Litol - V dalším kole krajského přeboru se v okresním derby střetla družstva Litole a Nymburského Polabanu. Domácí fotbalisté Litole byli po celé utkání lepším týmem, a nakonec slavili výrazné vítězství.

1.5.2010 11

Z okresního derby v krajském přeboru Litol - Polaban.Foto: FOTO: Deník/ Petr Krejčík

Litol – Polaban 5:1

Domácí hráči vstoupili do utkání ve velkém stylu a hned v úvodních minutách se usadili na polovině zachraňujícího se Polabanu. Obrázek prvních minut jakoby předznamenal vývoj celého zápasu.

Litol udělila nymburským fotbalistům lekci v bojovnosti. Větší chuť po vítězství a boj o každý metr trávníku, to jsou dva hlavní faktory, které zdobily domácí hráče.

První branku domácího mužstva zaznamenal ve 13. minutě Cáska, který se trefil přesně k tyči po nahrávce agilního Ježka. Ve 25. minutě přidal druhou branku po rohovém kopu Bohdan. Ten samý hráč se prosadil i o minutu později střelou zpoza vápna.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupil Polaban aktivně, ale hned na začátku po velké chybě hostujícího gólmana vsítil čtvrtou branku litolských Sršňů Veselý. Ve zbytku utkání viděli diváci ještě po jedné brance na obou stranách.

Branky: 13. Cáska, 25. a 26. Bohdan, 51. a 90. Veselý - 71. Bejda. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 0:1. Diváci: 250. Poločas: 3:0.

Litol: Rathouský - Mlčkovský, Sosnovský, Bodlák, Helmich - Cáska, Bohdan, Jareš (86. Fér), Světlý - Ježek, Veselý (89. Holan).

Polaban: Hemmer - Ott, Bouda, Novotný, Mareš (46. Havlík) - Škarecký, Bejda, Černohlávek, Růžička (58. Ježdík) - Lev, Průcha (71. Černý).

Centrum Nymburka hyzdí výkopy kvůli úniku plynu

Nymburk - Před radnicí na náměstí a u soudu v ulici Na Fortně. To jsou dvě místa, kde aktuálně rostou výkopy, které znepříjemňují především chodcům pohyb po centru města.

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

KRÁTCE: V týdnu pozlobí pyly bylin

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

V Milovicích by se mohly vyrábět letecké motory

Milovice - Kolem pěti set pracovních míst by mohlo vzniknout v bývalém vojenském prostoru v Milovicích. Pokud si tuto lokalitu vybere pro své aktivity společnost GE Aviation Czech, přední světový výrobce proudových, turbovrtulových a turbohřídelových motorů, dílů a integrovaných systémů pro komerční, vojenské, obchodní a obecné letectví. Její zástupci podepsali se Středočeským krajem dohodu o spolupráci.