Jíkev – Poříčany 2:0

Domácí fotbalisté rozhodli o prvních jarních bodech v prvním poločase, kdy svého soupeře přehrávali.
„Jíkev byla lepší, důraznější. Vyhráli naprosto zaslouženě, my jsme propadli zejména v první půli. V zápase jsme téměř nic nepředvedli,“ sypal si popel na hlavu hostující hrající trenér Roman Marušák.

„Celé utkání jsme byli lepší, vypracovali jsme si dost šancí, ale proměnili pouze dvě. Měli jsme více ze hry a dosáhli jsme zasloužené výhry,“ vyprávěl spokojený obránce domácích Martin Škuthan.

Branky: L. Jouza 2. Poločas: 2:0. ŽK: 2:2.

Jíkev: Beneš – Strašík, Dudek, Škuthan, V. Jouza (76. V. Pekárek) – Žežulka st., Žežulka ml. (70. Novák), D. Neužil, M. Djakov – L. Jouza (70. Šmelhaus), Zouza.

Poříčany: Vymazal – Adamovič, Prejzek, Horyna, Morávek (35. Vaňhal) – Novotný, Marušák (46. Zedník), Moravec, Holler – Provazník, Sedláček.

Běrunice – Krchleby 2:1

Domácí se prosadili hned ve druhé minutě. Z hranice velkého vápna se prosadil domácí útočník Kubánek střelou k levé tyči. Běrunice přidaly druhou branku těsně před koncem prvního poločasu. Po centru se ve skluzu prosadil Hruška. Hosté sice snížili po deseti minutách druhé půle, ale na srovnání skóre již nedosáhli.

„Ve druhém poločase jsme hráli příliš bojácně. Měli jsme dát třetí branku, takhle jsme se o tři body museli strachovat až do úplného závěru zápasu,“ uvedl kouč Běrunic Luboš Vlach.

Hosté nebyli spokojeni se svým výkonem.
„Odehráli jsme hrozný první poločas. Chyběla nám koncovka. Momentálně se nám nedaří. Doufám, že příští kolo na domácím hřišti už budeme naplno bodovat,“ doufá trenér Krchleb Milan Blažek.

Branky: Kubánek, Hruška – Hurych. Poločas: 2:0. ŽK: 4:0. Rozhodčí: Salava.

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Zima, J. Janouch, Kříž – L. Hála, Hruška (82. Náhlík), Brzák, R. Černý – Pilař (60. L. Janouch), Kubánek (70. Vančura)

Krchleby: Pecka (46. Drahokoupil) – Pulda, Dytrych, Hurych, Voborník (35. Rys) – Maruška, Řanda, Hůlka, Valíček – Červenka (46, Osmanovič), Patačik.

Kostelní Lhota – Sadská B 5:0

Na utkání se přišlo podívat 180 diváků a všichni byli zvědaví, jak se domácím bude dařit na zkráceném hřišti, které má rovných 90 metrů. Po první půli vedla Lhota o dvě branky a ještě dvakrát orazítkovala brankovou konstrukci. Sadská se ve druhé půli zlepšila a byla prvních dvacet minut lepším mužstvem. Mat jí nasadil Janoušek úspěšně proměněným pokutovým kopem v 64. minutě. V průměrném utkání si domácí přesvědčivě dokráčeli pro tři body.

„Chci pochválit celé mužstvo za dobrý výkon v tak napjaté situaci. Dík patří všem, co dokázali za dva dny připravit hřiště pro zbytek sezony,“ řekl sekretář domácího klubu Tomáš Ulrich.
„Nehráli jsme dobře. Do druhé půle jsme nastoupili s velkou snahou zkorigovat výsledek, ale rozhodčí proti nám písknul nesmyslnou penaltu a bylo po zápase,“ uvedl kouč Sadské Jaroslav Hora.

