Ve šlágru kola se utkaly dva týmy, které myslí na celkové prvenství. V průběžném pořadí první Tsunami Nymburk se v městském derby střetly s Hornets. V napínavém a vyrovnaném utkání solidní úrovně se radovali hráči Tsunami, kteří zvítězili rozdílem jediné branky. Zatímco tým Tsunami nastoupil do zápasu v plné sestavě, Hornetům chyběla dvě útočná a střelecká esa Krejčík s Horáčkem, a to nakonec možná rozhodlo o jejich prohře.

V dalším zápase držel Mochov dlouho krok s Pátkem, ten však na konci druhé a začátku třetí třetiny nasadil k trháku a pěti brankami v řadě rozhodl o svém vítězství. Ve vyrovnaném zápase dvou týmů ze spodku tabulky se z prvního vítězství radovali Brkouni, kteří porazili Sány. Pečky přesvědčivě zvítězily nad Buldoky, od kterých inkasovali v každé třetině pouze jednu branku. Naopak jich celkem jedenáct dokázali nastřílet.

Nejlepšími střelci se stali čtyřgóloví Ryšlink (Mochov) a Kozák (Pečky).

Výsledky 13. kola: Tsunami Nymburk – Hornets Nymburk 8:7 (4:3, 3:2, 1:2), Mochov – Pátek 6:9 (1:3, 2:1, 3:5), Brkouni – Sány 6:4 (1:1, 3:1, 2:2), Pečky – Buldoci Pdy 11:3 (4:1, 3:1, 4:1), Č. Brod – Čelákovice 5:0 kontumačně.

Los 14. kola: Hornets – Mochov (pá 20:00), Pátek – Č. Brod (so 19:45), Buldoci – Brkouni (ne 17:00), Sány – Tsunami 0:5 kont., Čelákovice – Pečky 0:5 kont.