Jíkev si zahrává, prohrála s Hrubým Jeseníkem

NYMBURSKO - Fotbalisté Jíkve mohli chytnout za kliku fotbalové I.B třídy. Kdyby vyhráli v Hrubém Jeseníku, mohli už v příštím kole slavit postup. Jenže po prohře se musí ještě strachovat.

29.5.2007

Kovanice využily zaváhání Jíkve a nyní ztrácí jen pět bodů.Foto: Deník/ Petr Bělka

Třiadvacátým kolem pokračoval fotbalový okresní přebor.

Polaban B – Přerov 3:0

Zápas měl Nymburk pod kontrolou. Během něj si vytvořil dost šancí a tři z nich dokázal proměnit. První gól dal ve 31. minutě Kukla, který proměnil protiútok. Těsně před přestávkou přidal druhou trefu z penalty Hájek, který tak potrestal faul na Košvance. Ve druhé půli měl Nymburk řadu šancí, gól dal ale až v 77. minutě Babic. „Soupeř se snažil hrát fotbal a to nám vyhovovalo,“ řekl trenér Karel Kovacs, kterého potěšil výkon střídajícího Honzáka. „Láďa Honzák zahrál dobře. Když přišel na hřiště, tak rozhýbal hru. Nejenže měl podíl na třetím gólu, ale ještě se dostal do dvou šancí,“ dodal Kovacs.

Branky: 31. Kukla, 45. Hájek (PK), 77. Babic. Rozhodčí: Mansour. ŽK: 5:3. Diváků: 20. Poločas: 2:0.

Polaban B: Havelka – Košvanec, Uhlíř, Szabó, Hájek – Babic, J. Grešula, Vagenknecht, Spilka – P. Grešula (70. Honzák), Kukla.

Přerov: Veselý – Průša, Mareš, Čurda, Trbušek – Fiala (78. Šťastný), Šenkýř, Cílek, Švancara – Urban, Galbavý (46. Rozlivek).

Opočnice – Poříčany 0:2

Zápas rozehrála lépe domácí Opočnice a vytvořila si tři šance. Blažek měl dvě a jednu měl Mazač. Branku však ani jeden z hráčů nevstřelil. „Na začátku jsme na ně vlítli a kdyby jsme vedli tři nula, nikdo by se nemohl divit. Jenže místo toho jsme jeden gól inkasovali,“ kroutil hlavou trenér Opočnice Dalibor Vaněček. Jeho svěřenci tak od 13. minuty prohrávali díky gólu poříčanského Adamoviče. Ve druhé půli se hrálo především ve středu hřiště a se spoustou nepřesností na obou stranách. Poříčany v 65. minutě pojistily svoji výhru gólem Moravce. Závěr už si pohlídaly a odvezly si všechny body.

Branky: 13. Adamovič, 65. Moravec. Rozhodčí: Křivka. ŽK: 0:3. Diváků: 50. Poločas: 0:1.

Opočnice: V. Košvanec – Zvěřina, Svoboda, Dvorský, Konývka – Blažek, Herčík (65. Strejček), J. Košvanec, J. Petrášek – Jambor (60. Špinka), Mazač.

Poříčany: Starý – Horyna, Carba, Prejsek, Bečka – Skála (46. Šeda), Adamovič, Soročin, Chvojka (68. Musil) – Koula, Moravec.

Kněžice – Lysá B 2:3

Utkání rozhodla 90. minuta, kdy kněžické obraně utekl Lukáš Novotný, nacentroval na Kadeřábka a ten dal vítězný gól. Hosté vedli už 2:0, jenže ve druhé půli měli mírně navrch domácí a také se jim povedlo vyrovnat. Vítěze určil až gól Kadeřábka.

Hosté vyhráli i přestože se do brány postavil dorostenec, který ovšem za dorost nechytá. Přitom v minulém utkání nastoupili za Lysou hned čtyři brankáři. „Zápas už nic neřešil a podle toho to vypadalo. Chtěli jsme se na ně dotáhnout a tak jsme za nerozhodného stavu vrhli síly do útoku. Jenže jsme na to doplatili,“ řekl manažer Kněžic Tomáš Živnůstka.

Branky: J. Sedláček, Brzák – Novotný, Růžička, Kadeřábek. Rozhodčí: Salava. Bez karet. Diváků: 40. Poločas: 1:2.

Kněžice: Raich – Adam, Tůma, Prokeš, Hlaváček – Havránek, Jiří Sedláček, Brzák, Jelínek (46. R. Sedláček) – Michl, Kánský (46. Urbaník).

Lysá B: Vávra – Pilný, V. Novotný, Eliška, Havelka – Kadeřábek, Vrbický, Manhart, Janda – Růžička, L. Novotný, střídal J. Novák.

Kovanice – Pátek 2:1

Gólů se dočkali diváci v Kovanicích až ve druhém poločase. Nejprve se trefil kovanický Kuchař a za chvíli přidal druhou trefu Vlček. Hosté okamžitě snížili Dulovcem, na vyrovnání ale nedosáhli. „Se zápasem jsem byl spokojen. Škoda, že jsme v minulých kolech klopýtali. Mohli jsme mít o co hrát,“ řekl trenér Kovanic Jaroslav Král.

Branky: 60. Kuchař, 70. Vlček – 72. Dulovec. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 2:2. Diváků: 75. Poločas: 0:0.

