Rožďalovice vyhrály derby

Rožďalovice – Fotbalisté Rožďalovic zdolali na domácí půdě v okresním derby I.B třídy Poříčany. O jedinou trefu se postaral Najmon.

26.9.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

Rožďalovice – Poříčany 1:0

Fotbalisté obou celků předvedli kvalitní fotbal. V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Šance na obou stranách, precizní defenziva. Ve druhém poločase domácí i s podporou svých fanoušků zvýšili obrátky a snažili se vstřelit vedoucí branku utkání. Domácímu týmu se snaha vyplatila a i s trohou štěstíčka se v 77. minutětrefil Najmon.

Domácí mohli o výhru nakonec přijít. Skratem v zápase se prezentoval Sporiš, který v přerušené hře strčil do protihráče a byla mu rozhodčím Michalem ukázána červená karta. Hosté chtěli početní výhody využít a přešli do rozestavení 4-3-3. Domácí mužstvo si nakoneczávěr zápasu pohlídalo. Hosté měli jedinou šanci, ze kterévstřelili vyrovnávací branku, ale ta nebyla kvůli ofsajdu uznána. Rožďalovice vyhrály zaslouženě 1:0.

"Jsme spokojeni. Soupeř měl kvalitu a šanci si vypracoval až po našem vyloučení. Tři body jsme si zasloužili. První poločas byl jak se říká kopaná, nebylo to moc ke koukání. Ve druhém poločase soupeř spoléhal na brejky, my se víc snažili útočit. To vyloučení mě mrzí. Sporiš je zkušený hráč ze základní sestavy. Ohroziltři body a oslabil nás do dalších zápasů. Na to, jaký je to hráč, tak měl udržet emoce," řekl kouč Rožďalovic Milan Švábenský.

"V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Ve druhém poločase nás soupeř zatlačil. Po vyloučení jsme přešli na tři útočníky, ale nevedlo to k vyrovnání. V 82. minutě jsme dali branku, která nebyla uznáná pro ofsajd. Chtěli jsme si odsud přivézt bod, ale nepodali jsme výkon jako v předešlých zápasech. Nejsem spokojen s výkonem mužstva," řekl trenér Poříčan Václav Kupr.

Branky: 77. Najmon. Rozhodčí: Michal Jan. ŽK: 5:2. ČK: 79. Sporiš (R). Diváci: 120. Poločas: 0:0.
Rožďalovice: Hampl – Veselý (70. Pavel), Sporiš, Havlík, Blažek – Musil (50. Najmon), Táborský, Hojsák, Kozák – Ott, Mašinda.
Poříčany: Hanuš – Freund, Marušák, Touš, Martin – Novotný, J. Puk, Sedláček, Holler – M. Puk, Koula.

(Jan Roule)

26.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ceny pohonných hmot ve středních Čechách opět klesly

Skupina Elán – Jožo Ráž, Vašo Patejdl a Jano Baláž.

Zámek Loučeň přivítá legendární Elán

Kontroly topenišť. Co budou v našich domácnostech úředníci prověřovat příště?

Zatímco o prospěchu kotlíkových dotací pro lepší ovzduší většina respondentů nepochybuje, kontroly topenišť, například po udání sousedů, stále vzbuzují negativní reakce.

Středočeským sportovcem roku je Prokopová, Barák je Hvězdou Deníku

Mladá Boleslav – Ve svém sportovním odvětví nemá konkurenci. A zdaleka nejen v Česku. Teď si k nejrůznějším vavřínům, které i přes poměrně mladý věk posbírala, přidala jeden nový. Rakovnická minigolfistka Olivia Prokopová byla na slavnostním vyhlášení korunována Nejúspěšnějším sportovcem Středočeského kraje za rok 2016.

Jakub Novák uspěl v krajské soutěži automechaniků

Nymburk – Krásné druhé místo v krajské soutěži mladých automechaniků v Čáslavi získal student třetího ročníku SOŠ a SOU Nymburk Jakub Novák. Tohoto výsledku dosáhl v konkurenci 13 automechaniků ze Středočeského kraje.

Takhle parádně to asi dlouho netrefím, usmíval se Grospič

Poděbrady /ROZHOVOR/ – Utkání si užíval stejně jako všichni jeho aktéři. Fotbalový útočník Bohemie Poděbrady MARTIN GROSPIČ rozhodl utkání krajské I.A třídy ve Velimi, které přímým přenosem vysílala Česká televize. Poděbradský snajpr dal druhý gól svého mužstva a díky tomu Poděbrady u soupeře vyhrály 2:1. „Užíval jsem si to hrozně moc," byl po sledovaném zápase spokojený autor vítězné trefy.