Fotbalový okresní přebor má za sebou sedmnácté kolo. V něm se nezrodila ani jedna remíza. Čtyři zápasy vyhrály domácí týmy, na půdě soupeře uspěly celky Loučeně, Městce Králové a rezervy Sadské.

Pátek – Hrubý Jeseník 1:0

Průměrné utkání bez vyložených šancí. Největší příležitost v první půli měl při přiťuknutí Junka pátecký Martin Vančura, ale bránu přestřelil. Jediného gólu se diváci dočkali v 88. minutě. Po zaváhání stopera a brankáře se důrazem prosadil Kasák.

„Divácky asi nudné utkání, bez šancí, ale pro nás jsou důležité tři body,“ řekl k utkání trenér Pátku Pavel de Giorgii.

„Z naší strany to nemělo nic společného s fotbalem. Jen jsme nakopávali míče z jedné strany na druhou. Nemělo to žádnou úroveň,“ přiznal Přemysl Hemiš, vedoucí hostujícího mužstva.

Branka: 88. Kasák. Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0.
Pátek: Vaněk – Bartheldy, Bulíř, Konečný, Vyleťal – Forman, Král, Bezděčný, Junek (90. Miloš Vančura) – Zumr (78. Mrázek), Martin Vančura (55. Kasák).
Hrubý Jeseník: L. Pulda – Pivec, T. Hurych, Jánský, R. Stránský – D. Pulda, Ott, R. Hurych, Jeník – Kunc, Král.

Běrunice – Městec Králové 1:4

Domácí tým hosty pozlobil. Běrunice dokázaly rychle odpovědět na první branku Městce a pak trefily dvakrát tyč. Poté měly další velkou příležitost, kterou neproměnily a z protiútoku inkasovaly. A když záhy přidal třetí trefu Novák, bylo rozhodnuto.

„Rozhodlo neproměňování našich šancí a také jsme měli smůlu,“ litoval kouč Běrunic Luboš Vlach. „Po třetím gólu jsme se už nedokázali vzchopit,“ dodal Vlach.

„Co nám přišlo na nohu, to jsme proměnili. Naše střely chodily k tyči a nádhernou branku dal Novák. Rozhodla naše lepší produktivita,“ řekl po utkání Zdeněk Hradečný, autor druhé městecké branky.

Branky: 23. Hruška – 20. Langr, 58. Hradečný, 62. Novák, 78. Rybář. Rozhodčí: Vokněr. ŽK: 2:2. Diváci: 160. Poločas: 1:1.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, D. Hála (71. Kříž), R. Černý (86. Čížek) – Vaňura, Hruška, L. Hála, Podnecký – Kubánek, Pilař.
Městec Králové: Kloz – Hejduk, M. Hradečný, A. Suchochleb, Konhefr – Kafka (46. Radek Libánský), Z. Hradečný, Novák, Langr (73. Rybář) – Doležal, Novotný.

Libice – Kostomlaty 5:0

Domácí dali soupeři bůra. Kostomlaty v prvním poločase kousaly, pak daly tyčku, ale po třetí brance Libice rezignovaly. Jejich zmar korunoval v závěru Řasa, který neproměnil pokutový kop.

„Naše výhra je zasloužená. Po příchodu Leštiny se hra zrychlila a přišly i šance,“ uvedl František Hovorka, trenér vítězného celku. „Šestadvacet bodů už je dobrých,“ dodal spokojený libický kormidelník.

„Libice byla nejslabší soupeř, s jakým jsme v letošním ročníku hráli. Tím ale nechci snižovat něčí kvalitu. Takže úroveň zápasu byla strašná. A do toho zapadl i výkon rozhodčího. Udělali jsme velké chyby a nakonec jsme mohli dostat deset gólů,“ zlobil se vedoucí kostomlatského mužstva Josef Petráš.

Branky: 12. a 66. Hovorka, 5. Beneš, 61. Kalina, 83. Novotný. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 3:0. Diváci: 100. Poločas: 2:0.
Libice nad Cidlinou: Tomáš – Adamec, Toupal, Svoboda, Lhoták – Měchejř, Hovorka, Kalina, Faltýsek (51. Leština) – Novotný (83. Vlasák), Beneš.
Kostomlaty: Touš – Janata, Milan Sporiš, Pavel Dvořák, Šnajdr (62. Zinek) – Malinek, Martin Sporiš, Řasa, Petr Dvořák (62. Petráš) – Neagu, Novák (47. Kaucký).

Dymokury – Loučeň 0:6

Po úvodních dvou šancích domácích se hosté probudili a dali do přestávky tři góly. Stejnou porci zásahů přidala favorizovaná Loučeň i po přestávce a pro domácí z toho byl debakl.

„Úvod zápasu začal slibně, ale po neproměněných šancích se soupeř probudil a potrestal všechny naše chyby v obraně. Zcela jsme propadli při bránění na lajnách a v prostoru velkého vápna, kde si soupeř dělal, co chtěl. Takhle se nedá hrát s žádným soupeřem, natož s vedoucím týmem tabulky,“ zlobil se na sebe i své spoluhráče Martin Malát, člen dymokurského mužstva.