Branky: T. Drobný, Sládek, Janoušek pen., M. Mácha, M. Drobný. Poločas: 2:0. ŽK: 1:3. Diváci: 180. Rozhodčí: Křivka.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Andrle, Holešovský, Beránek, Láska – Janoušek (68. Čábelka), Sládek, Pokorný, T. Drobný (87. Šťastný) – M. Mácha, Houdek (73. M. Drobný)

Sadská B: Mašek – Kvíz, Kulhánek, Cempírek, Franc – Jindra, Lugmajer, Hubálek, Barták (65. Dvořák) – Svoboda, Štácha.

Hrubý Jeseník – Dymokury 4:1

Hosté ovládli úvod střetnutí, ale ze svých příležitostí branku nevstřelili. V 18. minutě se po sérii narážeček dostal za obranu F. Ježek poslal prudký centr před bránu, ale dobíhající O. Bubeník na míč těsně nedosáhl. Ve 22. minutě se dostal do zakončení Křovina, chytrou střelou sice přehodil brankáře, ale jeho pokus byl příliš vysoký a v bráně neskončil. Ve 29. minutě se dostal ještě do slibné šance Kopřiva, avšak i tento pokus nenašel prostor branky. Pak se dostal do hry domácí Jeseník. Prvním varováním byla ve 32. minutě střela do břevna a z následné dorážky znovu zazvonilo břevno. Ve 40. minutě se z přímého kopu prosadil domácí Král. Na tento gól dokázali hosté odpovědět po rozehraném rohu ve 43. minutě, kdy se nádhernou střelou z 25 metrů trefil M. Ježek 1:1.

Ve druhé půli už jasně dominovali domácí fotbalisté a svému soupeři nasázeli tři branky a zaslouženě vyhráli.
„Oproti minulému týdnu jsme hráli pohledný fotbal, ale bohužel jen do 30. minuty, kdy jsme mohli dát minimálně tři branky. To jsme byli jednoznačně lepší. Nicméně ani jedna z těch vyložených šancí netrefila bránu, až na krásný gól M. Ježka. Opět jsme za celý zápas, až na náš jediný gól, nevystřelili do brány a tak samozřejmě nemůžeme dát gól a ani vyhrát,“ řekl obránce Dymokur Martin Malát.

„Druhý poločas jsme jasně ovládli. Předvedli jsme pěkný fotbal a zaslouženě bereme všechny body,“ vyprávěl spokojený vedoucí domácího celku Přemysl Hemiš.

Branky: Král 2, Ott, Procházka – M. Ježek. Poločas: 1:1. ŽK: 3:1. Diváci: 120. Rozhodčí: Noll.

Hrubý Jeseník: L. Pulda – Pivec, T. Hurych, Jánský (71. Procházka), R. Stránský – R. Hurych (82. D. Pulda), Slavík Najmon, Jeník – Král, Ott.

Dymokury: Volráb – Ollé, M. Ježek, M. Malát, Kropáček (65. Machát) – Kopřiva (85. Novotný), Topolčány, Křovina, Š.Táborský (65. Pažout), O.Bubeník, F.Ježek.

Městec Králové – Rožďalovice B 5:0

Po vyrovnaném začátku a oťukávání obou soupeřů se deset minu před koncem prvního poločasu prosadil po dlouhé době domácí útočník Velenský. Do přestávky se podařilo Městci přidat ještě jednu branku. Ve druhé půli již rezerva Rožďalovic nestačila a odvezla si pětibrankový výprask.

„Vyrovnaný zápas až do naší první branky. Od té doby jsme byli lepším mužstvem. Krásnou akci předvedl Z. Hradečný, který prošel od polovinu hřiště a své sólo zakončil střelou do šibenice hostující branky,“ vyprávěl spokojený kouč domácích Zbyněk Eliáš.

„Rozhodl první gól, poté jsme přenechali iniciativu soupeři a ten nás začal přehrávat“ uvedl trenér Rožďalovic Josef Beneš.

Branky: Z. Hradečný 3, Velenský 2. Poločas 2:0. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Rozhodčí: Kratochvíl.

