1603 diváků. Právě tolik fanoušků navštívilo poslední utkání Drtičů v roce 2012, který byl zatím nejúspěšnější v novodobé historii hodonínského hokeje.

Slovácký celek sice ve speciálních dresech nijak nezářil, ale nakonec Nymburku nasázel šest branek a do tabulky si připsal další tři body.

„Lidé si museli sváteční zápas užít. Akorát nás mrzí, že jsme začali pořádně hrát až ve třetí třetině," uvedl domácí trenér Miroslav Barus.

Poslední utkání letošního roku ovlivnila řada vyloučení. Hned v úvodní části si oba týmy zahrály dvojnásobnou přesilovku. Hodonín ani Nymburk však nedokázali výhodu zužitkovat.

Středočeši nakonec skórovali ve vlastním oslabení. V 19. minutě ujel domácí obraně Tregl. Hostující útočník byl sice faulován, ale k odraženému puku se dostal Kryštof Šimek, který za pomoci tyče poslal Nymburk do nečekaného vedení.

Drtiči totiž byli do té doby lepším týmem. Šance Sajdla, Fiedlera a Peše ovšem zůstaly nevyužity.

„Začali jsme v dobrém tempu, bohužel jsme vůbec nechodili do branky a nestříleli. Hra se postupem času rozházela přesilovkami, které nám vůbec nešly. Oslabení jsme sice zvládli slušně, ale jinak se mi náš výkon v první třetině vůbec nelíbil. Bylo to špatné," řekl Barus.

Bývalý extraligový útočník nebyl spokojený především s útočnou fází. „Hráč musím zkritizovat za to, že hrajeme jako Barcelona, která má osmdesát procent hru pod kontrolou. Hrajeme na krásu, ale nechodíme do prostoru, kde to bolí. Toto je náš nešvar," prohlásil Barus. „Špatně chodíme do střelby, hráči nechodí do prostoru, ze kterého padají gól. Pak to vypadá, že máme optický tlak, ale bez jakéhokoliv efektu," přidal naštvaně.

Favorit se vyrovnání dočkal až na začátku prostřední části. Střelecké trápení prolomil ve 26. minutě Zdeněk Jurásek. Domácí kanonýr skóroval po přesné Pešově přihrávce.

Hodonínu vyrovnávací branka pomohla. V koncovce se však slovácký celek i nadále trápil. Nejprve obránce Miklík neprotlačil puk za brankovou čáru a následně hostující gólman Bílek vychytal Sajdla.

Slušně zaplněný zimní stadion TEZA podruhé rozjásal až Martin Špok. Hodonínský útočník dojel Miklíkovo vyhození z obranného pásma, v plné rychlosti si najel před Bílka, kterého překonal krátkým blafákem zakončeným střelou mezi betony.

Borci ve slušivých sněhových dresech se ale z vedení dlouho neradovali. Ve 33. minutě napřáhl Lukáš Drda. Jeho rána proletěla kolem Barusova ramena a skončila v síti.

V závěru druhé třetiny se předvedli Petr Pokorný s Martinem Šimkem. Domácí kapitán vyzval na pěstní souboj hostujícího útočníka. Oba aktéři vyfasovali za vzájemnou potyčku trest do konce utkání.

Drtiče bitka nabudila. Krátce po odchodu Pokorného do kabin vrátil vedení na stranu Hodonína Fiedler.

„Od druhé třetiny se náš výkon částečně zlepšil a závěrečná část už byla výborná. Spoustu šancí jsme ještě nevyužili," pronesl hodonínský kouč.

Rozhodnutí padlo na začátku závěrečné části. Hostujícího Stehlíka nejprve vychytal pozorný gólman Barus, na druhé straně pak o minutu později zvýšil náskok SHK Petr Peš.

„Byl to zlomový okamžik. Kdyby dal Stehlík gól, třeba by Hodonín znervózněl," mínil hostující lodivod Pavel Bičiště.

Kouč Nymburku své svěřence i přes prohru chválil. Výborný zápas odehrál zejména gólman Bílek. „Byl výborný. Jelikož svého odchovance máme v Kolíně, tak si musíme brankáře půjčovat. Tento mladík byl ze Sparty," pronesl Bičiště.

Závěr už patřil Drtičům. Na 5:2 zvyšoval obránce Popela a šestý gól zaznamenal s chutí hrající Peš.

„Do Hodonína jsme dorazili se značně oslabenou sestavou. I když řada hráčů byla nemocná, chtěli jsme zápas užít, což se nám nakonec povedlo. Odehráli jsme dobrý zápas. Kluci utkání odmakali. Díky nesmírné obětavosti a úsilí jsme přečkali i dost přesilovek soupeře," dodal Bičiště.

Nymburk zůstal i po další prohře na pátém místě. Hodonín naopak navýšil na čele soutěže svůj náskok. Před druhou Technikou Brno už má vedoucí tým patnáctibodový náskok.

SHK Hodonín – NED Hockey Nymburk 6:2 (0:1, 3:1, 3:0)

Branky: 26. Jurásek (Peš, Stejskal), 30. Špok (Miklík), 40. Fiedler (Skočovský, Charvát), 47. Peš (Šťastný, Fiedler), 49. Popela (Sajdl), 57. Peš (Jurásek) – 19. M. Šimek (Tregl), 34. Drda (Kozák). Rozhodčí: Obadal – Velínský, Švarc. Vyloučení: 8:11, navíc Pokorný (Hodonín) 10 minut a 5+OK, M. Šimek (Nymburk) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 2:1. Diváci: 1603. Střely na branku: 36:21.

Hodonín: Barus (Zavadil) – Pokorný, Miklík, Šťastný, Směřička, Popela, Skočovský, Svoboda, Oško – Sajdl, Kučera, Špok – Peš, Jurásek, Stejskal – Fiedler, Kříž, Charvát – Vrba, Kuba, Smetana.

Nymburk: Bílek (Kareš) – Šefl, Cicvárek, Sem, K. Šimek, Havlena, Kurka, Kozák, Tregl, M. Šimek, Velechovský, Stehlík, Bílek, Frolík, Protivný, Drda.