Ve 4. kole druhé hokejové ligy dokázali konečně nymburští hokejisté zvítězit, když porazili Kutnou Horu.

Nymburk – Sršni Kutná Hora 6:4

Prvního hattricku v sezoně dosáhla letní posila Lukáš Vaľko.

Utkání začalo hodně divoce. Už na začátku 2. minuty lovil nymburský Rückl poprvé kotouč ze sítě, když jej překonal Janata. Hosté však vzápětí vlastní nedisciplinovaností o náskok přišli, poté co ve dvojnásobné přesilovce vyrovnal Vaľko. Na konci 7. minuty pustil hodně lacinou branku kutnohorský gólman Krištof a domácí šli do vedení. To však trvalo jen dvě minuty. S brankovou přestřelkou však nebyl konec. Půl minuty nato nahodil puk před branku Drak a pro Vaľka nebylo problém zasunout puk do odkryté branky. Pak se brankový příděl přece jen zastavil. Dalšímu gólu totiž po střele kutnohorského Kubišty zabránila tyč.

Hosté se ale vyrovnání dočkali. Domácí se v dalších minutách dostali do tlaku. Sirotek sice ještě ve dvojnásobné přesilovce minul zcela odkrytou branku, ovšem Vaľko už svoji šanci využil. Těsně před koncem třetiny pak přidal v další přesilovce pátou branku Martinec.

Hosté na začátku poslední části zásluhou Kubišty snížili, jenže vyrovnat se jim nepovedlo. V 56. minutě se rozhodlo. Sirotek obral o puk váhajícího Heřmanského a Vaľko dokončil svůj hattrick.

Branky: 6. Sedlák, 7. Pánek, 10. Vaľko, 36. Vaľko, 40. Martinec, 56. Vaľko – 2. Janata, 9. Sladký, 32. Bláha, 43. Kubišta. Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 3:2, 2:1, 1:1.
Nymburk: Rückl – Drak, Šefl, Knesl, Sem, Pánek, Vlach, Cicvárek – Dvořák, Sirotek, Vaľko – Martinec, Šimek, Sedlák – Tregl, Turinský, Toma – Němeček, J. Protivný, Rys.