Okresní přebor: Rožďalovická rezerva poprvé vyhrála a na samé dno poslala Hrubý Jeseník

Nymbursko - Sedmé kolo fotbalového okresního přeboru se neslo ve znamení domácích týmů. Hosté totiž nezískali ani bod. Ke změně došlo na chvostu tabulky, kam spadl Hrubý Jeseník.

6.10.2008 3

Ze zápasu okresního přeboru Sadská B - Dymokury (4:2)Foto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

Už sedm kol mají za sebou fotbalisté v nejvyšší okresní soutěži. V čele je stále favorit z Milovic, kterého se však zatím bodově drží nováček, rezerva Sadské. O tři body méně mají celky Městce Králové a Krchleb.

Ke změně došlo na nejnižších příčkách. Poslední pozici opustila rezerva Rožďalovic, která poprvé naplno bodovala. A na dno klesl Hrubý Jeseník.

Rožďalovice B - Běrunice 1:0

Vyrovnané utkání rozhodla jediná branka, kterou dali domácí ve 33. minutě. Šťastným střelcem byl Javůrek. Za bezbrankového stavu nastřelil hostující Mašinda břevno. Pro rožďalovickou rezervu to bylo první vítězství.

„Tři body jsme vydřeli. Utkání nebylo ke koukání, byla to taková plácaná. Utkání bylo vyrovnané, hosté trefili jednou břevno,“ hodnotil zápas hrající trenér domácí rezervy Petr Kapal.

„Byl to oboustranně špatný fotbal,“ hlesl běrunický trenér Luboš Vlach. „My jsme kazili přihrávky a předvedli jsme asi tři pohledné akce za celý zápas. Navíc jsme hráli individuálně, nebyl to kolektivní výkon,“ zlobil se Vlach.

Branka: 31. Javůrek. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 3:1. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

Rožďalovice B: Borecký – Čapek, Vlček, Hůlek, Kubín – Javůrek (87. Veselý), Štefan, Blažek (60. P. Valeš), Musil – Beneš, Najmon (70. Gestřánek).

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, J. Janouch, Zima, Kříž – Podnecký (46. Kubánek), M. Mašinda, Šimák, L. Hála – M. Chrastný (60. Čížek), Černý.

Milovice – Pátek 6:2

Domácí tým potvrdil roli favorita i proti Pátku. Hosté sice snížili na 2:1, ale pak dostali další dvě branky a bylo hotovo.

„Pátek byl první soupeř, který s námi chtěl alespoň trochu hrát fotbal. Hosté hráli dobře dopředu, ale my jsme trestali jejich chyby vzadu. Výhrou jsme splnili povinnost,“ řekl Roman Magada, kouč vítězného celku.

„Gratuluji Milovicím k výkonu a divákům z Milovic závidím, že mohou chodit sledovat mužstvo, které předvádí takový fotbal. Potěšující zpráva pro fotbal je, že i v okrese se dá hrát fotbal na vysoké úrovni. Bohužel to platí pouze na Milovice,“ nešetřil komplimenty na adresu soupeře pátecký trenér Pavel Vančura.

Branky: 32. a 46. J. Petráš, 51. a 77. Müller (1. z PK), 25. Plecitý, 90. P. Petráš – 38. vlastní, 65. Bartheldy. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 2:1.

Milovice: Fišer – Plecitý (65. Palička), Fiala, Vlačiha, Dort – Beneš (80. Hrobař), Zedníček (57. Kocián), P. Petráš, Růžička – Müller, J. Petráš.

Pátek: J. Vaněk – Bureš, Junek (65. Zumr), Vyleťal, Pinkas – Bezděčný, Miloš Vančura, Bulíř (46. Zedník), Bartheldy – Vyhlídal, Král.

Kounice – Hrubý Jeseník 3:2

Kounice vyhrály podruhé v sezoně a díky tomu se odpoutaly od nejnižších příček. Naopak Jeseník padl na poslední flek.

A to hosté po poločase vedli. ale pak dali domácí dvě branky a bylo rozhodnuto. Hosté neproměnili za svavu 2:2 pokutový kop, který uzdravený kounický gólman Táborský Puldovi lapil.

„My jsme z mnoha šancí vytěžili minimum, naopak hosté zase z minima maximum. Druhý poločas se hrál pod naší taktovkou, měli jsme navrch a povedlo se nám zápas otočit,“ uvedl vedoucí domácího mužstva Stanislav Růžička.