„Soupeř hrál špatně, byl slabý. Celý zápas jsme byli jasně lepší a dařilo se nám i v koncovce,“ mohl být spokojený kouč Loučeně Otakar Ottomanský.

Branky: 18. a 55. Mičinec, 30. Štěpánek, 42. vlastní, 70. Balcar, 88. Německý (z PK). Rozhodčí: Havlas. ŽK: 2:2. Diváci: 163. Poločas: 0:3.
Dymokury: Csók – Ollé (80. J. Bubeník ml.), Šíf, Ručka, Kropáček – Topolčány, Najmon, Křovina, M. Malát (58. Novotný) – O. Bubeník, M. Ježek.
Loučeň: Lorenc – Krupička, Dědek (40. Balcar), Holub, Hradecký (71. Kos) – Škuthan, Radolf, Bobek, Německý – Mičinec (60. Holler), Štěpánek.

Poříčany – Kostelní Lhota 1:0

Domácí byli aktivnějším týmem a nakonec také brali tři body. Hostům se dařila plnit defentivní taktika a výborný výkon podal jejich brankář.

„V utkání jsme chtěli potvrdit zlepšenou hru z Městce, ale obranná činnost hostí nám dělala problémy. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli a body zůstaly doma,“ řekl hrající asistent trenéra Poříčan Roman Marušák.

„Přijeli jsme domácí potrápit a to se nám asi povedlo. Ale vítězství si Poříčany zasloužily. Rozhodčímu z Kolínska se utkání nepovedlo,“ hodnotil utkání lhotský sekretář klubu Tomáš Ulrich.

Branka: 75. Puk. Rozhodčí: Freund. ŽK: 2:5. ČK: 60. M. Drobný (Kostelní Lhota). Diváci: 130. Poločas: 0:0.
Poříčany: Šrůta – Grulich, Marušák, Martin, Prejsek – Holler, Minarčík, Moravec, Puk – Koula, Sedláček.
Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Pokorný, M. Mácha, Láska – Sládek, Janoušek (41. Holešovský), Andrle, Beránek – M. Drobný, T. Drobný (36. Ulrich).

Kounice – Sadská B 0:4

Do poločasu dali hosté tři góly a bylo rozhodnuto.

„Byli znát hráči z áčka. Vepředu měli dva rychlíky a my jsme po dvou našich chybách dostali dva góly. Musím ale uznat, že hosté vyhráli zaslouženě, hráli fakt dobře. Byl to zatím nejlepší soupeř na jaře,“ pochválil soupeře kounický kapitán Aleš Janeček.

„My jsme měli v zápase ještě další šance, zápas jsme jasně ovládli. Hlavně jsme se vyvarovali chyb z minulých zápasů,“ řekl k duelu kouč vítěznéhu mužstva Martin Dvořák.

Branky: 6. Lugmajer, 33. Hubálek, 45. a 71. Nedbal (2. z PK). Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:3.
Kounice: Písecký – Dobiáš (25. Popovič), Hrůza, Čech, Kadeřábek – Bylina, Janeček, Kraj (46. Zradička), Táborský – Veselý, Rozumný.
Sadská B: Šaroch – Rozsypal, Libor Svoboda, Cempírek, D. Barták – Vojáček, Lukáš Svoboda ml. (75. Dvořák), Nedbal, Hubálek – Plot, Lugmajer.

Krchleby – Přerov 4:1

K největšímu překvapení došlo na hřišti Krchleb. Domácí, kteří bojují o záchranu, si vyšlápli na favorita z Přerova nad Labem.

„Přerov byl rozhodně fotbalovější, ale více stoprocentních příležitostí jsme si připravili my. Hosté nás evidentně podcenili. Odvedli jsme skvělou práci, kluci si za svoji bojovnost všechny tři body zasloužili,“ řekl kapitán domácího celku Josef Ditrich.

„Měli jsme špatný přístup, příliš jsme neohrožovali domácího brankáře. Ve druhé půli už to z naší strany byla křeč. Hrálo se drtivou většinu času na polovině Krchleb, ale branky paradoxně stříleli domácí,“ litoval po utkání hrající trenér Přerova František Skuhravý.

Branky: 12. Košvanec, 32. a 65. Hůlka (2. z PK), 78. Hurych – 29. Jareš. ŽK: 0:4. Diváci: 120. Poločas: 2:1.
Krchleby: Pecka – Pulda, Čapek, Maruška, Soukal – Drahoukoupil (68. Berky), Ditrich, Hurych, Valíček – Hůlka, Košvanec (62. Procházka).
Přerov: Skuhravý – Fiala (85. Arazim), Čurda, Koranda (46. Kadeřávek), Neuhausel – Vodička, Forejt, Jareš – Stets (46. Šenkýř). Adamec, Bareš.