Rakovník byl nad síly fotbalistek

Lány – V 17. kole České fotbalové ligy žen zavítaly fotbalistky Staré Lysé na hřiště do Lán, kde své domácí zápasy hrají ženy Rakovníka. Stará Lysá odjela po výsledku 4:1 s prázdnou.

2.5.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Hlas

Od prvních minut se hostující hráčky snažily na soupeře vletět, předváděly pěkné kombinace, ale bez efektu, zakončení bylo buď nepřesné, nebo míče, které směřovaly na branku, spolehlivě pochytala  brankářka Horáčková. Těsně před koncem prvního poločasu domácí hráčka Hrdličková potrestala špatně zahraný ofsajd systém a z bezprostřední blízkosti prostřelila hostující brankářku Bíbrlovou – 0:1.

Druhý poločas začal pro hostující hráčky velmi dobře. Hned na začátku vyrovnala pěknou střelou Bůžková. Vzápětí domácí hráčky opět strhly vedení na svoji stranu, kdy šla sama na brankářku Dubcová a pohodově zakončila své sólo – 2:1. „Nebylo nám nic  platné, že kombinujeme a držíme míč, soupeř nás vyškolil z efektivity, brejkové situace měl opravdu dobře zvládnuté a po dalším podniknutém výpadu do naší obrany zakončovala hlavou Dubcová k tyči na tři jedna," uvedla k zápasu Veronika Vařečková, hráčka hostujícího družstva. „Z naší strany se neujalo zakončení Fasnerové, Bůžkové, Turkové a Červeňákové. Navíc těsně před koncem zápasu z nařízeného pokutové kopu stanovila domácí hráčka Dubcová konečné skóre na 4:1," řekla Vařečková.