Kovanice: Mach – P. Krejčík (60. Líbal), Šmejcký, Vlček, Martin Krejčík – Král (88. Zlámaný), Kopecký, Černý (55. Šnídl), Kuchař – Chmel, L. Krejčík.

Pátek: Botnari – Major, Bulíř, Junek, Drahovzal – Vyleťal, Fiala, Svoboda, Vaněk (60. Mrázek) – Dulovec (80. Kadlec), Martin Vančura.

Hrubý Jeseník – Jíkev 1:0

Utkání rozhodla jediná branka Krále z pokutového kopu v 16. minutě. Ten se kopal za faul Lebdušky, podle hostů ale Lebduška fauloval mimo pokutové území. „Nechápu, jak mohl rozhodčí vidět faul ve vápně, když stál na druhé straně hřiště,“ zlobil se předseda Jíkve Václav Hrdlička. Jíkev měla ve druhém poločase několik šancí a nezastavilo ji ani zbytečné vyloučení Zouzy za kritiku rozhodčího. Koncovka hostů byla ale mizerná a tak odjeli ze hřiště soupeře s prázdnou. „Naši hráči soupeře podcenili a zápas odflákli,“ řekl Hrdlička.

Branka: 16. Král (PK). Rozhodčí: Langr. ŽK: 4:2. ČK: 63. Zouza. Diváků: 100. Poločas: 1:0.

Hrubý Jeseník: Pulda – L. Hurych (77. P. Stránský), T. Hurych, P. Najmon, R. Stránský – Otta, Kryštof, M. Najmon, R. Hurych – Král, Kunc (84. Rais).

Jíkev: Zemánek – Lebduška (70. Jouza), Strašík, Dušička, Dudek – Kubín, Kobera (65. Aust), Muška, Žežulka – Kápička, Zouza.

Městec – Krchleby 2:1

Městec prohrával, když se po standardní situaci trefil Hůlka. Ve druhém poločase domácí tým otočil výsledek a zajistil si tři body. Druhý gól dal Konhefr z pokutového kopu. „Ta penalta ale neměla být,“ myslí si trenér Krchleb Luboš Kubík. „Penaltu jsme kopali za faul na Velenského,“ oponuje městecký lodivod Vlastimil Bína. „Každopádně se hrál pěkný fotbal,“ dodal Bína. „Pěkný fotbal se mohl hrát, ale kazil to pomezní rozhodčí, který měl praporek devadesát minut nahoře. Dokonce mával ofsajd i když to jsme vybíhali z vlastní poloviny,“ kroutil hlavou Zdobinský. „Každopádně ale musím uznat, že domácí byli o něco lepší a měli i více šancí,“ dodal Zdobinský.

Branky: Pospíšil, Konhefr (PK) – Hůlka. ŽK: 2:2. ČK: 75. Hůlka (Krchleby). Diváků: 130. Poločas: 0:1.

Městec: Mojžíš – Kříž, Konhefr, Bíža, Hradečný – Sýkora (85. A. Dostálek), Eliáš (75. Poděbradský), Suchochleb, Kafka – Velenský, Pospíšil.

Krchleby: Kovařík – Pulda, Čapek, Maruška, P. Kubík (65. Jokl) – J. Kubík, Ditrich, Hůlka, Valíček (85. Bihári) – Osmanovič, Rys (60. Červinka).

Běrunice – Kostomlaty 3:3

Domácí vedli po penaltě 1:0, jenže ještě před přestávkou domácí tým otočil skóre. Ve druhé půli byli domácí aktivnější a podařilo se jim vyrovnat. Jenže hosté šli díky gólu Holcmana opět do vedení. Nakonec ale zápas skončil remízou. „Trápíme se v koncovce a navíc nám chybí řada zraněných hráčů,“ řekl běrunický trenér. Luboš Vlach.

Branky: Pilař 2, J. Janouch – Hanousek, Neagu, Holcman. ŽK: 2:3. ČK: 85. Zima (Běrunice). Diváků: 80. Poločas: 1:2.

Běrunice: P. Šafařík, R. Černý (75. M. Mašinda), J. Janouch, Brzák, Zima – L. Hála (40. P. Hála), M. Černý, D. Mašinda, R. Šafařík – L. Janouch, Pilař.

29.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Okoř 2017. Eddie Stoilow
58

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Už po osmnácté se konalo na kolbišti Pod Hůrou Semické derby koňských spřežení.
36

OBRAZEM: Koňská spřežení se sjela do Semic

Odehrál se 4. ročník festivalu Rock of Sadská

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Hudební festival Rock of Sadská rozjel u jezera rockovou smršť v pátek v 17 hodin a pokračoval v sobotu od 12 hodin. Hlavní hvězdou byl letos newyorský Pro-Pain, ale i řada dalších zahraničních jmen stála za to, například Ost+Front, Parasite Inc. nebo Voice of Ruin.

OBRAZEM: Labe zažilo paddleboarding

Nymburk – Zažít zábavu a přilákat lidi k vodě byl cíl pořadatelů sobotní soutěže v paddleboardingu, která se konala na Labi v areálu Vesláku.

OBRAZEM: Zdeněk Troška po roce opět diktoval

Přerov nad Labem - Skanzen v pohádkách Zdeňka Trošky je už tradiční srpnová akce, kterou připravuje k radosti stovek nadšených dětí i dospělých Polabské muzeum. Před desátou hodinou v sobotu dopoledne stála k pokladně u vstupu do skanzenu dlouhá fronta.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.