Předposlední tým favorita pořádně potrápil

Vykáň – Měla to být zcela jednoznačná záležitost. Nakonec z toho bylo drama. Fotbalisté Čechie Vykáň, nováček krajské I.A třídy bojující o postup do krajského přeboru, vyhráli na svém trávníku těsně o jediný gól nad předposledními Červenými Pečkami.

12.5.2015

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

VYKÁŇ – ČERVENÉ PEČKY 4:3

Jak nezabalit prohrané utkání a bojovat až dokonce ukázali fotbalistům Vykáně borci Červených Peček. Domácí vedli v poločase už o tři branky, nakonec se museli hodně bát, aby vítězství udrželi. Tři minuty před koncem totiž snížil Rauch na rozdíl jediného gólu. A pak Čechii zachránil bravurním zákrokem brankář Kosmák. Domácím mohly zbýt oči pro pláč.

„Sehráli jsme dva rozdílné poločasy," řekl po utkání manažer Vykáně Václav Bryndza. „Úvod nám vyšel parádně, ale nezvládli jsme konec a nakonec jsme hodně rádi za tři body," oddychl si manažer Vykáně.

Branky: 8. Dalekorej, 16., 39. a 45. Maxhuni (3. z PK) – 25. a 80. Lev, 87. Rauch. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 0:4. Diváci: 100. Poločas: 4:1.
Vykáň: Kosmák – Beneš, Lukáš, Steskal (73. Kramář) – Vignozzi, L. Jarolím, D. Jarolím, Šedivý – Dlouhý (67. Olmr) – Maxhuni (78. Leggeri), Dalekorej.

12.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Šofér nerespektoval nejen zákaz řízení, ale ani příkaz k nástupu do vězení

Křest zubříka v Benátkách nad Jizerou.
16

Sameček zubra evropského dostal jméno Turbulent Knight

OBRAZEM: Hořátevský závod dojelo 178 cyklistů

Hořátev - Závod na horských kolech, Memoriál Jiřího Ponce Hořátevská rovina, je jedním ze dvou závodů po Všechlapské šlapce, které patří do seriálu Nymburk Holohnát Tour. Do tohoto závodu se přihlásilo 202 jezdců ze všech kategorií, z toho 178 dojelo a jejich výsledky byly započítány. Trať dlouhou přes 40 kilometrů nejrychleji zdolala čtveřice jezdců Jakub Kavalír, Michael Kubín, Michal Zápotocký a Jan Horáček, jejichž dojezdové časy se lišily pouhými vteřinami. Nejrychlejší Jakub Kavalír z KC Kutná Hora dojel do cíle za 1:22:03, „nejpomalejší“ z této úvodní skupinky, Jan Horáček, byl o pouhých 5 vteřin horší. Nejrychlejší mezi ženami byla Kateřina Serbusová ze Semic, která trať zdolala za 1:36:58.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

ON-LINE: Ptejte se Jiřího Kabyla

Nymburk - Jako ligový fotbalista odehrál 126 zápasů, v nichž nastřílel čtyřiadvacet branek. Vyzkoušel si, jaké to je hrát v barvách pražské Sparty. A s ní získal dva mistrovské tituly. Na fotbalových trávnících se pak proháněl jako rozhodčí. Po dlouhých letech strávených na lavičce Libiše změnil své trenérské působení a zakotvil v Polabanu Nymburk. S ním kouč Jiří Kabyl postoupil z divize do České fotbalové ligy. A o víkendu s mužstvem vyhrál první zápas třetí ligy. Kabyl bude odpovídat v online rozhovoru ve středu od 11 do 12 hodin.