Ve čtvrtém jarním kole lídr okresního přeboru poprvé zaváhal. Na hřišti Kostelní Lhoty, která má za celou sezonu nejméně obdržených branek, nedokázal nejlepší útok soutěže vstřelit gól. Odjel tak s remízou 0:0.

Překvapivý výsledek se zrodil v Libici nad Cidlinou. Domácí tým, který se potácí na posledním místě tabulky porazil Poříčany. I když překvapivý výsledek… Poříčany se totiž na jaře trápí a nezískaly zatím ani bod.

Důležité tři body si připsal o záchranu bojující Přerov.

Do konce soutěže zbývá devět zápasů a vzhledem k situaci v I.B třídě, kde je namočeno v sestupovém pásmu trio týmů z nymburského okresu, musí být v pohotovosti všechny týmy od sedmého místa dolů.

Kostelní Lhota – Polaban B 0:0

Domácí tým, který dostal ze všech týmů v okresním přeboru nejméně branek, udržel čisté konto i proti prvnímu týmu tabulky. Velký podíl na tom měl hlavně brankář Jiří Mácha, který svůj tým hlavně v prvním poločase podržel. „Soupeř ukázal v první půli svoji sílu,“ gól ale dát nedokázal, řekl kouč Kostelní Lhoty Jan Mlynarčík. Jeho tým hrál ve druhé půli bez vyloučeného M. Máchy. “Byl přísně vyloučen a ovlinilo to další vývoj zápasu. Chtěli jsme ho rozhodnout ve svůj prospěch,“ dodal Mlynarčík „Domácí tým se celých devadesát minut bránil. Jenže pro nás to bylo zakleté. Vybrali jsme si špatný den a doufám, že je to za náma,“ řekl vedoucí družstva Polabanu Karel Kovacs.

Rozhodčí: Jeník. ŽK: 5:2. ČK: 43. M. Mácha (K. Lhota). Diváci: 80.

K. Lhota: J. Mácha – Vácha, Holešovský, Beránek, Láska – T. Drobný, Pokorný, Janoušek (88. Sládek), Telipský – M. Michal, Houdek (68. M. Drobný)
Polaban B: Havelka – Poklop, J. Grešula, Kukla, M. Košvanec – Babic (46. L. Růžička), Vagenknecht, Jeřábek, Martinec – Martínek, R. Růžička.

Milovice – Pátek A 3:0

Až v posledních deseti minutách utkání rozhodli domácí o své výhře. Cesta za vítězstvím nebyla pro tým bojující o postup vůbec lehká. I když měli domácí po většinu zápasu balon na svých kopačkách, hosté dobře bránili. A také občas vystrčili růžky. Ve 40. minutě trefil Čáp z přímého kopu břevno a těsně před odchodem do šaten nebezpečně hlavičkoval Martin Vančura. Domácí museli doma nutně vyhrát a do druhého poločasu nastoupili se třemi útočníky. Gól se jim podařilo dát až v 80. minutě, kdy se ve vápně nejlépe zorientoval Roth. Hosté pak mohli vyrovnat. V 85. minutě střílel z vápna Bulíř a v 88. minutě Štěpán Svoboda. V obou případech milovický brankář Fišer svůj tým podržel. Pojistku přidali domácí po dvou brejcích do otevřené obrany v nastaveném čase, kdy už hrál Pátek vabank.

Branky: 80.Roth, 90. J. Petráš, 90. Müller. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Milovice: Fišer – Říha, Fiala, Roth, Dort (75. J. Petráš) – Novák, Plecitý, P. Petráš, Růžička (46. Mencl) – Müller, Beneš (46. K. Štefík).
Pátek: Vaněk – Bureš (85.Junek), Zedník, Vyleťal, Čáp – Zumr, Bulíř, Š. Svoboda, A. Svoboda (70.Mrázek) – Beran (80. Zedníček), Martin Vančura.

Kostomlaty - Rožďalovice B 1:0

Zápas rozhodl jediný gól, který dal už v 11. minutě domácí Neagu. Přestože se i po zbytek zápasu hrál otevřený fotbal, žádná brsanka už nepadla.

Domácí vyhráli zaslouženě, protože dali gól. My můžeme hrát až do vánoc, ale gól nedáme ani do prázdné brány,“ řekl po utkání Miloš Hojsák z tábora Rožďalovic. „Byl to divácky dobrý zápas. Hosté měli o něco více ze hry. Dobře kombinovali. Bylo k vidění dost šancí a my jednu z nich proměnili,“ poznamenal vedoucí kostomlatského družstva Josef Petráš.

Branka: 11. Neagu. Rozhodčí: Křivka. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Kostomlaty: Touš – Zinek, Janata, Houdek, Hanousek – Bořil (90. Kubín), Neagu, Holcman (35. Pavel Dvořák), Malinek – Jeník (70. Novák), Novotný.
Rožďalovice B: Špígl - Vlček, Švábenský, J.Hojsák, Hůlek – J. Nechánský, J. Valeš, M. Hojsák, Blažek – Daneš (65.Beneš), Kapal (72. T. Nechánský).

Přerov – Městec 1:0

Zápas rozhodla jediná branka v nastaveném čase, kterou dal domácí Čurda z penalty. Tu rozhodčí nařídil za ruku J. Poděbradského.

