Po odstoupení Trnavanu Rožďalovice zůstali v nejvyšší krajské fotbalové soutěži tři okresní zástupci. Ti mají za sebou jarní premiéru.

Velmi těžký úkol měla Litol. Bodovat s aspirantem na postup, týmem Benešova. To se jí ale nepodařilo a prohrála 0:2. „Čekali jsme kvalitního soupeře a to se potvrdilo,“ pochválil soka litolský kormidelník Pavel Jareš. „Ale na druhou stranu jsme úplně nepropadli. Po nevydařených zápase v přípravě jsme měli z utkání obavy,“ přiznal Jareš.

První branku dali hosté ve 29. minutě, druhou přidali po přestávce. „Právě první gól celý zápas rozhodl,“ myslí si kouč Litole. „Škoda že jsme nedali branku, asi bychom soupeře potrápili víc,“ je přesvědčený Jareš, který našel rezervy hlavně v obranné fázi. „Čeká nás tvrdá práce. Možná bude potřeba zkvalitnit obranu,“ dodal Jareš.

Nymburský Polaban přivezl bod za bezbrankovou remízu ze hřiště Záp. „Já bod beru,“ uvedl po zápase kouč Polabanu Milan Kormaník, přestože jeho tým měl celý druhý poločas převahu jednoho muže v poli. Těsně před pauzou byl vyloučen zápský stoper Ložek. „Vyloučení nám spíše uškodilo. Ale to je naše klasika,“ krčí rameny Kormaník.Domácí dokonce ve druhém poločase trefili břevno.

Trenér Kormaník byl spokojený hlavně s defenzivou týmu, výhrady měl k útočné aktivitě svého týmu. „Dopředu to bylo horší. Hlavně ve druhém dějství se zhoršila hra krajních záložníků. Byli jsme hodně nepřesní,“ dodal nymburský lodivod.

Ani semický kouč Miroslav Vlk nebyl z remízy úplně nadšený, přestože ji jeho hráči záskali na půdě soupeře. Plichtili na trávníku Jesenice. „Je to pro nás ztráta,“ vyhrkl Vlk. „Bylo to hrozné.“

Domácí sice v zápase dvakrát vedli, ale Semice dokázaly na obě branky odpovědět. Druhý zásah daly z penalty. Zápas ovšem mnoho fotbalové krásy nepřinesl a oku diváka rozhodně nelahodil. „Za takový výkon mohly být oba týmy rády za bod,“ uvedl po utkání semický trenér.