Sokoleč je stále stoprocentní a vede I.B třídu

Sokoleč – Do poločasu rozhodli fotbalisté Sokolče o svém vítězství. Soupeřem jim byl v dalším zápase nejnižší krajské soutěže celek Třebovle.

18.9.2012 2

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

SOKOLEČ – TŘEBOVLE  3:0

Domácí fotbalisté byli v první půli jasnými vládci hrací plochy. A svou převahu vyjádřili třemi zásahy. „Byly to pěkné góly," uvedl hrající trenér vítězného  mužstva Marek Soukup.

Do listiny střelců se zapsal dvakrát útočník Miloš Čáp, jeden gól přidal Šťastný.

„Z naší strany byl povedený hlavně první poločas. V něm jsme svého soupeře přehrávali a dali jsme tři branky," mnul si spokojeně ruce sokolečský kouč. „Utkání jsme kontrolovali a Třebovli jsme nepouštěli do žádných šancí," řekl Soukup.

Ten už tak spokojený nebyl s druhým dějstvím. „Druhá půle byla o poznání horší. Chybovali jsme v přihrávkách, naše hra byla rozháraná. Jinak to ale bylo jasné a zasloužené vítězství," dodal Marek Soukup, jehož tým se po čtyřech kolech vyhřívá na prvním místě tabulky.

Branky: Čáp 2, Šťastný. Rozhodčí: Navrátilová. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 3:0.
SK Sokoleč: Kun – Němeček (55. Říha), Soukup, Šťastný, Černý – Pavel Němec, Vodvářka (75. Lukáš Němec), Košický, Hruška – Čáp, Novák.

18.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 2

Basketbalisté Nymburka získali čtrnáctý titul mistra republiky v řadě.

Kde sehnat peníze na stovku školních tříd? Kraj starostům poradí

Střední Čechy – Jak řešit problémy s nedostatkem míst v základních školách i mateřinkách? Starostům menších měst a obcí, kterých se to týká, se hejtmanství chystá poradit. Navrhla to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) při návštěvě Kladenska. Kraj podle jejích slov chystá školení s informacemi, jak a kde získat peníze na rozšíření počtu učeben nebo na stavbu nových budov.

Nejčastěji pijí řidiči v létě. Nabízíme rekordmany

Nymbursko - Nejvíce řidičů pod vlivem alkoholu zastaví policisté každoročně v létě. To asi nikoho nepřekvapí. Právě nastávající teplé období tak budou kontroly zaměřené právě na alkohol i na přítomnost drog častější. Tolerance bude pochopitelně nulová.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Nymburk – Hala je ve varu. Je narvaná k prasknutí. Více než dvanáct stovek diváků. Všichni stojí, tleskají, čeká se na závěrečný klakson. A ten přichází. Je to tady. Basketbalisté Nymburka vyhráli i podruhé nad celkem Děčína, tentokrát 70:56, a mohou si vychutnat oslavy titulu. Čtrnáctého v řadě. Něco neskutečného.