Městec byl v Přerově aktivní, ale obrana domácích pracovala spolehlivě. „V první půli jim hlavně zachytal brankář,“ řekl trenér Městce Přemysl Horyna, které zároveň uznal, že i soupeř měl několik šancí. „Ve druhé půli naopak podržel brankář nás. Podle mě by byla remíza spravedlivá. Bohužel jsme prohráli,“ dodal Horyna.

Branka: 90. Čurda (z PK). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Přerov: Skuhravý – Cílek, Kadeřávek, Čurda, Neuhausel – Průša, Koštíř (70. Martínek), Švancara, Gaško – Bareš, Galbavý.
Městec: Mojžíš – Veselý (70. Novotný), Konhefr (60. M. Hradečný), Krejčí, Poděbradský – Sýkora, Suchochleb (80. Eliáš), Z. Hradečný, Radek Libánský – Kafka, Velenský.

Krchleby – Běrunice 6:2

Krchleby rozhodly o své výhře už v prvních minutách zápasu. Hned na začátku se prosadil J. Kubík, v 8. minutě zařídil druhou trefu Rys a v 15. minutě zvýšil už na 3:0 Ditrich. Hosté pak měli dvě velké šance ale ani Vaňura, ani R. Šafařík nedokázali snížit. To se jim povedlo, až ve druhé půli, jenže to už bylo pozdě. Krchleby přidaly další góly a v pohodě dokráčely k výhře. „Na začátku jsme na ně vlítli a to zřejmě rozhodlo,“ řekl krchlebský činovník Karel Brett. „Nechytili jsme začátek a po hrubých chybách inkasovali tři góly,“ řekl kouč Běrunic Luboš Vlach.

Branky: 8. a 70. Rys, 1. J. Kubík, 15. Ditrich, 60. Hůlka (z PK), 90. Červinka – 55. Pilař, 80. Šafařík (z PK). Rozhodčí: Malý. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 3:0.

Krchleby: Pecka – Drahokoupil (46. P. Kubík), Maruška, Soukal, Pulda – J. Kubík (55. L. Hurych), Ditrich, Čapek, Hůlka – Valíček (80. Červinka), Rys.
Běrunice: K. Chrastný – Štus (60. J. Janouch), Zima, M. Lehký, Poláček – M. Chrastný, M. Mašinda, R. Šafařík, Černý (46. Pilař) – Vaňura, Brzák.

Hrubý Jeseník – Kovanice 2:0

Domácí tým začal dobře a už ve 12. minutě vedl po gólech P. Stránského a Krále 2:0. Hra se srovnala až ve druhé půli, Kovanice však snížit nedokázaly.

"Hosté se dostali v celém zápase asi ke dvěma nebezpečným střelám. Naše obrana hrála jinak prakticky bez chyb,“ řekl vedoucí jesenického družstva Přemysl Hemiš. „Utekl nám začátek zápasu a to rozhodlo. Klusi mě zklamali,“ řekl kouč Kovanic Jaroslav Král.

Branky: 5. P. Stránský, 12. Král. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 4:4. ČK: 90. Král (HJ). Diváci: 100. Poločas: 2:0.

Hrubý Jeseník: L. Pulda – Pivec, T. Hurych (34. Otta), P. Stránský, R. Stránský – Procházka (70. R. Hurych), Slavík (85. Jakub Jeník), Kryštof, D. Pulda – Kalina, Král.
Kovanice: Mach – M. Krejčík (60. Kunc), Šmejcký, Zlámaný, Šnídl – L. Krejčík (70. Kuchař), Král, Kopecký, Janovský - Šácha, Chmel.

Libice – Poříčany 4:2

Poříčany se na jaře stále trápí. Prohrály i čtvrtý zápas, přestože hrály s posledním týmem tabulky.

V Libici dokázal tým Poříčan dvakrát vyrovnat, na góly Kučery a Hovorky už ale odpověď nenašel. „A to jsme měli ještě velkou řadu šancí, které jsme neproměnili,“ řekl libický radek Holub. „Jsem velice rozladěný z přístupu hráčů. Měli jsme se k tomu lépe postavit a ne si jen přijít zahrát. Mladší generace k tomu špatně přištoupila. Soupeř byl slabý a dal nám čtyři góly,“ zlobil se trenér Poříčan Roman Marušák. „Je to ostuda poříčanského fotbalu,“ dodal Marušák.

Branky: 30. Beneš, 60. Faltýsek, 70. Kučera, 78. Hovorka – 42. Marušák, 62. Moravec. Rozhodčí: Salava. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Libice: Prokeš – Lhoták, Měchejř, Homola, Leština – Holub, Hovorka, Vašíček (70. Semerád), Kučera – Beneš, Faltýsek (80. Nedobitý).
Poříčany: Starý – Prejzek, Zedník, Pepř, Horyna – Skála (75. Šeda), Marušák (85. Krysl), Moravec, Holer – Kracman, Adamovič (80. Roupec).

1. Polaban B 17 12 5  0 52:17 41
2. Milovice 17 12 2  3 43:15 38
3. Kostomlaty 17 10 2  5 31:21 32
4. Městec 17  9 3  5 25:21 30
5. Rožďalovice B 17  6 8  3 21:17 26
6. Pátek 17  8 1  8 37:34 25