„Jasně vyhrané utkání a my jsme ho nezvládli,“ litoval vedoucí hostujícího mužstva Přemysl Hemiš. „Domácí nás trestali ze standardních situací, které jsme nedokázali zachytit. A pak jsme nedali penaltu, kterou kopal Dan Pulda. To bylo rozhodující,“ dodal Hemiš.

Branky: 34. Myšička, 48. Rozumný, 79. Práchenský – 32. Jeník, 45. M. Najmon. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 1:2.

Kounice: Táborský – Práchenský, Svoboda, Dobiáš, Bylina – Hofman (80. Hartman), Martin, Janeček, Šoufek – Rozumný, Myšička.

Hrubý Jeseník: L. Pulda – P. Stránský, T. Hurych, L. Hurych, R. Stránský (84. Otta) – D. Pulda, M. Najmon, R. Hurych, Jeník – Procházka (86. Rais), Kalina (79. Kozák).

Poříčany – Krchleby 4:3

Teprve podruhé prohráli fotbalisté Krchleb, kteří nestačili na Poříčany. Utkání bylo plné zvratů. Nejprve vedli domácí, pak hosté Hůlkou srovnali. Do vedení šli opět Poříčany, ale pak daly dva góly Krchleby. Ovšem domácí se nevzdali a dali také dvě branky, které znamenaly jejich vítězství.

„Bylo to takové každý chvilku, tahá pilku,“ řekl Roman Marušák, hrající kouč Poříčan. „Jinak byl zápas bojovný, správně vyhecovaný. Soupeř byl kvalitní a jsem rád, že jsme se s tím vypořádali. Jen mě mrzí tři inkasované branky,“ litoval Marušák.

„Souhlasím s tím, že se hrál dobrý fotbal. My jsme byli herně lepší, ale neproměnili jsme šance. A to je pak těžké vyhrát,“ řekl sekretář krchlebského klubu Karel Brett.

Branky: 48. a 80. Moravec, 20. Koula, 86. Pepř – 43. a 65. Hůlka, 60. Drahokoupil. Rozhodčí: Malý. ŽK: 5:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Poříčany: Vymazal – Prejzek, Adamovič (40. Marušák), Hrdlička, Bečka (70. Hampl) – Holler, Ondruš, Moravec, Pepř – Vaňhal, Koula.

Krchleby: Pecka – Drahokoupil, Pulda, Ditrich, Voborník – J. Kubík, Hůlka, Červinka, Valíček – Rys (80. Hurych), Osmanovič.

Sadská B – Dymokury 4:2

Tradiční střelci Sadské rezervy rozhodli o výhře svého týmu. Hnízdo už se stal specialistou na pokutové kopy, i tentokrát dva proměnil. Domácí hráli celý druhý poločas v deseti, když byl vyloučen gólman Mašek a do brány musel obránce Libor Svoboda. I v deseti ale Sadská rozhodla o své výhře, když dala dva góly.

„V deseti jsme hráli dobře a mohli jsme dát ještě čtyři góly. Hosté dokázali ve druhém dějství vystřelit až v devadesáté minutě. Nám se povedly brejky a to rozhodlo,“ řekl domácí lodivod Jaroslav Hora.

„Hrál se dobrý fotbal, ale my jsme se proti deseti neprosadili. Spíš jsme se odevzdali a přestali jsme hrát. V první půli se na to dalo koukat, ale druhý poločas byl z naší strany strašný, nic jsme nepředvedli,“ uvedl jednatel dymokurského klubu František Kuneš.

Branky: 29. a 53. Hnízdo (obě z PK), 35. a 90. Štácha – 27. F. Ježek, 42. M. Malát. ŽK: 1:2. ČK: 42. Mašek (Sadská). Diváci: 80. Poločas: 2:2.

Sadská: Mašek – Pajkrt, Lib. Svoboda, Hnízdo, Rozsypal – Hubálek, Kalina, Nedbal, Barták – Lugmajer, Štácha.

Dymokury: Volráb – Kropáček, M. Malát, M. Ježek, Ollé – Táborský, Křovina, O. Bubeník (70. Machát), M. Bubeník – F. Ježek, Kopřiva.

Kostomlaty – Jíkev 6:0

Po desetibrankovém debaklu z minulého kola dostali tentokrát fotbalisté Jíkve šest gólů. A tři z nich byly z pokutových kopů. Navíc v jíkevské bráně stál hráč z pole Kobera.

„Začátek byl nemasný neslaný. Po poločase jsme ale dali třetí gól a bylo po fotbale. Hosté byli neškodní, byl to zatím nejhorší soupeř, s jakým jsme hráli,“ řekl po zápase Josef Petráš, vedoucí kostomlatského mužstva.

