Milovice –  Městec Králové  5:0

V poklidném utkání připomínal hostující tým spíše příjemného sparingpartnera. Městec nebyl téměř vůbec nebezpečný a naopak nechával výkladní skříně ve své obraně. A toho domácí využívali. „To je pouťák," hlásil několikrát během zápasu domácí brankář Ondřej Fišer.

Časomíra neukrojila ještě ani celé čtyři minuty a ruce domácích hráčů a jejich příznivců už letěly vzhůru. Novák usměrnil hlavou rohový kop přesně – 1:0. A pak dvakrát úřadoval kanonýr Lukáš Müller, který ještě  v 61. minutě zkompletoval hattrick. Mezi jeho tři branky vměstnal jednu jeho spoluhráč z útoku Galovič.

V posledních minutách si ještě hodně zachytal hostující gólman Šádek, který zastoupil Mojžíše. A domácí se předháněli v zahazování šancí, bylo na nich patrné, že si všichni chtějí dát gól.

Oslavy začaly pro Milovice více než dobře, Městec se z nejnižší krajskou soutěží rozloučil ne příliš lichotivě.

Branky: 35., 38. a 61. L. Müller, 4. Novák, 47. Galovič. Rozhodčí: Smolka. ŽK: Magada – Radek Libánský. Diváci: 130.  Poločas: 3:0.
Milovice: Fišer – Plecitý, Vaněk (55. Fiala), Vlačiha, Magada – Novák, Petráš, Růžička (70. Zoubek), Beneš – Galovič, L. Müller.
Městec Králové: Šádek – Doležal (77. Rudolf Libáneký), Radek Libánský (66. Pospíšil), Novotný, Novák – Poděbradský, Krejčí, Tyl, Kafka – Křovina, Rybář.

Jak šly minuty

4. rohový kop domácí poslal hlavou Novák přesně do sítě – 1:0
24. trestný kop kapitána Křoviny šel vysoko nad
30. přízemní střela Nováka šla těsně vedle městecké brány
35. z poloviny hřiště šel sám na brankáře Lukáš Müller a v klidu proměnil – 2:0
38. k trestnému kopu se postavil L. Müller a jeho střela Šádkovi proklouzla – 3:0
40. Rybář dostal skvělou přihrávku, ale ze dvou metrů trestuhodně překopl úplně prázdnou bránu Milovic
47. Galovič se bez větších problémů uvolnil v šestnáctce a opět pohodlně zasunul míč do brány – 4:0
52. hlava Krejčího pouze olízla břevno
53. Galovič si v těžké pozici přehodil i gólmana, ale míč už na hrací ploše nestihl
61. obranou se prosmýkl opět L. Müller a mezi nohama gólmana Šádka zkompletoval svůj hattrick – 5:0
69. další střela Galoviče, tentokrát minula o kousek svůj cíl
78. O branku se pokoušel také hrající předseda milovického klubu Jiří Fiala, ale svůj pokus jen otřel o tyč
83. rozhodčí Smolka končí trápení hostí závěrečným hvizdem

Hvězda zápasu

Těžko by se dal vybrat někdo jiný. Milovický šutér Lukáš Müller zatížil konto Městce Králové hned třemi zásahy. Dva dal do poločasu, hattrick zkompletoval v 61. minutě. Ovšem v tomto  okresním derby  to měl hodně usnadněné, protože hosté nechávali domácím hodně prostoru a také gólman Šádek hosty příliš nepodržel.