Šimek – Dulovec, Hertl, Toma – Dvořák.

Kolín: Melňa – Ivičič, Komárek, Hanzl, Mokres, Hermanský, Procházka – Hruška, Kubišta, Grill – Tarageľ, Kubát, Mejzr – Čtvrtečka, Pomichálek, Pelán.

Ohlasy po utkání a další informace připravujeme

21.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Majáles Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce se konal již podesáté.
34

Majáles Pod Hrabami nezmokl

Hnojte popelem

Dnešní nocí startuje vinařská sezona

Mělník – Už dnes začíná v Mělníku letošní vinařská sezona. Vinná noc, která začíná v 16 hodin, je totiž první ze série akcí spojených s ochutnávkou vín a pěstováním vinné révy. Letošní ročník bude zaměřen především na mladá vína ročníku 2016 výhradně z regionálních vinic.

Hasiče čeká krušná noc

Region - Zítra po setmění budou na kopcích v téměř každém městě a vesnici plát tradiční čarodějnické ohně. Zatímco pro děti je filipojakubská noc zábavou a pro teenagery bujarým večírkem, hasiči mají napilno. Často jim přibývají vrásky na čele zbytečně, když vyjíždějí k požárům, aby na místě zjistili, že jde o neohlášené pálení čarodějnic.

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku v 16. a 17. týdnu.