Žáci Polabanu podruhé prohráli

Nymburk - Fotbalistům Polabanu Nymburk se v dalším kole žákovské divize opět nedařilo. Po čtyřech výhrách v úvodu sezony nejprve remizovali a nyní už podruhé prohráli. Doma nestačili na béčko Mladé Boleslavi a prohráli o dva góly 1:3. Mladší žáci prohráli doma se stejným soupeřem 0:8.

1.10.2008

Zá zápasu divizních starších žáků Polabnu Nymburk s rezervou Mladé BoleslaviFoto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Nymburk – Ml. Boleslav B 1:3

Zápas starších žáků začal nadějným pokusem domácího Bašuse. Jeho střela se však odrazila od tyče. Po dalším protiútoku už Nymburk vedl, když se trefil střelou pod břevno Nepovím. Pak měli hosté více ze hry a ve 26. minutě vyrovnali. I ve druhé půli byla Boleslav lepším týmem. V 57. minutě šla do vedení díky penaltě a v 68. minutě potvrdila výhru třetím gólem.

Branka Polabanu: Nepovím. Rozhodčí: Král. ŽK: 2:0. Poločas: 1:1.

Polaban Nymburk: Hoffman – Herčík, Brtek, Samek, Červ – Nedbal, Bašus, Vrchota, Moník (36. Zubák) – Nepovím (60. Tyityiš), Bednář.

Nymburk – Ml. Boleslav B 0:8

Mladší žáci Polabanu drželi s rezervou Mladé Boleslavi krok alespoň v prvním poločase. Přestože Kořínek chytil penaltu, prohrával Polaban po první půli 0:2. Ve druhém poločase už hosté prokázali kvalitu a větší fyzickou zdatnost a nastříleli dalších šest branek. „Boleslav byla kvalitním týmem, ale dostali jsme více gólů, než bychom si zasloužili,“ řekl po utkání Miroslav Novotný, který tým vedl.

Rozhodčí: Král. Poločas: 0:2.

Polaban Nymburk: Kořínek – Horáček, Dudla, Kolář, Kuncíř – Mejzr, Moník, Liebelt, Hepner – Červinka, Fuksa, střídali Kolbaba, Sandholc a Kubálek.

Autor: Tomáš Koníček

1.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Rekonstrukce bitvy u Lipan.
63

OBRAZEM: Lipanská mohyla ožila proslulou bitvou

Tradiční výstava modelových kolejišť opět zaujala.
37

OBRAZEM: Modely železnic přilákaly spousty návštěvníků

Po 75 letech Gabčík a Kubiš znovu v Praze zaútočili na Heydricha

Praha - Po 75 letech dnes znovu českoslovenští parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš zaútočili na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zatáčku v pražských Holešovičkách, kudy jeho auto v roce 1942 jelo a která byla později přestavěná, nahradila pro historickou rekonstrukci nedaleká v Zenklově ulici. Akci přihlížely stovky lidí. Výročí připomíná také vojenský tábor v Libni, jeho součástí je i replika stíhačky Spitfire.

Václav Neckář kdysi přečetl Ostře sledované vlaky přes noc

Kersko /FOTOGALERIE/ - Na letošním Hrabalově Kersku patřil k vzácným hostům. Doprovázel ho bratr Jan a skupina Bacily. Zpěváckou legendu Václava Neckáře spojuje s Bohumilem Hrabalem především slavný oskarový film Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, natočený v šedesátých letech minulého století. Tehdy třiadvacetiletý Václav Neckář v něm tehdy nezapomenutelně ztvárnil roli železničního eléva Miloše Hrmy.

Policisté jsou v pohotovosti, aby ohlídali Prahu

Praha – Hned několik velkých akcí (s očekávanou velmi početnou návštěvou) i sportovních utkání zaměstná o víkendu pražské policisty. Ti nejen budou zajišťovat bezpečnost návštěvníků, veřejný pořádek a plynulost dopravy, ale jejich specialisté spolupracovali s pořadateli už při přípravě konkrétních opatření a poskytovali jim i potřebné poradenství. Připomněla to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.