Městec Králové: Klos – Veselý, Konhéfr, Poděbradský, M. Hradečný – Rudolf Libánský (46. Sýkora), Z. Hradečný, Krejčí (75. Hejduk), Radek Libánský – Votava (70. Novotný), Velenský.

Rožďalovice: Csok - R. Vlček, Čapek, Kubín, Hůlek – T. Nechánský, J. Nechánský, Daneš (60. Musil), Havlík (10. Štefan) – Veselý, Vlášek (75. Gestřánek).

Pátek - Kounice 0:0

V Pátku se diváci branky nedočkali. Nejpilnějším střelcem v první půli byl Bulíř, ale jeho dva pokusy skončily vedle kounické branky. Hosty pro změnu v první půli vychytal Vaněk. Ve druhém poločase už byla převaha domácích mnohem znatelnější. Kounice ohrozily Vaňkovu bránu pouze z jediného brejku. Nejblíže ke vstřelení branky byl Drahovzal, ale jeho dorážku z brankové čary brankář Kounic vyrazil. A když se neujala ani hlavička Miloše Vančury, rozešli se soupeři smírně.

„Kounice jsme takřka k ničemu nepustili, ale k čemu vám je převaha po většinu zápasu, když nedáte gól. Remíza je tak spravedlivá,“ řekl po utkání trenér Pátku Pavel Vančura.

„Odehráli jsme vyrovnaný první poločas, ve druhém nás domácí zatlačili. V jednom momentě nás bravurním zákrokem podržel gólman Češner. Utkání perfektně řídil hlavní rozhodčí,“ řekl zraněný kapitán Kounic Aleš Janeček.

ŽK: 1:4. Diváci: 60. Rozhodčí: Vančura.

Pátek: Vaněk – Zumr, Junek, Zedník, Vyleťal – Bartheldy (55. Ma. Vančura), Bulíř, Bezděčný, Drahovzal – Dulovec, Mi. Vančura.

Kounice: Češner – Martin, Svoboda, Vokoun, Bylina – Hartman, Prachenský, Chuchla, Líbal – Veselý, Rozumný.

Kostomlaty – Milovice 3:0

Utkání ovlivnilo brzké vyloučení milovického Fialy, který byl vyloučen po zákroku na Zálabáka, který musel do nemocnice na šití. Milovice i v deseti dokázaly svého soupeře přehrávat, ale nedokázaly proměnit ani jednu ze svých příležitostí. Kostomlaty v čele s gólmanem Tykvou ještě na jaře neinkasovali. V posledních minutách byl ještě vyloučen hostující Plecitý za faul zezadu. Kostomlaty dostal do vedení Neagu. Ve druhém poločase přidali domácí další dva góly z pokutových kopů.

„Milovice nás přehrávaly i deseti. Hráli jsme na brejky a skvěle nás držel brankář Tykva,“ uvedl vedoucí mužstva Kostomlat Josef Petráš.

Hosté doplatili na nedisciplinovanost a neproměňování svých šancí.

„Nesehráli jsme dobré utkání. Zápas hrubě ovlivnilo vyloučení Fialy, kterého rozhodčí vyloučil, i když zákrok ani neviděl. Nedáváme šance a tím pádem nemůžeme pomýšlet na tři body. Naše nedisciplinovanost a žalostná koncovka nás stála ztrátu bodů,“ hledal příčiny porážky kouč Milovic Roman Magada.

Branky: Neagu, Milan Sporiš 2 (obě pen.). Poločas: 1:0. ŽK: 6:5. ČK: Fiala, Plecitý (oba Milovice). Rozhodčí: Havlas. Diváci: 120.

Kostomlaty: Tykva – Šnajdr, Houdek, Janata, Malínek (32. R. Novák) – Pavel Dvořák (60. Bořil), Milan Sporiš, Martin Sporiš, Petr Dvořák – Neagu, Zálabák (10. Jeník)

Milovice: Fišer – Novák, Fiala, Roth, Dort – Mencl (46. Vlačiha), P. Petráš, Plecitý, Růžička - Müller (75. Hrobař), J. Petráš.