„Domácí proti nám kopali tři penalty. A ani jedna z nich nebyla,“ zlobil se obránce Jíkve Martin Škuthan, pro kterého zápas skončil v 70. minutě, kdy byl vyloučen. A to ho ještě za dvě minuty následoval spoluhráč Neužil. „Potýkáme se s malým počtem hráčů, je to špatné. Ale než dali domácí první branku, měli jsme pět loženek. Z toho dvakrát jsme trefili tyč. Domácí sice vyhráli zaslouženě, ale utkání ovlivnil rozhodčí,“ dodal Skuthan.

Branky: 37., 46., 80. a 85. Milan Sporiš (první tři z PK), 31. Neagu, 61. Zalabák. Rozhodčí: Vančura. ŽK: 3:6. ČK: 70. M. Škuthan, 72. Neužil (oba Jíkev). Diváci: 60. Poločas: 2:0.

Kostomlaty: Touš – Janata, Milan Sporiš, Šnajdr, Zinek – Martin Sporiš, Dudla (70. Čemus), Pavel Dvořák, Holcman (46. Malinek) – Neagu (65. Radek Novák), Zalabák.

Jíkev: Kobera – M. Škuthan, Strašík, Dudek, Novák – V. Jouza, Žežulka, Neužil, Matyásek – L. Jouza, Aust (30. Dušička).

Městec Králové – Kostelní Lhota 3:0

Domácí fotbalisté dali soupeři tři branky a Mojžíš udržel potřetí v sezoně čisté konto. Do poločasu vedl Městec nejtěsnějším rozdílem a po pauze přidal další dvě trefy.

„Všechny řady zahrály tentokrát podle mého gusta. Bylo to klidné a férové utkání. My jsme po přestávce ovládli hru a bez problémů jsme měli zápas pod kontrolou,“ uvedl královéměstecký kormidelník Přemysl Horyna.

„Domácí byli po celé utkání lepší, my jsme na ně neměli,“ přiznal sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich. „Městec dal tři branky a navíc trefil třikrát tyč. Zvláště nebezpečný byl při vysokých míčích do vápna,“ všiml si lhotský sekretář.

Branky: 33. Novotný, 60. M. Poděbradský, 73. Velenský. Rozhodčí: Noll. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Městec Králové: Mojžíš – M. Hradečný, Sýkora, Krejčí, J. Poděbradský – Suchochleb (78. Veselý), Rudolf Libánský, Z. Hradečný, M. Poděbradský (86. Kafka) – Velenský, Novotný (64. Votava).

Kostelní Lhota: Balihar – Andrle, Beránek, Holešovský, Láska – T. Drobný, Pokorný, Sládek (80. Forman), Ulrich – M. Mácha (62. Ostřížek), M. Drobný (46. Čábelka).

6.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 3

Jedna z každoročně nejnavštěvovanějších výstav v Lysé nad Labem Natura Viva byla slavnostně zahájena.
31

OBRAZEM: Pušky, pruty i včelí med. Zahájila Natura Viva

Basketbalisté Nymburka získali čtrnáctý titul mistra republiky v řadě.
119

Kapitán Welsch bude o dovolené studovat, Jansta bude jednat o svém nástupci

Prokletá trať? Vlak u Mlékojed srazil dalšího člověka

Mlékojedy - Tragická pověst železniční trati mezi Tišicemi a Neratovicemi se ve středu 24. května opět potvrdila. Brzy ráno tam zemřel na kolejích u Mlékojed pod koly vlaku další člověk. Je už pátou obětí na místě, které se mezi místními lidmi říká prokletá trať nebo trať sebevrahů.

Kde sehnat peníze na stovku školních tříd? Kraj starostům poradí

Střední Čechy – Jak řešit problémy s nedostatkem míst v základních školách i mateřinkách? Starostům menších měst a obcí, kterých se to týká, se hejtmanství chystá poradit. Navrhla to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) při návštěvě Kladenska. Kraj podle jejích slov chystá školení s informacemi, jak a kde získat peníze na rozšíření počtu učeben nebo na stavbu nových budov.

Nejčastěji pijí řidiči v létě. Nabízíme rekordmany

Nymbursko - Nejvíce řidičů pod vlivem alkoholu zastaví policisté každoročně v létě. To asi nikoho nepřekvapí. Právě nastávající teplé období tak budou kontroly zaměřené právě na alkohol i na přítomnost drog častější. Tolerance bude pochopitelně nulová.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.