Kounice porazila sporná penalta

Tupadly - Kounice sahaly na trávníku Tupadel po bodu, ale nakonec v prvním jarním kole fotbalové I.B třídy skupiny C prohrály.

30.3.2008

Kounice sehrály své první jarní utkání v TupadlechFoto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Tupadly – Kounice 2:1

Hosté z Kounic se dvacet minut hledali a za domácími zaostávali. Bylo to i tím, že už ve druhé minutě poprvé inkasovali. „Branku jsme dostali po hrubé chybě v obraně hlavou,“ řekl kounický hrající asistent trenéra Petr Veselý. Pak hosté hru srovnali a ve 38. minutě vyrovnali i skóre. Z trestného kopu se trefil Rozumný.

Ve druhém poločase byly Kounice o něco lepší, ale nemohly se prosadit střelecky. Rozhodující moment zápasu přišel osm minut před koncem, kdy rozhodčí nařídil proti hostům pokutový kop. „Ten faul se odehrál zcela mimo pokutové území,“ zlobil se na hlavního arbitra zápasu Veselý. Jeho tým tak odjel s prázdnou.

Branka Kounic: Rozumný. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Kounice: Táborský – Práchenský, Martin, Novák, Dobiáš – Musílek, Moravec, Bylina, Janeček – Koula, Rozumný (60. Veselý).

30.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

JAKO DOMA je na stupních vítězů silový trojbojař Karel Ruso (uprostřed) . A díky tomu se dostal do síně slávy.
11

Karel Ruso vstoupil do síně slávy federace

V Kostomlatech nad Labem zasahovali hasiči během čtvrtka už třikrát.
3

OBRAZEM: Policisté testovali svou fyzickou i psychickou odolnost

Mělnicko - Čtvrtek byl pro policisty z celého kraje, ale i z celého Česka, prověrkou jejich fyzické zdatnosti a psychické odolnosti. Trasa vedoucí skalami na Kokořínsku dlouhá dvaadvacet kilometrů prověřila policejní i hasičské schopnosti. Po cestě je navíc čekaly téměř dvě desítky náročných úkolů jako například záchrana muže, kterému vlak rozjel jednu nohu, pomoc postřelenému muži v lese, brodění se desítky metrů po pás v nevzhledné vodě nebo výměna kola bez použití heveru. Soutěže se zúčastnilo 19 pětičlenných družstev mužů a pět ženských družstev.

V Poděbradech běželi, a tím pomohli Františkovi

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Není běh jako běh. Run for Help, který se konal o víkendu v Poděbradech, byl nejen zábavou a sportem pro všechny účastníky, ale zároveň pomáhal. Šestiletý František bude mít díky této iniciativě svoje rehabilitační křeslo.

Hasiči varují: Neodhazujte nedopalky!

Nymbursko – Hasiči sice v posledních horkých a suchých dnech nezaznamenali na Nymbursku vyšší nárůst počtu požárů, ale důrazně varují, aby si lidé dali pozor při manipulaci s otevřeným ohněm hlavně v přírodě.