Čepelka: to byla z naší strany katastrofa

SEMICE - Fotbalisté Semic nestačili v 7. kole krajského přeboru na Starou Boleslav, které podlehli. Jakoby jim scházel Koštíř, který odešel do Českého Brodu. Bez něj Semice podruhé prohrály.

18.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Petr Bělka

Semice – Stará Boleslav 2:4

Domácí sehráli velice nepodařené utkání. „To byl jeden´z nejkatastrofálnějších zápasů, jaký jsem v našem podání viděl,“ řekl vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka. „V naší hře vládl totální chaos.“

O jeho slovech svědčí fakt, že Štěpánek dokázal dát během deseti minut tři branky. „K tomu přispěly i chyby brankáře Procházky,“ připojil Čepelka.
Ve druhé půli hosté polevili a domácí se dostali brankou Samce do zápasu. V 90. minutě snížil Farkaš, ale hosté v nastavení výhru pojistili. „Citelně chyběl Tomáš Semecký. Ale musím říct, že výborně pískali sudí,“ dodal Čepelka.

Branky: 58. Samec (PK), 90. Farkaš – 18., 20. a 28. Štěpánek 3, 90. + 4 Ježek. Rozhodčí: Kabyl. ŽK: 5:3. ČK: 90. + 3 Samec (Semice). Diváků: 250. Poločas: 0:3.

Semice: Procházka (46. Fillip) – Kupka, Farkaš, Novák, M. Bubeník (89. D. Houška) – Janáček (89. Bošina), J. Semecký, Bříza, Samec – Korec, Holan.

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Rekonstrukce bitvy u Lipan.
63

OBRAZEM: Lipanská mohyla ožila proslulou bitvou

Tradiční výstava modelových kolejišť opět zaujala.
37

OBRAZEM: Modely železnic přilákaly spousty návštěvníků

Po 75 letech Gabčík a Kubiš znovu v Praze zaútočili na Heydricha

Praha - Po 75 letech dnes znovu českoslovenští parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš zaútočili na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zatáčku v pražských Holešovičkách, kudy jeho auto v roce 1942 jelo a která byla později přestavěná, nahradila pro historickou rekonstrukci nedaleká v Zenklově ulici. Akci přihlížely stovky lidí. Výročí připomíná také vojenský tábor v Libni, jeho součástí je i replika stíhačky Spitfire.

Václav Neckář kdysi přečetl Ostře sledované vlaky přes noc

Kersko /FOTOGALERIE/ - Na letošním Hrabalově Kersku patřil k vzácným hostům. Doprovázel ho bratr Jan a skupina Bacily. Zpěváckou legendu Václava Neckáře spojuje s Bohumilem Hrabalem především slavný oskarový film Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, natočený v šedesátých letech minulého století. Tehdy třiadvacetiletý Václav Neckář v něm tehdy nezapomenutelně ztvárnil roli železničního eléva Miloše Hrmy.

Policisté jsou v pohotovosti, aby ohlídali Prahu

Praha – Hned několik velkých akcí (s očekávanou velmi početnou návštěvou) i sportovních utkání zaměstná o víkendu pražské policisty. Ti nejen budou zajišťovat bezpečnost návštěvníků, veřejný pořádek a plynulost dopravy, ale jejich specialisté spolupracovali s pořadateli už při přípravě konkrétních opatření a poskytovali jim i potřebné poradenství. Připomněla to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.